Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha 2 éves kislányom...

Mit tegyek ha 2 éves kislányom rendszeresen mindig a kertben ősszepiszkolja a ruháit?

Figyelt kérdés
Nagyon odafigyelek rá amikor a kertben játszik, mégis ősszesározza a ruháját, belemegy vizbe éa a kis kezeivel ősszekenni a ruhácskáját. Utána rám mosolyog és folytatja tovább homokkal is kenni a ruháit, előfordult, hogy behordta a homokot a házba. Ha rászolók elkezd rugdosodni. Volt, hogy rászóltam a sarokbaállitottam erre eltőrte a kedvenc virágcserepemet. Mit tegyek???
2008. máj. 9. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek!Még nem tudja,hogy baj hogy koszol.Azért van a mosógép. Azzal kellene inkább kezdeni valamit,hogy rugdos meg tör-zúz!
2008. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szia..én is ezen a véleményen vagyok..azért gyerek mert koszos.és imédnivaloak..szeretnek huncutkodni..és várhatod még kamasz korig hogy tiszta maradjon..föleg ha van kert..max több vizet használsz.mi panelba lakunk és a lányom még is képes ugy kinézni mintha hetek ota nem fürdött volna:)ezzel jár...a rugdosást meg valahogy meg kell oldani.most csunyát mondok de ha megrug akkor csapj a lábára.nem kell hogy lila legyen de érezze és utána mondd meg neki hogy neked is ennyire fáj amikor megrug téged.sokan nem szeretik ezt a modszert söt elitélik.de nekem amikor a lányom meghuzta a hajam vissza huztam neki.ne félj többször nem huzogatta,.de csak FINOMAN,.:)
2008. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is azon a véleményen vagyok,mint az előttem szólók.

Adjál rá otthon olyan ruhát amit nem sajnálsz.Úgy nem lehet játszani,hogy vigyáz a ruhájára nehogy koszos legyen.

Viszont a rugdosással tényleg kezdeni kell valamit.

Szerintem sem árt néha egy jól célzott anyai,bár tényleg sokan elítélik,de meg is lehet nézni sok szülő gyerekét.

Én sokszor azt mondom,ha az enyém lenne agyoncsapnám olyan gyerekeket látok.Pedig egyet már majdnem felneveltem 14 éves múlt.

Szerintem a hiszti ellen határozottan lehet csak fellépni,mert különben hülyére vesz a gyerkőc.


Sok szerencsét,üdv

2008. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Türelem...hány tiszta gyereket láttál játszás után??? amúgy meg örvend annak hogy jókedélyű, mozgékony:P és igen olyan ruhát adj rá amit nem sajnálsz
2008. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
hiszti ellen egy pohár hidegviz hatásos!!!! ne legyen tele a pohár, de az hogy lenyugszik az garantált!
2008. máj. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. A kosz hozzátartozik a kisgyerekhez. Nem kell itthon gálába öltöztetni, hadd legyen koszos az a ruha, hiszen játszani valóban nem lehet úgy, hogy közben folyton a ruhára kell vigyázni. A rugdosás viszont komoly probléma. Ha most nem kezdesz vele valamit, később még nehezebb lesz. Igenis kell néha az anyai szigor, a pohár víz is jó ötlet, térjen magához, hogy nem mindent szabad! Attól még nem szereted kevésbé, sőt! Az ő javára válik, ha elfelejti ezeket a viselkedésformákat.
2008. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért gyerek, hogy koszos is legyen :) Minden kisgyerek szeret koszos lenni, és nem is tudnak úgy játszani, hogy közben a ruháikra figyeljenek! Ne várd el, hogy felnőttként viselkedjen! Adj rá játszós ruhát, és persze kisgyerek mellett sűrűn kell mosni :)
2008. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell rászólni, mert azzal mit mondasz neki valójában? A ruhája fontosabb, mint ő maga... inkább játssz vele, és nyugodtan sarazz te is, lehet, jól fog esni ;)
2008. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Na hat kerlek az en kisfiam is probalkozott. Ahanyszor tudatosan olyat csinal ami tul megy az egeszseges hataron, megy fel a szobajaba. 2 eves, tehat 2 percig ulnie kell az agyan. Ha kijon a szobajabol, ujabb 2 perc... amikor letelik a 2 perc vagy abbahagyta a vonyitast - mert kozben mindig mondom neki, hogyha abbahagyta bemegyek es beszelhetunk....- akkor megbeszeljuk mi nem volt rendben a viselkedesevel. Sajnos az aggresszivitas itt kezdodik es ha nem rakod most rendbe, akkor soha. Total hulyere fog venni kesobb.

Nalunk pl. a nagyobbik testver - 5 eves novere van - az aki elszenvedi az agressziot de a zero tolerancia mukodik es MINDIG elmondjuk neki, hogy a keze helyett hasznalja a szavait es jobban megertjuk. Igy azonban csak maga ellen hivja ki a sorsot.

Nekunk ez bevalt. Mindig beszelgetunk egymassal.

Kosz: egy gyerek attol egeszseges ha koszos. En is naponta tobbszor mosom a kis arcocskajat, szerencsere kicsi koraban mar megtanitottam arra, hogy ne malac mod egyen es imad kezetmosni is.

Tudom, hogy nehez az ember idegeit jol kitudja kezdeni egy 2 eves....de lesz meg 3 is es az megszornyubb - legalabbis nekunk a nagyobb egy igazi remalom volt meg Fred Krueger is elmenekult volna ha kozel kenyszeritjuk a gyerekhez.

Azonban kinovik az elmebajt ez biztasson.

Ne engedj a hisztinek. te vagy a felnott, te vagy a fonok. Te mondod meg mi a torveny a te hazadban es pont.

2008. máj. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha gyerek lennék, és mindig rámszólna valaki, h ne piszkoljam össze a ruhámat, én is direkt összesaraznám magam. Igaza van az egyik hozzászólónak, sarazd be magad Te is!:) Este, mikor elfárad a kislányod és elalszik, szexelj egy hatalmasat!!:)
2008. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!