Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet legjobban otthon...

Hogy lehet legjobban otthon fejleszteni a kisgyermek (22hónapos lány) beszédfejlődését? .

Figyelt kérdés
Sokat beszélgetünk vele, mesét olvasunk neki, mégis úgy érzem, hogy ez kevés. Mond már néhány szót, kétszavas mondatot, de többnyire még inkább a "baba nyelvet"használja. Szülők megértik, de mások csak nagy ritkán, amit mond. Minden javaslatot, ezzel kapcsolatos tapasztalatokat, ötleteket várom.
2012. aug. 3. 17:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

fiam 2 évesen úgy 10-15 szót mondott. utána 3 hónapig ezt fixen tartotta, tehát kedden ennyi volt azt aktív szókincse. szerdán a legnagyobb döbbenetünkre 3-4 szavas mondatokban beszélt! 2-3 napig írtam az új szavakat, de fel is adtam, 4. nap már több száz új szót használt és nem ismételt, magtól mondta. igaz ez szerintem marha ritka :)


szerintem általánosabb az, hogy a kistesó később kezd el beszélni, mert a nagy megérti, fordít neki :)


testvérféltékenység meg szerintem elkerülhetetlen :( valamikor, valamiért kijön egy jó testvérkapcsolatban is, ha mást nem, majd kamaszkorban. de persze nagyon nagyon kell figyelni, hátha... :)

2012. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
en is varandos vagyok, 11 hetes. minden este beszelgetek errol a kislanyommal. megkerdem tudja e mi van anya hasaban, mondja igen, teso baba. egyszer azt mondtam neki hogy majd ha megszuletik jatszunk vele, meselunk neki, oltoztetjuk, etetjuk, visszuk setalni. mostanaban ha kerdezem mit csinalunk majd vele, mondja magatul: jatszunk, setalunk, adunk ra blusot, szoknyat:)) az "oltoztetjuk" szot nem mondja:)) meg nem tudjuk fiu e vagy lany...volt hogy megkerdeztem mit szeretne, egyszer fiut mond, egyszer lanyt, most meg szoknyat adunk ra, bar nem hiszem hogy tudja mi a kulonbseg.en megprobalok mindent hogy jol fogadja a kicsi erkezeset es ugy gondolom hogy jo megoldas ha mindenbe bevonom ot is. legalabbis olvasgatok errol a temarol es ezt szurtem le. de persze minden gyerek mas, nem tudom nalunk mi lesz a megoldas, vagy lesz e egyeltalan feltekenyseg.
2012. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!