Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akiknek a gyerekük...

Anyukák! Akiknek a gyerekük szept. -ben kezdik az ovit, voltatok/jártok be nyáron az oviba látogatóba?

Figyelt kérdés

Mi az áprilisi beiratkozás óta talán 3-szor voltunk bent,de most nyáron hogy vegyes csoport van így nem ajánlották a bejárást.Augusztus utolsó hetében mér mehetünk,és 3-án pedig kezdjük a beszoktatást.


Nálatok ez hogyan zajlik?Mennyi nálatok a beszoktatási idő?

Kissé tartok ettől az időszaktól,félek,hogy a lányom nehezen fogja megszokni vagy sem...és ti?


Bocsánat a sok kérdésért...remélem írtok.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. aug. 12. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár nálunk már elmúlt ez az időszak, én augusztus végén jártam be az óvodába a gyerekkel kicsit, mikor kint voltak az udvaron a többiek. Mivel vegyes csoportba járt, így láttuk legalább, kik lesznek a csoporttársai.

A beszoktatás nálunk érdekesen alakult, közölték a szülőin, hogy nem lesz szülős beszoktatás, de az első héten fokozatosan növeljük az időt, amennyit bent töltenek a gyerekek. Majd szeptember 1-jén, mikor első nap mentünk, kiderült, mégis ott lehet maradni – így hát ketten voltunk egy másik anyával (gondolom a többi szülőnek dolga volt, nem készültek fel erre). Két napig ott lehetett maradni egy ideig, aztán már ebéd után mentem érte.

2012. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Május végén, június elején bejártunk úgy heti egyszer (amikor rövid napos voltam), amíg volt ovi. Vegyes csoportba fog járni, úgyhogy mindegy is volt.

Nyáron a helyettesítő bölcsibe járt, ott nem volt beszoktatás, megmondtuk neki, hogy sajnos nem tudjuk megoldani, hogy otthon maradjon hetekig, a rendes bölcsi pedig be fog zárni. Megmondtuk neki azt is, hogy miért. Nagyon okos, nem ijedt meg. Biztattuk, majd mesélje el, hogy milyen a másik bölcsi. Semmi gond nem volt, a nevelők imádták "mert több ilyen kicsi kellene aki ennyire ügyes és rugalmas".

Mivel nem kap egyikünk sem szabit holmi beszoktatás miatt így az oviba is így fog menni. Első nap rögtön élesben. Okos gyerkőc, már most várja, és egy bölcsis csoporttársával lesz együtt. Szerintem nem lesz gond most sem.

2012. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Nálunk nem lehetett bejárni év közben,a beiratkozásnál engedték be kb. negyed órára a csoportba,az nagyon tetszett neki.Nagyon várja az ovit,de sajnos nálunk egy hónapja kórházba kerülés volt és azóta retteg,ha csak kimegyek az udvarra a lakásból.Szóval a legrosszabbkor jött a betegség.Nagyon várja az ovit,de mindig kérdezgeti,hogy ugye ott maradok vele.A beszoktatás augusztus 27-én kezdődik majd,azon a héten mi szülők is bent maradhatunk,nem ebédelnek még,csak játszanak a mi jelenlétünkben.Szept. 3-tól pedig maradnak bent egyedül.Picit izgulok,de csak egy picit,a nagyobbik lányomnál nagyon féltem és ezt kivetítettem a gyerekre,most bátor vagyok,örömmel készülünk az ovira.
2012. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Annyira örülök,hogy írtok!Köszönöm!

Kedves 3.válaszoló,nálunk minden ugyanúgy lesz(kivétel a betegség)Nem szeretném én sem kimutatni a félelmeimet..

2012. aug. 12. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok.Biztos minden rendben lesz a gyerkőceinknél!Mi jártunk hetente egyszer három órára családi napközibe,hogy szokja a közösséget és oda imádott járni,soha nem sírt.Csak ez a fránya kórház,ez tett be nekünk.Azóta a nagyiknál is csak akkor akar maradni,ha én is ott vagyok,pedig sosem volt ezzel gond.A kórházba végig vele voltam,de sajnos a kanül betételnél nem engedtek be minket és ez baromira megviselte.
2012. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!