Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg strandon...

Hogy oldjátok meg strandon lányok pisiltetését? A nyilvános WC-ket inkább kihagynám.

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 09:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én a DM-ben vettem papírbilit, 500 Ft volt, akkorára csukható mint egy férfi pénztárca. Vettem egy csomag uzsonnás zsacskót, kb olyan mint amiben a zöldséget veszed a Tescoban mondjuk, az pont beleillik. A zacsit kidobod, a kartonbili meg marad:)

Azt hiszem eldobható bilinek árulják, de az luxus.

Mi május óta használjuk, itt-ott már viseltesebb, de még mindig jobb mint a nyilvános wc.

Lányom 2,5 éves, 15 kg, nem törik össze alatta.

2012. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Sima műanyag bilit szoktunk vinni, kiöblítem használat után és ennyi. Van eldobható bilink is (kaptuk), de az elég drága mulatság lenne, akkor szoktuk használni, ha olyan helyre megyünk, ahol nem tudnánk a sima bilit hurcolni.
2012. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: felénk kapható műanyag papucs, abban járunk a strandra. És ha épp a WC-re indulunk nem mezítláb tesszük, se én, se a gyerek.
2012. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Le vesszük bugyit ráállítom wc-re persze a talpa alá teszek zsepit. Megtartom őt a hónaljánál. És már pisilünk is
2012. okt. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 IronMan84 ***** válasza:
55%

Ha a nyilvános WC-ket kihagynátok, akkor a strandon a lányok pisiltetésére több jó módszer is van.

1.) Ha éppen a medencében vagytok, akkor ott lubickolás közben leül vagy leguggol és a vízbe pisilhet. Nyugodtan kiengedheti itt mindet. Ez a legtisztább megoldás.

2.) Ha éppen kint vagytok a parton, akkor pedig a fürdőnadrágot letolni, lueguggoltatni és a fűbe vagy egy fa közelébe pisiltetni. Ezután felhúzni a fürdőnadrágot, felállni és elmenni.

2015. márc. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
A vízbe??? Ahol mások fürdenek??
2015. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 IronMan84 ***** válasza:
37%

Valóban hasznos választ írtam, nem értem miért lettem lepontozva.


A strandon a kislányok megpisiltetésének legjobb módja, ha a nyilvános WC-ket kihagynátok (például mert koszos, túl hosszú a sor és sokat kellene várni), a papírbili meg túl drága, akkor a természet adta lehetőség adódik (ennek az első a vizes a második a füves változata).


1.) A vízbe, ahol mások fürdenek?

Igen.

Ha éppen a medencében vannak, akkor természetesen nyugodtan a vízbe pisilhetnek. Itt kiengedhetik mindet, ez így a legtisztább, leghigiénikusabb, ráadásul a legegyszerűbb is. Nem kell fürdőruhát levetni, átöltözni, kicsattogni velük a WC-re, ahova más a gombás fenekét teszi. Ráadásul, ha néhány órával előtte valakinek hánynia kellett itt vagy hasmenése volt, akkor hiába húzta le a WC-t és tűnt el a szag, a szalmonella vírus még ott maradt a WC-csészében. Ha így ráültetik, ráállítják vagy fölé emelik őket, akkor bizony pisilés közben felfröccsenhet a lábukra a csészéből a szalmonella vírus vagy az ülőkéről a lábukra tapadhat a bőrgomba. Ezután hiába törlik ki nekik és hiába mosnak kezet, mert a lábukra tapadva ott marad a bőrgomba és a szalmonella vírus. Így könnyen összeszedhetnek valami betegséget, de nemcsak ők, hanem a fürdőzők is, mivel utána ha bemennek a medencébe, a víz a lábukról átterjeszti a kórokozókat a medencébe is. Ha egyenesen a medencébe pisilnek, akkor ez teljesen elkerülhető. A sok tévhittel ellentétben a valóság az, hogy az egészséges ember vizelete teljesen steril. Gondoljunk bele abba milyen sokan mennek bele izzadt, zsíros, napolajban úszó testtel vagy akár gombás lábbal a medencébe és ez mind belemosódik a medence vizébe. Szóval, ha a strandmedence vizébe pisilnek, azzal a vízminőség lehet hogy még javulhat is.



