Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem eszik zöldséget, gyümölcsö...

Nem eszik zöldséget, gyümölcsöt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 évesünk 2 éves korától nem eszik zölds., gyüm., csak almát, répát és fokhagymát. Megkóstolni sem hajlandó. Már mindent megpróbáltunk. A doktornő azt mondja, majd nagyobb korában... De addig mi lesz? Az a baj, hogy bármivel kínálom, öklendezik tőle... 2 éves koráig mindent megevett, figyeltem is rá szándékosan, hogy minden ízt megismerjen. Akkor elkezdte a joghurtból kiköpdösni a gyümölcs darabokat, aztán pedig sorra elutasított mindent. Mit tehetnék?
2012. aug. 4. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
gyümölcs- zöldséglé?????
2012. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kisfiamnál volt egy ilyen korszak, hál istennek elmúlt. Én akkor azt csináltam, hogy készítettem neki zöldséges galuskát (összetörtem a főtt zöldséget, és belekevertem a galuska tésztájába), ez kimondottan finom, én is szeretem. A másik nagy favorit akkoriban a tészta volt. Én egyszerűen késztettem neki hozzá turmixolt zöldségekből tésztaszószt. A lényeg az volt, hogy ne látsszon rajta, hogy micsoda:) Ez bevált egy kétévesnél, de hogy egy 8 évesnél lehet-e még így trükközni, azt nem tudom...
2012. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez van, igaz csak 4 lesz, és 1 éves korától nem eszik meg semmit nyersen, csak a paprikát, illetve most nyáron a főtt kukoricát!

Multivitamint kap.

Próbáltam sütőbe csempészni, a Meggyes és az almás pitét megeszi!

Gyümölcslevest megeszi.

Rizibizi a köretként, mert szereti a rizst.

Hamburgert megeszi, tele rakom paradicsommal paprikával uborkával:)

Levesben is megeszi a zöldségeket, úgyhogy A levesnek csak a sűrüjét kapja.

Próbálom belecsmpészni az étkeket amiket szeret, és zsarolom, ha megeszi az ebédet, kap 1 szem cukorkát!

2012. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ötletesen neki lehet adni, ill. be lehet csapni.Az én fiam dettó ugyanez.Bár mostanában egész jól haladok.

pl. Banánt darabokra vágtam, rátűzdeltem jégkrémpálcikára, csurgattam rá mézet, meg színes cukrot.Így megett, most már ott tartunk,hogy simán is megeszi, mert persze azt nem akarom,hogy csak a cukor miatt tegye.Borsóval még mindag nincs kibékülve.De pl. zöldbabot már simán megeszi,mert a tetejére vagy pökit, vagy krokettet csinálok,amivel tunkolhatja, így jobban lecsúszik neki.Bár a te fiad nagyobb,mint az enyém,ilyesmivel rá lehetne venni.

De én amondó vagyok, hogy nem szabad erőltetni semmit.A fiam is eszik már egy csomó mindent, imád a konyhában segíteni, pl. a répát, és krumplit nyersen rágcsálja,mikor főzök.Te is bevonhatod a munkába.Egy 8 éves már nagy segítség.de túlságosan ne görcsölj rá.Attól hogy te szereted a tököt, még nem biztos,hogy neki is ízlik.(ja, és nálunk a gyümölcssaláta nagyon bejött)

2012. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!