Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyerek, aki ovikezdé...

Van olyan gyerek, aki ovikezdésre nem szokott le a cumiról? Az hogy boldogult az oviban nélküle?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Az enyém így kezdte tavaly. :)) Még cumizott. De ahogy megtudtam hogy felvették, tudatosítottam benne, hogy oviba nincs cumi, ott nem cumizik senki, szeptemberig eljutottunk odáig, hogy csak estére kellett a cumi. Próbáld te is ezt sulykolni bele, mert az oviban nem fogják nekik adni, max délutáni alváskor, de azt is csak akkor, ha nagyon nyűglődik és nem hagyja a többit, de nekünk azt mondták, hogy az elején még oké, de azért 1-2 hónap elteltével ez is szűnjön meg.


Mi minden reggel elbúcsúztunk a cumitól, nem volt gond!

2012. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lányom sem szokott le róla, oviban csak alváshoz adják oda neki. Az a baj, hogy ő nagyon cumi függő, ráadásul október-november körül szülök. Akkor megint nem fogja elhagyni. Az oviban még nem szóltak érte.
2012. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az én fiam is nagy cumis, nappal is és alváshoz is. Viszont kizárólag itthon cumizik, sehol máshol, se utcán, se mamánál stb., így nem tudom ott mennyire fogja keresni. Mindenesetre azért addig próbálom tudatosítani benne, hogy ott nem lehet majd cumizni.
2012. aug. 8. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk "sajnos" megengedték, hogy alváshoz lehet vinni cumit. Emiatt sajna már délután a mamánál is követelte, meg az utcán, ha elfáradt, mert pontosan tudta hogy nálunk van. Így aztán húsvétkor a nyuszinak adtuk, mert már elegünk lett.

Szóval lehet, hogy jobb ha nem is engedik a cumit. 3 évesen nem okoz nagy lelki sérülést.

Viszont egy ismerősünk fia akkor szokott le a délutáni alvásról, amikor az oviban nem kapott cumit! Attól én mondjuk nagyon kiborultam volna!!

2012. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!