Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomnak magas láza lett,...

Kislányomnak magas láza lett, az orvos nem tartotta kizártnak, hogy a pár hete történt kullanccsípésnek köze lehet a lázához, pánikbeteg vagyok és kezdenek teljesen eluralkodni rajtam irreális szorongásos tünetek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom.Azt mondta az orvos,hogy figyeljem és ha bármi gyanús lenne,akkor vigyem ügyeletre,egyébként pedig holnap reggel kell vinnem kivizsgálásra.
2012. júl. 26. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha fertőzött lett volna a kullancs, a csípés helyén jellegzetes piros folt jelenik meg. Majd vért kell vegyenek és akkor pontosan ki tudják mutatni, valóban kullancs okozta-e a lázat.
2012. júl. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A nyakában volt a kullancs,hamar kiszedtük,nem volt folt.


Több hete volt már,pontosan nem tudom mikor :-/ .


Nagyon aggódom,mert tavasszal bent is voltunk a kórházban vesemedencegyulladással és félek,hogy nem e az a baj ismét.

2012. júl. 26. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is nyugi!!!!

Ha Te ideges vagy azt a gyereked is érezni fogja, ő is szorongani fog.

csak hogy kicsit megnyugodj: HA tényleg a kullancs miatt van láza és vmilyen fertőzést kapott tőle, amint kimutatják mi az, kap egy célzott gyógyszeres kezelést, és az hatni fog.

Akkor van baj, ha elhanyagolják a kullancsípést követő esetleges fertőzés tüneteit (láz, egyre nagyobb pirosodás a csipés helyén), mert akkor már nem biztos h pl. hetek múlva hat az antibiotikum.

2012. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na, ha már folt nincs eleve jó jel. A fertőzés egyik jellegzetes jele, amit írtam is, hogy a csípés helyén egyre nagyobb piros folt van. Akkor valószínúleg ez más lesz, és amúgy még sok más okozhat magas lázat, pl. megfázás, nyári influenza. (Én pont 2 hete voltam benne még antibiotikumot is kellett szednem. Kérdezem a dokit, h ez normális, h nyáron influenza? Azt mondta igen, akkor miért ne lehetne? Csak gyorsabb talán a lefolyása)
2012. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hónaljban 39,6 volt a láza,antibiotikumot nem kaptunk egyenlőre.
2012. júl. 26. 15:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Fájlalja valamijét?

Ha megcsípte a kullancs, valóban lehet piros folt, de az a Lyme kór jele, a kullancs meningoencephalitis, vagyis az agyhártyagyulladást terjesztő kullancscsípés helyén nincs jellegzetes piros folt. A tünetei kezdetben magas láz és fejfájás.


Ne pánikolj, de ha úgy látod rosszabb a helyzet, vagy nagyon sír, bármi furcsa, merev a nyaka, azonnal ügyelet.


De van most valami vírus, a szomszéd kislánynak 2 napig 40 fokos láza volt, harmadik napra kutya baja lett.

2012. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Enni nem akar ,egyszer volt hasmenése reggel,de azóta nem ismétlődött és nem is hányt.
2012. júl. 26. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Szinte kizárt hogy a kullancstól legyen. Nyugi. Lehet egy sima nyári vírus. Azért jó fej a dokid.
2012. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás nem hetek múlva jelentkezik. Max 2 hét a lappangási idő, úgyhogy biztos nem az.
2012. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!