Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is ennyiszer felkel...

Antus kérdése:

Másnak is ennyiszer felkel éjszaka a 2 év körüli gyereke inni?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves. Egy ágyban alszunk. Átölelve altatom el. Már nem cicizik, de éjszaka mindig felkel kb. 3* inni. Képes meginni fél L folyadékot egy este alatt, van, hogy többet. Tényleg szomjas vagy miért iszik ennyit éjszaka? Jó lenne, ha leszokna róla, mert akkor talán már 2 év után el tudnám érni, hogy átaludja az éjszakát. Eddig még nem volt rá példa. :-(
2012. júl. 25. 12:26
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2012. júl. 25. 12:51
 12/27 anonim ***** válasza:

Mit iszik éjszaka? Ha vizet, akkor gondolom tényleg szomjas, ha más ízesített dolgot, akkor inkább rossz szokás.

Mi lenne, ha odatennél magatok mellé sportkupakos üvegben vízet, ha szomjas, kiszolgálhatja magát majd alszik tovább.

2012. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
úgy szoktattad le az éjjeli ciciről hogy vizet kapott helyette?
2012. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Enyém is felkel inni éjjel, igaz akkor, ha meleg van és ennyit nem iszik azért. Napközben is ilyen sokat iszik? Mert ha rengeteget iszik akkor esetleg kérdezz rá a dokinál, hogy mitől lehet.

Viszont nekem is van sokszor, hogy nagyon szomjas vagyok éjjel csak lusta vagyok kimenni inni :) Szerintem 1x csak leszokik róla.

2012. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%
Szia. Az én kislányom is 2 éves múlt és ha már csak 2x kel fel éjszaka az már jónak mondható sajnos. Ő cumisüvegből iszik, egy pár napja raktam neki vizet bele mert eddig nem az volt benne és sír éjszaka, hogy nem kéri a vizet. A dr.-nő szerint pár nap múlva majd elfogadja a vizet is és mivel az nem olyan finom mint amit előtte kapott akkor nem fog majd felébredni. De már én is nagyon unom ezt az állandó éjszakázást, remélem tényleg egy pár nap és megszokja hogy CSAK vizet kap.
2012. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Sajnos cukormentes málnaszörp van benne. KUBU-s üvegben. Próbáltam olyan üveget is, amit ő is ki tud nyitni, és nem kellek hozzá, de ha már felül inni, akkor is felkelek. Érzem a mocorgását. Lehet meg kéne próbálnom a sima vizet. Napközben is ennyit iszik, főleg rostos üdítőt. Talán tényleg az lenne a megoldás, hogy olyan üveget teszek mellé, amit egyedül is tud kezelni, megtanítom, hogy ne szóljon nekem, hogy anya, inni, hanem szolgálja ki magát, és lassan kiszoktatom magam az ágyából, hogy ne keljek fel hozzá.
2012. júl. 25. 13:47
 17/27 A kérdező kommentje:
A ciciről úgy szoktattam le, hogy a mamánál aludt 1 éjszakát, aztán másnap egész nap a dédinél volt mamával, minden vasárnap ott vannak reggeltől estig, és onnantól kezdve nem adtam neki cicit, hiszen, ha ennyi napot kibírt nélküle, akkor úgy gondoltam, hogy nem kéne ismét cicire tenni. Adtam neki helyette mást. Tejcsi, őszibatacklé.
2012. júl. 25. 13:49
 18/27 anonim ***** válasza:

Először is vizet adj neki. Én napközben is azt adnék.

Másodszor kezd ez saját ágyba szoktatni, nem fog felébredni.

Az én fiam 3 éves lesz szeptember végén. Születésétől 1 szobában aludtunk. 8 hetes korától átaludta az éjjeleket. Fogzás sem igazán viselte meg. De csak úgy tudott aludni, hogy elaltattuk a mi ágyunkon, aztán betettük az ő ágyába, és aludt reggelig. Viszont, mikor kapott leesésgátlós ágyat, onnan jött a mászkálás. 10kor betettük az ágyába, 1kor már köztünk volt. Nem bántuk, gondoltuk majd leszokik róla. De nem. Viszont, lassan 3 hete, hogy külön szobája van. Első naptól eltekintve egyedül alszik el, délben is és este is a saját ágyában és csak reggel jön ki. Nem hallja a szuszogásunkat, a forgolódásunkat, így nem zavarja őt sem az alvásban. Sokkal kipihentebb, nyugodtabb és mi is.

2012. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Sokáig csak vizet adtam Neki, csak sajnos a környezetemben élők rászoktatták a málnaszörpre. Este megpróbálok Neki vizet adni és a külön alvást is kipróbálom ma, azt hiszem. Remélem sikerül, és tudok aludni nélküle is. :-) Nem leszek fent azért, mert attól félek, hogy sír...nekem ez nehezebb, mint neki.
2012. júl. 25. 14:18
 20/27 anonim ***** válasza:

28 hónapos a lányom, szintén egy ágyban alszunk.

Én lennék a legboldogabb, ha csak 3x kelne fel inni. :(

Ő legalább 8x-10x ébred, ill. ébreszt.

Szeretném, ha legalább magát kiszolgálná, és akkor nem kellene itatni. De ez képtelenség nálunk. Ugyanis fel sem ül, hanem félálomban szól, hogy: Anya, inni!

Iszik pár kortyot, néha többet, és már alszik is tovább.

Éjszaka kb. 2,5-3 dl víz lecsúszik.

1 éves kora előtt volt, hogy átaludta az éjszakát, azóta nem. :(

2012. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!