Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szabad nyalókát enni?

Szabad nyalókát enni?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy csak én vagyok-e ennyire nyalóka ellenes, vagy túlzásba viszem a dolgot? Két és fél éves gyerekem még nem kapott tőlem nyalókát soha. Sőt, a családomtól sem. A mamájától (anyósom) viszont minden héten kap mikor ott van, már el is várja a lányom. Nem szeretem, több okból sem. Egyrészt felesleges és egészségtelen cukortömeg szerintem, másrészt a fogaknak sem jó. Tőlem kap túró rudit, pudingot, kekszet, sőt fagyit is, de valamiért a nyalókától írtózok. Talán ha igazi gyümölcsből lenne vagy valami.. Mondtuk, hogy nem kéne adni nyalókát, de a mama hajthatatlan, szokás szerint mi vagyunk a hülyék, mert "nem ettől romlik a fog".
2009. júl. 22. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyalóka pont annyira rossz, mint más cukor, vattacukor, gumicukor...stb.

Én igyekeztem távoltartani ezektől a gyerekeim, de tiltani soha nem tiltottam. Kaptak a nagyszülőktől is, kaptak pl. állatkertlátogatáskor is.

Egyik véglet sem jó szerintem, a teljes tiltás csak az igényt növeli a gyerekben.

Heti egy alkalomtól a fogainak sem lesz semmi baja.

2009. júl. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled, az én lányom is nyalóka nélkül nevelkedett, kivéve az anyóst... Próbáld meg a férjeddel együtt meggyőzni, hogy árt a szeretett unokájának, hiszen a cukorral való folyamatos érintkezés a legrosszabb, mert étkezés után fogat lehet mosni. Szerezzen valami mással örömet az unokának! Sorolj föl neki példaként dolgokat, és a gyereknek is meg lehet magyarázni, hogy az nem tesz jót a fogainak.
2009. júl. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: Igen, a heti egy alkalom nem sok ha azt vesszük, de ha többször viszem hozzá, akkor annyiszor kap, s mivel nem maradok ott, nem látom. Csak kikérdezem hazafelé, hogy mi volt a vacsora és közli, hogy nyalókát ettem...


Második: Férjem teljesen egyetért velem, már mondta is az anyjának a dolgot, de "mi ezt nem tudjuk" mert "neki is egyik gyereke szerette a nyalókát a másik nem és egyformán rosszak a fogai..."

Azt bírom, hogy ugyanúgy szereti a lányom a fehér paprikát is ropogtatni, meg a répát, miért akarja erről leszoktatni?

2009. júl. 22. 07:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és igen, a lányomnak el tudom magyarázni, múltkor hazafele önként a kezembe is adta, hogy már nem kéri. De a mamának úgysem mond nemet. Meg ott van minden a nap a másik két unokája, s mondta is, hogy nem tudja megcsinálni, hogy azoknak ad, az enyémnek meg nem. (Az fel sem merült, hogy nekik sem kéne)
2009. júl. 22. 07:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled én is nyalóka és édesség ellenes vagyok, de az nem azt jelenti hogy nem adok nekik sem csokit vagy cukrot csak oda figyelek hogy ne vigyük túlzásba. Talán hetente egy valamit kapnak,. sajnos ismerek olyat akiknél ez napi szintem megy és aztán panaszkodik hogy nem eszik semmi főt kaját a gyerek de az édesség mindig ott van. Szerintem tarts ki az elveid mellett és mond el szépen anyósodnak (ő sem akar rosszat csak biztos ezzel kedveskedik), hogy inkább vegyen neki túró rúdit vagy ilyesmit.
2009. júl. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
De bizony a cukortól romlik a fog. Tegyél az anyós elé egy babaújság rovatot ami erről ír. Amig a gyerek magától nem tanul meg jól fogat mosni nem ehet semilyen édességet. Én is adok a lányomnak túrórudit, csoki nélkül, de már azért is kerülget az infarktus.Mert az én lányom egyáltalán nem akar fogkefét a szájába engedni, se szelíden se trükkökkel. Jólehet mi még csak 14,5 hósak vagyunk. De egy 3 év körüli kicsi sem tud biztosan fogatmosni. Ha már nem akar az anyósod nyalókamentességet, akkor taníts meg rá, hogy nyalókázás után fogmosás. Egygyerek meg sosem fog ellenállni neki.
2009. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, talán te beszélj az anyósoddal kedvesen és mond el neki hogy jó egyszer egy héten vegyen nyalókát is, mind a három unokájának, vagy amennyi ott van nála, de vegyen nekik joghurtot is, vagy túró rudit, vagy amiket te szoktál adni. Így lehet kap jó ötleteket és ha látja hogy másnak is ugyanúgy örülnek a kicsik, talán nem ad annyi nyalókát. Vagy vigyél neki egy csomagba, és mond hogy ezeket adja a kicsiknek. Vagy mond hogy nagyon szereti a szendvicset paprikával, répát rágcsálni, vágja ilyen muris formára és azt adja gyerekeknek. Vagy vigyél neki mutatóba, vagy egy jó adagnyit, és ha látja hogy a gyerekek szívesen eszik, lehet leszokik a csak nyalókáról.

