Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiam abszolut nem...

2,5 éves fiam abszolut nem játszik egyedül, és sir is ha egyedül hagyom a szobájába. Megha nem sir akkor állandoan követ mindenhová jön utánnam a lakásba. Normális ez?

Figyelt kérdés
csak én altathatom el,ha az apja megy akkor sir utánnam.tudom nagyon szeret,én is öt,egésznap eggyütt vagyunk,de akkor is,fözni sem tudok a mai napig sem,mert ott tépi a gatyámat,mint egy 1 éves kb.mit csináljak?ja és szeptemberbe oviba megy,nagyon félek az elszakadástol.

2012. júl. 21. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ez a típus! Elmúlt 3,5 éves, amikor megtanult a szobájában egyedül játszani. Hidd el meg fog érni rá! :)))
2012. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez tipus kérdése?én azt hittem valami más gond van,esetleg én rontok el valamit,hogy ilyen
2012. júl. 21. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha nem hagynád a szobájában? Neki társaságra van szüksége, játsszon ott, ahol te is vagy. Kezdj el vele játszani, és ha úgy látod, belemerül, kezdj el mellette valamit csinálni. Ha abbahagyja a játékot, foglalkozz megint vele egy picit, majd csináld tovább a dolgod.

Ha ez nem működik, ültesd valahova úgy, hogy lássa, mit csinálsz. Amibe csak lehet, vond be őt is. 2 éves a kisfiam, imádja a mosógépbe berakni a szennyest, kiszedni a tiszta ruhát, egyesével kirázza és adogatja nekem a szárítóra. Mostanában tanítom zoknit párba rakni. Ha valaki füvet nyír, ő is hozza a kis fűnyíróját. Ha picit ügyesebb lesz, a főzésbe is megpróbálom majd bevonni, imádja a feladatokat, meg pakolni is.

2012. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, de az utóbbi időben sokat javult a helyzet, igaz tudatosan próbáltam így alakítani. Az én lányom is 2,5 éves, bölcsis, de most nyáron nem jár. A nagyszülők szerint én rontottam el, mert sokat foglalkozom vele, és kiskorában sem hagytam, hogy a járókában üldögéljen órákig. De hát mit tegyek, nem vagyok híve a ketreces tartásnak :)

Nálunk is az van, hogy a szobájában nem igazán akar eljátszani, max. negyed órát, viszont ahol mi vagyunk, ott szívesebben játszik. Az utóbbi időben sokszor alakítottam úgy, hogy valami halaszthatatlan dolgom legyen, ilyenkor kipakoltam neki a játékokat a nappaliba, és főztem, vagy ott voltam a közelben, közben szóltam néhány szót neki, megdicsértem, és már egyre több időre elfoglalja magát. De ha kikerülök a látótérből, hamarosan jön utánam, követ. Szerintem ez normális, később érnek meg az önálló játékra. Ja, és nálunk a bölcsinél az elszakadással semmi gond nem volt, de fontos, hogy te is könnyen elengedd a gyereket, mert ha érzi rajtad a kétségbeesést, akkor probléma lehet.

2012. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!