Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti hogy kezdtétek a...

Anyukák, ti hogy kezdtétek a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva lesz 2 éves a kisfiam. Van itthon bili, de rá se néz, nemhogy ráüljön. De itt a nyár, és olyan jó lenne valamit elérni e téren. Csak azt nem tudom, hogyan kezdjem el. Egyszerűen vegyem le róla a pelust? És ha pisilni fog, akkor mit csináljak? rakjam gyorsan a bilire? És ha kakilni kell neki? hagyjam hogy kakiljon oda ahol éppen van? vagy mit csináljak, ha egyszercsak elkezd nyomni? Jaj lehet hülyeségeket kérdezek, de nem tudom hogy kezdjem :)

Köszi!


2011. jún. 7. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

kérdés h érett e már rá ?

ha nem akkor csak szenvedés lesz, ha nem tud előre szólni vagy nem bírja tartani akkor hiába minden

próbáld meg esetleg levenni a pelust ha zavarja h esetleg becsororg akkor nemsoká lehet komolyabban is vagy ha visszatudja tartani míg vissza adod a pelust rá


viszont ha következetesen ellenáll akkor hagyd még beszélgess vele mutasd meg milyen jó másoknak mert nincs pelus mennyivel kényelmesebb de nem erőszakoskodj vegyél neki szép bugyit/gatyót esetleg választhat ő is magénak :-))


érdekes h nekem a gyereke éjjel lettek szobatiszták és csak később nappal :-) én vártam addig míg szól h bili és abba szeretne

akkor 2-3 hét és megvolt a szobatisztaság

meséltem nekik beszélgetünk róla de semmi erőszak


a lányom 20 hónaposan lett éjjelre és 26 hónaposan nappalra

a fiam 24 hónaposan éjjelre és 27 hónaposan nappalra


minden esetre kell sok felmosorongy/fa stb...:-))

ha bepisil akkor mutasd meg neki h ide kell pisilni és (jaj most ki kell cserélni a ruháját és legyél nagyon szomorú mutasd meg neki h milyen rossz szaga van pfuj) szóljon ha kell

amugy a kaki sokkal erősebb inger talán azzal kezd ha tudod mikor szokott akkorra vedd le a pelust ültesd rá a bilire és próba nyomjatok együtt:-))) hátha sikerül bilibe dicsérd meg jól puszi ölelés mond h büszke vagy rá

legyen a bilinek egy fix helyen h tudja ott van

nem kell szaladgálni utána a bilivel :-D

2011. jún. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)

erőszakoskodni semmiképpen nem fogok, hanem érett még rá, akkor várunk

2011. jún. 7. 23:38
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Mi 1,5 évesek vagyunk most kezdtük el, nem erőltetve, de nem baj ha összeáll a dolog, hogy mire is való a bili.

Én egy könyvet adtam a kezébe és én is ott ülök mellette és nézegetjük a képeket. Ha fel akar állni akkor engedem, ha belepisil, mert van rá példa megmutatom neki és megdícsérem azt már ért, hogy az ügyes szónak pozitív jeletése van.

Én felkelés után szoktam szinte mindig ráültetni és az esetek többségében pisi is van.

Ez még tudom, hogy egy folyamat kezdete, de elindultunk a szobatisztaság felé vezető úton.

Remélem tudtam segíteni.

2011. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia,az én lányom 22 hónapos és két hete próbálkozunk és már csak napi egy-két bepisilés van.A kakit viszont sajnos nem meri a bilibe nyomni,az udvaron kinézett egy számára megfelelő helyet és oda akar mindig kakilni,szóval még kínlódok én is ezerrel.De nem adom fel,sikerülni fog.Kérdésedre visszatérve,reggelre alig-alig volt a pelusába már valami,a nappali alvásnál pedig száraz maradt.Ebből gondoltam,hogy itt az ideje elkezdenünk.Mutattam neki,hogy milyen szép kisbugyit vettem és hogy megpróbálhatjuk,de szólnia kell,ha jön a pisi és akkor ráülünk a bilire.Persze eleinte állandóan bepisilt,akkor vettem a liberónak az up&go bugyipelusát,azt könnyedén le lehet húzni,hasonlít a bugyihoz.Ezzel próbálkoztunk.És most már mindig szól,ha jön a pisi,sőt már vissza is tudja tartani rövid ideig.Baleset kizárólag a játszótéren fordult eddig elő,egyszer belefeledkezett a játékba,egyszer pedig szólt,csak túl későn vettem észre.Már napok óta csak bugyit adok rá.
2011. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon flottul ment a bilire szoktatás, ezért íme a tanácsaim.


