Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatnék a szörnyen...

Mit csinálhatnék a szörnyen rossz kisfiammal?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam van.1 hete teljesen kifordult magából.Azelőtt is hisztis volt,de amit most csinál az túllő mindenen.Pl múltkor kiborított szándékosan 1 l tejet, most fél kg cukrot szórt a kukába.Persze ezeket akkor csinálja mikor a dolgomat végzem.Direkt máshova megy,nem ott ahol dolgom van,hogy csinálja ezeket.Azt már kezelem,ha a boltban hisztizik (szokása szerint lefekszik),de itthon mit tehetnék?Okos kisfiú egyébként,de ez nem jó,amit csinál.Ne értsétek félre,az utóbbi egy hétben szinte olyan lettem,mint egy idegbeteg.Kikészít,amit csinál.Szeretem,imádom,de nem tudom nyugodtan elhallgatni,mikor már fél órája ordít azért,amit megkap egyébként.:(:(Segítsetek,mit lehet tenni?
2012. aug. 9. 13:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%

azzal ha lekeversz egyet, félni fog, és ezért szót fogad, de tuti nem tisztel!!!

Megtöröd, elveszted a bizalmát, sose lesz önmaga, csak a Te cseléded, nem lesz kezdeményező, max. szófogadó.

Egy 3 éves gyerek nem is érti mi ez, konkrétan úgy gondolom, hogy egy 3 évest ezért elverni, pláne POFON VÁGNI óriási bűn, és megalázása a másiknak.

Ne haragudj, de még a könnyem is kicsordult attól amit írtál....ő nem kinevetni akart, hanem az anyukájával együtt nevetni, és ezért verés jár????

2012. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
én láttam nem te,amúgy nem 3 hanem 5 éves. csúfolódott és csak rosszabb lett maikor látta h ez engem megvisel. 1 pofontól senki sem lesz lelkibeteg. nagyon jó a kapcsolatunk,ez egyszeri eset volt,de megoildottuk. mit kell ezen neked bőgni? tipikus erőtlen mártír anyuka vagy ha megüt a gyereked azt is eltussolod azzal h jaj hát nem tudja mit csinál? neked is ajánlanám a szuperdadát!
2012. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
miért kéne tűrni a hisztit,csúnya beszédet,bunkózást a gyerek részéről??? neked kell pszichológus
2012. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

"lebecsülitek a gyerekeiteket. egy 3 éves nem kisbaba,nem hülye. pontosan tudja ő h mit mond"


Nem hülye, de a pontos jelentéssel nincs tisztában. A gyerek nem minifelnőtt.

2012. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"miért kéne tűrni a hisztit,csúnya beszédet,bunkózást a gyerek részéről??? "


Hisztit nem is kell eltűrni, a csúnya beszédet sem, de a felnőttnek kell tisztában lenni azzal, hogy a gyerek egy tanulási-érési folyamaton megy át és nem a mindent tudás és teljes belátás képességével született.

Nem vagyok ellene a térben és időben megfelelően elhelyezett nevelési célú seggrepacsinak (ha más már nem működik), na de a szülő feladata felmérni, hogy mi az, ami a gyerek kora miatt még érthető.

2012. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

nem tudom, az nekem nem derült ki, hogy 5 éves, az más, ott már tényleg tudja, hogy mire mondja azt, hogy: "na, és akkor mi lesz??" de a pofon sztem akkor is durva.

lehet, hogy nektek van igazatok, nem tudom, az én lányom még csak 2 éves múlt. Hisztizik, de nagyjából egyenlőre kordában tartom, nincs gáz, de sztem az arcát, ha elborul az agyam akkor sem fogom megütni sosem, legalábbis nagyon remélem.:-) A lábára fenekére saját maga veszélyeztetése miatt már kapott 1-2x. na, mindegy, nem vagyunk egyformák, és ez így jó! De a kérdező egy 2 éves gyerekről beszél amúgy...

szasztok!

Nem bőgtem, csak kicsordult, az azért nem ugyanaz...:-DDD

2012. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
ja, amúgy ezt a szuperdadát hol találom? megnézem, hogy okosodjak, de csak angol nyelvűt találtam...
2012. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Hát akkor itt egy cikk kedves pofonosztogató emberek...lehet utána olvasni,hogy ez csak agresszivitást vált ki a gyerekekböl...

A pofon NEM megoldás....mármedig aki így akarja megoldani a helyzetet,az igenis gyáva és kicsinyes gondolkodásra vall!


[link]


Remélem hogy azért 10ig legalább elszámoltok a következö pofon elcsattanásig!

Ha pedig nem nagyon remélem hogy majd megkapjátok öregségetekre hogy egyedül maradtok,és majd pofozkodhattok avval akivel lesz...Ès lehet hogy majd ha te lesz egy öreg,gyenge talán tudatában nem tiszta vén asszony/ember akkor majd titeket is jól nyakon hajít valaki!

További szép napot :)

2012. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező! A kisfiad szerintem nem szörnyen rossz, csak benne van a dackorszakban, hisztis és közben téged is tesztel. Próbál rájönni, mivel lehet anyu figyelmét felkelteni. A bolti szitukat amúgy nagyon ügyesen kezeled...

Az én kisfiam is 2 éves, és sokszor nagyon nehéz vele. Iszonyú sok türelem és megértés kell hozzá. Néha már én is úgy érzem, hogy felrobbanok, de ilyenkor próbálom magamban tudatosítani, hogy ő csak egy kisgyerek! Imádnivaló és nagyon okos, de szörnyen hisztis és akaratos is. Arra már jó ideje rájöttünk, hogy nála erővel vagy kiabálással semmit nem lehet elérni. Sokkal inkább furfanggal, figyelemeltereléssel, szeretgetéssel.

Amikor szándékosan rosszalkodik, én is a szuperdadus büntisarkos módszerét alkalmazom, nálunk bevált. Már csak arra kellene valami jó módszer, hogy ha valamit nincs kedve csinálni, rá lehessen mégis venni. Pl. a peluscsere egy borzalom, a fürdés és fogmosás sem egyszerű néha...

És ha fáradt, éhes vagy fáj valamije, olyan félórás fetrengős hisztit tud levágni valami semmiség miatt is, hogy csak nézünk. És olyankor semmit nem lehet tenni, csak kivárni a végét :(

2012. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!