Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évnél idősebb gyermeked jár...

2 évnél idősebb gyermeked jár vagy járni fog bölcsődébe? Miért?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 15:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Januárban lesz 2 éves, magánbölcsibe fog járni, mivel az állami elutasította a fellebbezést is. Egyrészt anyagi okok miatt, 25 ezer forinttal kb kitörölhetem a s..em másrészt én már mennék vissza dolgozni.
2012. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Családi napközibe fog járni a fiam 2 éves korától, ugyanoda, ahova a lányom is járt. Muszáj, mert dolgoznom kell.
2012. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2 éves szülinapja utáni másnap már kezdte a bölcsit. A gyes semmire sem elég, és ezért. Egyébként nem adtam volna be. Nálunk nem fizetős a bölcsi. Ha fizetős lett volna, akkor meggondolom, hogy megérte volna-e visszamennem dolgozni.
2012. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jár, mert egyrészt nem mindegy, hogy a max gyed 2-szeresét kapom, vagy csak 25ezret. Másrészt van bölcsivezető a családban, tudom, hogy a bölcsi nem mumus, és iszonyatos fejlődésen ment keresztül a fiam. Engem sem viselt meg, mert tudatosan számítottam rá, mi fog történni, így őt sem viselte meg érezhetően. Kiegyensúlyozott, nyugodt gyerkőc. Még egy évet fog járni bölcsibe (év vesztes).


A most születendő lányom, mivel augusztusi lesz, már 3 évesen oviba kerül majd. Az anyagiakon kívül azért is megy majd bölcsibe, hogy ne az oviba kelljen egy alig 3 éves gyerkőcnek beszoknia a 25 gyerek közé egyből, hanem már lesz egy kis társaság érzése, talán jobban megy majd az ovis beszoktatás. De sajnálom őt, mert úgy gondolom, hogy nem 3 éveseknek való a 25-30 gyerek két ovónőre....

2012. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

jövőhét vasárnap lesz 2 éves. szeptembertől bölcsi. az ok roppant egyszerű: pénz!

koraszülött volt a lányunk és minden megtakarítás a gyógykezeltetésre ment el. akárhogyan is szeretnénk, a rezsit sem tudnánk fizetni a férjem fizetéséből.

ha itthon lennénk kettőnk bevétele 125ezer+csp.(húzós téli hónapban csak a rezsink 100 ezer) így visszamegyek dolgozni és kapok majd 97ezer + csp-t. így a bevételünk 197ezer+ csp (plusz az én kajajegyem) azért nem mindegy! a kérdés már csak az hogy meddig tudok dolgozni :/

2012. júl. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!