Hasznos, ha biliző gyerekeket lát, ha más nem, képen. Akár interneten. Nekünk volt egy bilizős babánk (illetve van), az sem árthat, ha olyankor a baba is bilizik, mikor a gyerek. Szerintem nem árt, ha látja, anya hova pisil, de erről megoszlanak a vélemények.

Legyen a bili egy OPCIÓ. Ha akar, ráülhet, belepisilhet.

A lényeg, hogy MAGÁTÓL menjen, ne érezze egy percre sem, hogy ott KELL ülnie. Ne csalogasd oda mesével, játékkal, tévével, édességgel meg végképp ne.

Ha sikerül, másoknak dicsekedj el a gyerek füle hallatára. Borzasztóan ki fogja húzni magát.

Ha úgy érzed, elkezdődött valami, otthonra kisgatyát (és nacit) adj rá. Utána jöhet a peló nélkül sétálás (váltás ruhával). Utána a délutáni alváshoz is elhagyhatod, legvégül az éjszakai alváshoz, ez akár éveket is várathat magára még.

Ha baleset történik, nem szabad büntetni, szóval sem. Szedd fel a perzsaszőnyegeket. És készülj fel rá, hogy sokat fog menni a mosógép, ne bosszankodj emiatt.


Ha már elkezdődött a baleset, én nem zavarnám meg a gyereket a pisilésben / kakilásban. Csak annyit mondanék, hogy máskor, ha akar, pisilhet a bilibe is. (Mint a baba, mint az unokatesója, mint a maci a könyvben...)


Ha úgy látod, semmi nem változik, és a gyereket nem érdekli, netán kezdi idegesteni őt vagy téged, akkor tarts szünetet!

2011. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nálunk a bili bent van a wc mellett, amikor megvettük kb 1,5 éves volt a kisfiam, elmondtam h mire való, onnantól ha elmentem wcre gyakran jött velem és leült a bilijére, de csak ruhában, úgy csinált mintha pisilne, engem utánozott. Megszokta hogy ott van, tudta mire való. Kb fél év telt el ,amikor először mondta h jön a pisi, és ment a bilihez, levettük a pelust, ráült és belepisilt. Azóta ha szól akkor ráültetem, de nem mindig van eredmény, egyébként pelust hord. Most lesz két éves, hagyom h a saját tempójában haladjon, és ha van termés a biliben akkor nagyon megdicsérem. Nyáron lent leszünk a telken, ott majd hagyom pelus nélkül szerintem akkor felgyorsul majd a folyamat.
2011. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én pontosan 3 hete kezdtem el, akkor volt 2,5 éves. Előtte sosem próbálkoztam.. illetve próbáltam ráültetni a bilire, de csak ruhástól volt hajlandó, pucér fenékkel az istennek se.


3 hete, egy szép nyári napon, pont 2,5 éves lett, és levettem róla a pelenkát. Megbeszéltük, hogy az már csak a kisbabáknak kell, a nagylányoknak nem. :)


2 napig napi 4-6 baleset történt, de a 3. nap óta teljesen szobatiszta!!! Déli alvásnál sincs rajta azóta, még egyszer sem pisilt be. Csak éjjelre adom rá, de most az is ki fogom próbálni pelus nélkül.

