Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem alszik éjszaka a 3...

Miért nem alszik éjszaka a 3 éves kislányom?

Figyelt kérdés
A lányom 3 éves múlt május végén. Szeptembertől kezdjük az ovit. Az a gond, hogy sosem volt nagy az alvás igénye, már hónapok óta nem hajlandó délutánonként sem aludni. Este 8 körül eddig el tudtam altatni és akkor reggel 6-7 körül már ébredt is. Most viszont 1-2 hete nem tudom mi üthetett belé. Minden egyes éjszaka kb. 3 körül felébred és nem akar vissza aludni. Mesét akar nézni, éhes stb. mindig kitalál valamit. Ilyenkor rendszeresen 4-fél5 körül alszunk csak vissza, majd 8kor ébred és pörög estig. De már este 8kor sem hajlandó időben elaludni, mint eddig, hanem este 10kor úgy kell szinte kérlelni, hogy feküdjön le és aludjon. :( Mi lehet a baj? Azt mondja nem fáj semmije, mert szoktam kérdezni, hogy fáj-e a hasa, azért kel-e fel. De semmi. Kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz így az oviban a délutáni alvásoknál, és ha szeptembertől elmegyek dolgozni, akkor hogy fogunk éjszaka pihenni. Volt így már valaki más is?
2012. júl. 29. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, nem egyszerű... az én fiam 4 éves múlt, és kb. 6 hónapja hasonló problémáink voltak. Ő inkább elaludni nem akart, még éjjel 11-kor is mellette kellett ülnöm, vagy inkább feküdnöm az ágyában és simogatni a haját. Ha abbahagytam, vagy felültem, már fordult is oda felém, és sírt, hogy simogassam tovább. Izzadtam, ideges voltam, másnap munka, neki meg az ovi. Ki akartam jönni a szobájából, persze amint megreccsent a padló, már megint sírt, hogy miért akarom otthagyni. Ne tudd meg, ez ment hónapokig, hajnali 1-ig, szinte minden nap. Hulla voltam. Ő meg persze kialudta magát az óvodában ebéd után. Aztán pár hétig még az is előfordult, hogy nagy nehezen, mikor már el tudtam altatni, pár óra múlva bejött a mi szobánkba és hozta magával a játékait, meg ilyeneket... aztán ahogy Te is írod, éjjel 3-kor neki lekváros kenyér kellett... aztán vissza az ágyba, tiszta ideg voltam... utána meg sírt, hogy pisilnie kell. Lényeg a lényeg: amiket írtál, valószínűleg a kislányod is hetekig fogja még csinálni. Kénytelen leszel vele kicsit "erőteljesebben" bánni, pl. hisztizik, hogy nem akar aludni, hát húzd rá az ajtót, hadd sírja ki magát. Az enyém is ezt csinálta, de már annyira ki voltam merülve, hogy kész, ajtót rácsuktam és nem jöhetett ki rajta. Ha hallottam, döngeti az ajtót? Hát, bementem, beraktam az ágyba. És egy éjszaka alatt ezt ha kellett, még 5x is megtettem. Aztán már a kimerültségtől elaludt. Ezekben a szituációkban nagyon rosszul éreztem magam, hallottam, hogy sír és kiabál a másik szobában. Sz.r anyának gondoltam magamat... sírtam is emiatt sokszor. De nem volt más választásom. És igen, aki reggel kel, és helyt kell állnia a munkahelyén, az egészen más kategória, mint az, ha "áá, mindegy, mit csinál a gyerekem éjjel, majd amíg oviban lesz, én ledőlök napközben." Mert hallottam már ilyet is az egyik anyukától, akinek régebben erről panaszkodtam. Tehát hetekig tartott ez, aztán valahogy leszokott ezekről... mára már bebújik egyedül az ágyba, 1 mese van minden este. Aztán puszi és: - Jó éjt, szeretlek Anya! - már csicsergi is... Becsukom az ajtóját és reggelig nem is látom a kis pofiját. :) Reggel szokott hétvégén bebújni csak mellém, akkor is olyan fél 8 után. Át kell vészelni, amit a lányod csinál. Ha nem hagyod, hogy játsszon, egyen, stb. éjjel, és szépen visszadugod az ágyba, előbb - utóbb belátja, hogy "Te vagy az erősebb".
2012. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!