Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatnék a szörnyen...

Mit csinálhatnék a szörnyen rossz kisfiammal?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam van.1 hete teljesen kifordult magából.Azelőtt is hisztis volt,de amit most csinál az túllő mindenen.Pl múltkor kiborított szándékosan 1 l tejet, most fél kg cukrot szórt a kukába.Persze ezeket akkor csinálja mikor a dolgomat végzem.Direkt máshova megy,nem ott ahol dolgom van,hogy csinálja ezeket.Azt már kezelem,ha a boltban hisztizik (szokása szerint lefekszik),de itthon mit tehetnék?Okos kisfiú egyébként,de ez nem jó,amit csinál.Ne értsétek félre,az utóbbi egy hétben szinte olyan lettem,mint egy idegbeteg.Kikészít,amit csinál.Szeretem,imádom,de nem tudom nyugodtan elhallgatni,mikor már fél órája ordít azért,amit megkap egyébként.:(:(Segítsetek,mit lehet tenni?
2012. aug. 9. 13:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
58%
Köszönöm. Akkor most, hogy tisztáztuk szereted a gyerekedet, akkor képesnek kell lened arra, hogy átgondold, valóban jó úton haladsz-e? Egy 2-3 éves gyerek azért még nem nem minden esetben képes ok- okozati kapcsolatot létesíteni a történések között. Az persze megy, hogy a villanykapcsolót nyomogatja, akkor felkapcsolódik a lámpa. De arra szinte minden 2-3 éves gyerek képtelen, hogy megértse miért nem játszhat a fürdőkádban sokáig, miért nem játszik vele anya tovább, miért nem kap kakaót este. Szitu: iszik egy kortyot a szörpiből, beleönti. Ez neki egy nagyszerű móka. Ki játszik utána a duplóval? Anya. Szóval már ez elég bünti, nemhogy a fürdés lerövidítése.Egy olyan dolgot vársz el a gyerektől, amihez ő még nem elég fejlett. Írtad is, hogy talán egyszer majd megérti .... Az a talán egyszer majd kb. 5-6 éves kordban van. A kisgyerekek időérzéke teljesen más mint a felnőtteké. Ők egy gyönyörű mesevilágban élnek, amibe néha beledob valaki egy téglát(aki egyébként szereti) és nem engedi fürdeni, nem ihat este lefekvéskor kakaót stb. Persze érthető az anyuka reakciója is, hiszen tiszta ragacs a duplo. Ebben a konkrét szituációban azonban 3 konfliktus is van, ami hisztit eredményez: 1.) elveszed a duplot 2.) te mosod meg 3.) nem játszhat a vízben holott ez volt szegény gyerek célja. Ez 3 bömbölés. Mire este leteszed aludni már te is belefáradsz ebbe az egészbe. A duplót egyébként úgy is meg lehet mosni, hogy a gyereket berakod a kádba mellé a duplot és együtt elintézitek (nulla hisztivel). Egyébként az én fiam rendszeresen beleöntötte a kajába a tejet. Eléggé frusztrált.Mindig határozottan rászóltam, hogy nem. Egyszer abbahagyta.A boltos hiszti úgy kezelhető, ha akkor mész vásárolni, amikor a gyereknek aktív időszaka van. Nem fáradt, nem éhes és pont mozogni kellene. Kismotor, bolt. Tisztázd az elején, hogy 1 dolgot veszel neki. Mondjuk ezt 2 évesen nem biztos hogy megérti. Gyorsan behajibálod a cuccot a kosárba, még gyorsabban fizetsz és elhagyod a bázist. Nagy bevásárlásokat én csak nagyon ritkán szoktam a gyerekekkel együtt csinálni, de akkor dupla seduxent veszek be. :)))Volt, hogy egyszere a legnagyobb fiam kiverte a balhét egy áruház közepén. Ez azért volt, mert egy vidéki városban laktunk, ahol akkor egy normális cipőbolt volt még (ill. egy k. drága). Szóval nagyon hirtelen jött a tél és gyorsan kellett a csizma. Az első nap amikor mentünk nem volt az ő méretében. Mondták, hogy másnap jön. de nagyon kevés délben érkezik. Szóval pont abban az időszakban, amikor enni és aludni kellett volna. Másnap berohantam délben, ráhúztam a csizmát jó volt. De amikor el akartam hagyni a bázist észrevett egy csomó labdát. No és itt szakadt el a húr a gyereknél. Ekkor rohadt gyors fizetés, és a bázis elhagyása után a babakocsiban hazafelé elaludt. Hasznos volt számodra amit írtam? Segített valamit?
2012. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen minden Anya atesik,es nem te vagy az elso senem az utolso....

turelem rozsat terem cimu fejezet kovetkezik az eletedbe... :))


De ahogy valaki irta "felmondok neked" hat az nagyon eeedes :)))

de jo lett volna latni,hallani ahogy mondja a kis szajaval :))))


TURELEM :)

2012. aug. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

be a szobájába,rács az ajtajára. keze ügyébe csak olyat,amit nem tehet tönkre. mit keres a konyhában,hűtőben?


amit széthajigál és nem rakja el,azt elkobozni. ha a boltban lefekszik,lépj át rajta. hisztit ne vedd figyelembe. próbáld elterelni-de ne valami beígért jutalommal!- és ha nem fogad szót,bünti!