2.) A fűbe, ahol mások mezítláb járkálnak és oda terítik a törülközőket és ott fekszenek?

Igen.

Ez teljesen természetes és semmiképpen sem bunkóság vagy illetlenség, inkább még jó is. Ha éppen kint vannak, akkor pedig valahol a közelben a fűben (akár nyílt terepen vagy egy teljesen vízszintes síkban lévő, sík területen lévő fa mellett) nyugodtan pisilhetnek. Itt gyakorolhatják a guggolva pisilést is, mivel fürdőruha van rajtuk és mezítláb vannak, nem kell félni, hogy átázik a bugyijuk, nadrágjuk, zoknijuk, cipőjük. Ha a lábuk nedves lesz, azt meg nyugodtan lemoshatják a medencében. Semmiképpen nem javasolt bokorba vagy távoli helyre a kerítés közelébe, magas fűbe vagy enyhe emelkedőn lévő fa tövébe, mert ezeken a helyeken csípő rovarok: hangyák, méhek, darazsak és vérszívó rovarok: szúnyogok és kullancsok lehetnek. A méhcsípés, darázscsípés és szúnyogcsípés allergiás reakciót vált ki, azaz a csípés helyén feldagad és bepirosodik a bőr és ezt égő-viszkető érzés kíséri. A kullancsok ráadásul észrevétlenül mászhatnak beléjük és súlyos betegségeket: Lyme-kórt, agyvelő- és agyhártyagyulladást és nyirokcsomó-gyulladást okozhatnak. Ajánlott gondoskodni arról, hogy legalább napi 3 liter vizet igyanak és mindenképpen egyenek friss zöldséget és gyümölcsöt. A dinnyeszezonban: júliusban és augusztusban pedig egyenek sok dinnyét, mivel a dinnye kiválóan hidratálja a szervezetet és így szagtalan lesz a pisijük. Így az már nem jelenthet gondot, ha mások mezítláb belelépnek a meglocsolt fűbe vagy éppen ott terítik le a törülközőjüket és oda fekszenek, mivel csak langyos vizes fű lesz. Ne feledjük az egészséges ember vizelete teljesen steril!

[link]



A túlzott hisztériának köszönhetően pedig ilyen problémák biztosan előfordulhatnak a későbbiekben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ezeket gondolom mindenki szeretné megelőzni!

2015. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, te egy szemét és undorító ember vagy, a gyerekeiddel együtt!
2015. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Wiseman válasza:

Hogyan lehet undorítónak és szemétnek nevezni a kislányokat?

Egyébként idén a múlt hét végén június 6-án szombaton, június 7-én vasárnap, valamint a mostani hétvégén tegnap június 13-án szombaton és ma június 14-én mivel szép, meleg, napos idők voltak már voltam strandon. Eddig már négyszer tudtam úszni. Kellemes érzés volt a vízben ellazulni: fürödni és úszni. Egyáltalán nem az a probléma, ha néhány kislány belepisil a vízbe a medencében vagy kint a fűben. Sokkal inkább aggaszt az, hogy amíg a vízben fürdök és úszok, azalatt az idő alatt a parton hagyott ruháimat ne lopják el.

Eddig szerencsére még nem lopták el a ruháimat. Remélem ezután se fogják. A fő problémát a strandokon inkább a tolvajok jelentik. Nagyon undorító és szemét dolog az, hogy amíg az ember a vízben fürdik és úszik, addig mások ellopják az értékeit. Remélhetőleg mihamarabb megszűnnek a strandi lopások.


egy fürdőző

31/F

2015. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
A 17 válaszoló! Vannak olyan medencék ahol, ha belepisilnek láthatóan besárgul a víz, és az nem lesz nagyon jó..
2018. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!