2011. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alig múlt egyéves a lányom, amikor bilit vettünk neki, egészen egyszerűen azért, mert folyton bejárt utánunk a wc-re és gondoltam, hogy ha kedve van, olyankor ő is ráülhet a bilire, ha akar. Ez így is volt, sokszor ráült, de sose mondtuk neki, csak ha ő kérte. Ha sikerült belepisilnie, megdicsértük, de nem reagáltuk túl szerintem. Egyáltalán nem gondolkodtam azon, hogyan, mikor fog szobatisztává válni, nekem jó volt őt pelenkázni, imádom a pelusos babapopsit, született egy öccse is, gondoltam, az úgyis visszaveti a dolgot, szóval gyakorlatilag egyáltalán nem foglalkoztam a kérdéssel.

Aztán egy szép napon az akkor már kétéves leánykám elém állt, hogy anya, már nem kérek pelenkát.

Soha többet nem is kellett rá adnom. :-)

Ennél könnyebb nem is lehetett volna a dolog, szerintem. :-) Azt gondolom, azért történt ilyen egyszerűen, mert nem akartam szobatisztaságra szoktatni, hanem csak egyszerűen kivártam, míg megérik rá. Nekünk bejött. :-)

2011. jún. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a választ, nagyon hasznosak voltak!!!
2011. jún. 9. 22:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar ráülni a bilire,akkor szerintem hagyd a szobatisztaságot legalább addig,míg be nem tölti a 2 évet. Azután majd meglátod,érdekli e. Minden esetre ha magyarázod neki néha,hogy mire való a bili,és hagyod,hogy elkísérjen a wc-re,és magyarázod,hogy Te sem pisilsz/kakálsz már pelusba,akkor hamarabb célt érsz,mint egyébként.


Nálunk mind a 2 lányunknál úgy volt,(illetve a kisebbiknél még van) hogy egy-egy este belepisiltek a bilibe- aztán sok este meg a szőnyegekre. A nagyobb alig hogy betöltötte a 2-t (1 napra rá)eldugtam reggelre a pelust,és megmondtam neki,hogy nincs,csak bilibe szabad pisilni és kakálni. Ha nem lesz pisis,kakás a bugyi,akkor kap valamit. Hát,nem a legjobb megoldás a lefizetés,de nálunk tökéletesen működött! 2 hétig vehetett ki a dobozból valamit (győri keksz volt bele öntve,meg kicsi cukorkák,pez,kinder csoki...) 2 hét után már éjjelre sem volt már pelus,és már lefizetés sem volt.

A második lánykánk már nem ilyen ügyeske,de még nincs is 2 éves... 23 hónapos. Dettó mint a nővére- egyik este szépen belepisilt a bilibe,következőleg pedig már a szőnyegekre. Nála is eldugtam a pelust, ennek már 1 hete. Az első pár nap érdekes volt,de rájött,hogy milyen jó dolog bilibe pisilni/kakálni. Ha ügyes,akkor ő is jutalmazva van. Sajnos vannak még balesetek,de hát nem egyformák a gyerekek-a nővére az első perctől kezdve baleset mentes volt.


Amikor fél éve elővettem a bilit, kisebb lányunk 1x ráült pelusban,ruhában. Azóta ő sem nézett rá. Aztán elkezdtem magyarázni,hogy ha nagylány lesz,akkor bilibe fog pisilni,milyen jó lesz,majd megtörölheti a nuniját ha pisil a bilibe...

Nem igazán hatotta meg,egészen mostanáig. Most azonban már egy parányi kaksi miatt is ráül a bilire,és ha kész van,akkor nagyon büszke magára- tapsol,és mondja,hogy "üdes,üdes!!" És mindig letépheti a wc papírt,és megtörölheti a nunit. Igaz,még mindig magyarázom neki,hogy csak a bilibe szabad pisilni kakálni. Sőt,ha megkérdezem Tőle,hogy kell e,és mondja hogy nem,akkor mondom: tudod! Erre ő rávágja: bilibe.



Sok sikert!!

2011. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!