2012. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
11%
nekem ilyet beszólna a gyerek h felmond nekem,lekevernék neki egyet. mert ezzel azt jelzi h kb ennyire is tart-egy cselédnek. enyém kinevetett,amikor szépen kértem valamit. 3.nál közöltem h ne merjen kinevetni. azt kérdezte h miért mi lesz? mondtam h pofon. még jobban nevette bele az arcomba. megkapta. megértette,azóta sem csinálta és én sem ütöttem meg. ez nem cukiság,ez a határok feszegetése. ha ti hagyjátok magatokat,akkor semmi tiszteletetek nem lesz
2012. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
50%

9: "Ez a hiszti/ dac dolog nagyon jól kezelhető. Amikor látom, hogy olyan élethelyzet alakulna ki, hogy a gyerekre "rájönne" a hisztizés, akkor én mindig teljesen elterelem a figyelmét. "


Akkor légyszives magyarázd el, hogy ebben a helyzetben én mit rontottam el a lányomnál, mit kommunkáltam rosszul és mit kellett volna tennem a hiszti elkerülésére:

Készültünk elmenni.

- Anya, hozhatom a pici zsiráfokat?

- Igen.

- De nem akarom, neeeeeheeeem NEEEEM AAKAAROOOOM! (fél órás földön fetrengős, magán kívül örjöngős hiszti.)


Ebben a korban a gyerek rájön, hogy van akarata, de kezelni nem tudja. Maga sem tudja hogy mit akar, de hisztizik miatta.

Az, hogy nálatok nincsenek nagyjelenetek nem azt jelenti, hogy szuperanyu tudja kezelni a gyereket, hanem az, hogy mázlista vagy. Nekem kettő van, az egyiknek volt dackorszaka, olyan hogy más már ördögűzőt hívott volna, a másik gyerekemnek meg totálisan kimaradt, szófogadó, példásan viselkedő volt úgy 1,5 éves korától. Ha volt sírás, az okkal történt, elesett, fájt valami, azt lehet orvosolni. A dackorszakost nem.

2012. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

14: "nekem ilyet beszólna a gyerek h felmond nekem,lekevernék neki egyet. mert ezzel azt jelzi h kb ennyire is tart-egy cselédnek"



3 éves gyerek mondta!!!! Hogy lenne képes felfogni, ez mit jelent? Mondják azt is páran, hogy világgá megyek... Egy ekkora gyerektől ne várd el, hogy képben legyen a felnőtt fogalmak jelentésével.

2012. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
lebecsülitek a gyerekeiteket. egy 3 éves nem kisbaba,nem hülye. pontosan tudja ő h mit mond
2012. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Most már a boltban is hisztizik.Ordít,elfut, a figyelem elterelés sem működik,eddig is be vontam otthon a munkákba,amit szívesen csinált.Neki az sem elég.:(:(
2012. aug. 17. 12:37
 19/29 anonim ***** válasza:
73%

szuperdada tippek! nálunk beváltak mindenre! hónapok óta húzódó alvásproblémát 3! nap alatt oldottuk meg,ugyanígy bevállt a büntisarok,játékmegvonás,figyelemmegvonás. ezek is kb 1hét alatt. már olyan idegbetegek voltunk h hol én hol a férjem akart válni,csak h néha ne gyerekezzünk. lifenetwork-ön szokott menni vagy vedd meg könyvben.


a gyerek átvette az uralmat,elrontottuk őket. előfordul,de megoldható!!!

2012. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

14/20

az azert durva ahogy leirod...lekevernek neki egyet....

van neked egyaltalan gyereked?

Nem egy kutyarol beszunk... Lehet nalad bejott a lekeveres,de sok gyereknel NEM!

Es ha felakasztod a sajat gyereked sem fog lenyugodni....

ilyen korszaka van es turdd....

ne tedd mar ki idegileg a gyerekedet....sajat magad ellensege vagy!

Vannak gyerekpszichologusok is,segitenek biztosan...vagy ha nem akkor majd a bolcsiben,ovodaban...

Azert mert valaki szul egy gyereket nem kap hozza hasznalati utasitast,mert ilyen nincs...mindenkinel mas jon be.....

Egy biztos : ne verdd a gyereked!!!!

Talan Apanak szod fogad.... Az apai szigor az masabb mint az anyai.....

2012. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!