Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a 4,5 évs fiam, aki most...

Ha a 4,5 évs fiam, aki most kezdi az ovit (középsőt), nem alszik délben, én pedig otthon vagyok egyelőre a tesójával gyesen, kötelezhetnek TÖRVÉNYILEG arra, hogy hazavigyem őt délben?

Figyelt kérdés
Ez több okból is rossz lenne, de ha szabály lehetővé teszi, nyilván elfogadom és beletörődök. Ha viszont nincs ehhez joguk, jobb, ha felkészülten állok elébe a helyzetnek.
2012. aug. 6. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Nem kötelezhetnek, esetleg csak megkérhetnek rá. Nyilván attól szokták kérik ezt, aki nem dolgozik, hanem otthon van, és megteheti. Mondjuk ha már nem igényli a délutáni alvást, miért nem viszed haza ebéd után?
2012. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhetnek rá, erre nincs törvény, a gyereket úgy veszik fel oviba, hogy teljes ellátásra, nem fél napra.

Finoman megkérhetnek rá, ha nem szeretnéd délben elhozni, akkor találj ki valamit, tanfolyamra jársz, sulit kezdesz, bármi.

2012. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mert nem eszik normálisan, ha tudja, hogy megyek érte, plusz a kicsi bölcsis lesz januártól, ő is egész napra, szerintem hülyeség először erre szoktatni, hogy délig, aztán arra, hogy délutánig. Mennék dolgozni januárban, ha összejön. Meg messze lakunk az ovitól, így mire hazaérek lesz fél 10, és 11 után el kell indulni, hogy visszaérjek, ennek így semmi értelme. A kicsi ráadásul pont délben alszik, esetleg fél 12-kor, és ez az egy alvása van, nem szívesen borítanám fel a napirendjét, amit aztán állíthatnék vissza, mikor bölcsibe kerül...szóval nem "lógni" akarok egész nap, csak így észszerű.
2012. aug. 17. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!