Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi pénzt költötök havonta...

Mennyi pénzt költötök havonta a gyereketekre? A fiam 160. 000 Ft-ot keres, és sajnál ebből 30. 000 Ft-nyit áldozni a születendő gyerekére havi szinten.

Figyelt kérdés

2012. júl. 20. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Majd ha megszületik, úgyis rákölti.

Pelenka, tisztálkodószer, ruhák, játékok...... ezek pénzbe kerülnek, nem kevésbe.

Egyébként kinek mi a lehetősége. Nekünk szerencsére van, így kb havi 50 e ft a fiúnk, a lányunk töredéke egyenlőre.

Ahogy idősödik, úgy kerül egyre többe.

2012. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ezek szerint nem fog vele élni?ez tartásdíj lenne,vagy úgy gondolja havi 10-esből megvan minden neki?egy forintra nem számoltam még ki,mert minden korban más,kaja,pelenka,játékok,tisztálkodási szerek,ruha,cipő és egyéb más,pl cumi,ágyhuzat,törölközők stb.mindig másból kell többet költeni,de ez van,ezért dolgozunk,ezért élünk.ez a dolgunk.
2012. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszolótól kérdezném:

Eléggé jól élünk, és megengedhetjük a gyerekre való költekezést szinte korlátlanul, de azért én havi 50 ezret nem költök a gyerekre.. (ha mondjuk a kerti játszóteret amit most vettünk havi szintre lebontom akkor sem)

Hány éves a fiad? Az enyém 3.

2012. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. nálunk senki, de senki rokon nincs, aki akármit is adna a fiamnak. Így mindent kizárólag mi veszünk.

Ruhája havi szinten 10 e ft, és ekkor cipőt nem vettem. Azt 3-4 havonta veszek neki 6-8 e ft-ért.

Játékok havi 10-15 e ft, ez luxus, de mivel csak tőlünk kap, így havi szintre leosztva ennyi. A lego mindenhol sokba kerül, és a többi játék is. Biciklit most kapott, 25 e ft volt.

Napi kajája legalább 500-600ft, de inkább 1.000ft/nap. Ugye ezt is beleszámolod???? Mivel enni kell.

Ha kell oltani pl. bárányhimlő ellen, az 16 eft. Szóval van mit a gyerekre költeni.

Egy strand, egy játszóház......sem olcsó.

2012. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem az 1. válaszoló anyukát!


A gyógyszereket, ételt, oltást, nem számoltam természetesen. Azt hittem csak az ezen felüli dolgokra érted az 50 ezret :))


Hát ha ezeket is beleveszem talán több is havonta..

2012. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Naugye:)))

A kérdező azt kérdezte, hogy havonta mennyit költünk a gyerekekre.

Hát mi a 3,5 évesre legalább ennyit, lányomra (1,5éves) csak azért kevesebbet, mert kevesebbet eszik és sok játék már meg van és arra nem kell költeni (egyenlőre)


De, ha gyerektartás szempontjából nézzük, akkor mindent beleszámolva egyáltalán nem kevés.

és akkor hol az ovi költsége és az egyéb.....??????

2012. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni szeretnék tényleg. És bocsi, kedves kérdező!


De: havi szinten 10-15.000 Ft játékokra? Hát akkor rengeteg játéka lehet... Mindegyikkel játszik is?

Az én férjem is jól keres szerencsére, de nincs ennyi ötletem se, hogy havonta ilyen értékben játékokat vegyek...

2012. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi ennyit költünk, más más összeget.

Havi szinten lebontva, igen, ennyi.

Játszik mindegyikkel. Fa vasút Karácsonyra több tízezer volt, lego duplo több féle van, ugyebár szettenként 10 e ft környékén van, könyvek 2-3 e ft/db, fakocka 2.000ft/szett, bicikli 25 e ft, játszósátor 4-5 e ft, gyurmakészletek 4-5 eft.

Ha ezeket mind összeadom, hogy egy évben mennyit költünk játékra és leosztom hónapokra akkor nálunk ennyire jön ki.

2012. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

eszembe jutott még: wow toys autókból van vagy 10 féle, 3 év alatt kapta 6-9 e ft/db!

játszótérre vettem neki dömbert, markolóval 2.000ft

szintetizátor 3-4 eft

egyéb építőkocka 3-4 eft

fp játékokból pár féle van, 5-6 e ft/db.

kisautók 500ft/db van vagy 50 db

ugráló labda 3 eft

ugráló állatka 5 e ft

de sorolhatnám nagyon sokáig.

Ezeket vettük neki. És igen, minddel játszik napi szinten.

1. voltam.

2012. júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ok, így értem, hogy lebontottad havi szintre, és úgy jött ki a 10-15.000 Ft. Nem értek ugyan egyet vele, de elfogadom, hogy van ilyen is.
2012. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!