Kitartás! Remélem megjön az esze anyósnak!

De amúgy olyan érdekes, hogy úgy viselkednek mint a gyerekek! Régen féltették a fiacskájukat mindentől, most meg már csak azért is, mert az anyja haragszik érte, azért is olyat ad! Mint a gyerekek! Ahelyett hogy elgondolkozna rajta és beismerné, ne másnak, önmagának, hogy mit árthat ezzel a gyereknek! Pláne hogy megeszik más, egészséges dolgokat is! Nem édességgel kell az unokát elédesgetni, hanem szeretettel, programokkal, játékkal. Nehéz velük!

2009. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Annyira jó, hogy ti is így látjátok!

Tényleg mikor a férjem gyerek volt, heti egyszer volt pl üdítő is, hétvégén, addig csak víz, édesség mértékkel. Most meg az üdítőt is nyakra-főre kapják. Rostost, de legalább az is lenne min 25 %-os, de nem! Édesítőszeres, adalékanyagos lónyál.

Sajnos nem áll a család többi tagja mellém, sógornőm szerint sem gáz a nyalóka. Férjem csak, aki hasonlóképpen gondolkodik, na meg az én családom. Anyukám sem ad az égvilágon semmit a megkérdezésem nélkül!

2009. júl. 22. 11:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

kb.egyidősek lehetnek a gyerekeink.

Tőlem még sohasem kapót nyalókát és nem is fog mert amikor én kislány voltam majdnem megfulladtam egy nyalóka miatt,akkor megfogadtam,hogy az én kezemből a gyerekem nem kap.

volt egy olyan időszak amikor a keresztanya (nagynéném)rendszeresen adta neki,én mondtam,hogy ellenzem és,hogy tőlem biztos nem kap leállított állandóan,hogy mert az ő gyerekei is mindig kapták és sosem volt bajuk és majd ő adja neki,már nagyon szépen tudta enni egyedül ezért mindig a kezébe adta és egyik alkalommal ahogy ment kezében a nyalókával az én kisfiam megbotlott a küszöbben és majdnem megfulladt a nyalókától,na azóta hallgat rám a keresztanyja és egyszer sem kapót.

Én úgy gondolkodom az ilyenekről,hogy majd hogyha tizenéves lesz úgyis enni fog eleget addig meg ráérünk.

2009. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Én is igy gondoltam,mert a fiam 3 évesen evett elöször.

A lányom 16 honapos és a doki a székletre égetett cukrot ajánlott ill.karamelt amiböl a nyaloka is készül.

Én marha viccesen megjegyeztem jóhogy nem nyalokát veszek és ő "de igen". Amugy széklet lazittó. De a Maci kávét is mondta és mi azt vettünk.

A lényeg hogy ne rágja és ne legyen sok de a heti 1 az a babám székletére kevés lenne.

2009. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!