Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg pohárból...

Hogyan tanítsam meg pohárból inni a 2,5 éves fiunkat?

Figyelt kérdés
Fogmosásnál gond nélkül vizet vesz a szájába, öblöget, majd kiköpi a vizet (ezt már 1 évesen is csinálta). Ha arra kérjük, hogy igyon a pohárból akkor viszont a szájába veszi a vizet, majd mély levegőt vesz és elkezd fuldokolni... Ha magától próbálkozik akkor is ez az eredmény. Mostanában, gondolom a sok rossz tapasztalat miatt már nem is akar próbálkozni a pohárból való ivással. Mit tegyek? Hogyan segítsek neki?
2012. aug. 15. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én az ugyan ilyen idős kislányomat úgy tanítottam meg,hogy este fürdés közben amikor pancsikált poharat adtam a kezébe,és kértem,hogy igyon.Ha sikerült a kortyocska,látványos örömmel töltött el,tapsikoltam és nem győztem dícsérni.Pár nap alatt annyira megjött az önbizalma,hogy utánna már nem kellett neki a cumisüveg.Azért jó kádban,mert a gyerekek attól is megilyednek,meglepődnek,ha a ruhájukra folyik a víz.A kádban ez nem jelent gondot,ha félrenyelt köhögött és megpróbálta újból.
2012. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel mi is próbálkoztunk, bár őt nem zavarja, ha vizes lesz, de ugyanúgy félrenyelt. Egy-egy ilyen eset után még vagy 10 percig köhög, amíg megint tud rendesen levegőt venni. Ő nem csak kicsit félrenyel, hanem rendesen felszippantja a vizet. Mi meg telefonnal a kezünkben várjuk, hogy kell-e hívni a mentőket vagy sem.
2012. aug. 15. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha pohárból való ivás előtt szívószállal próbálkoznátok? ha az megy, mehet a pohár
2012. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem hajlandó a szájába venni a szívószálat. Már próbáltuk a különböző fajtájú csőrös poharakat is, de azok sem kellettek. Kipróbáltunk kulacsokat, üvegeket is, de azokat sem próbálja ki.
2012. aug. 15. 14:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyre elkeseredettebb vagyok, mert egyszerűen nem tudom, hogy mi a baja. Cumisüvegből simán iszik, talán 3* ha félrenyelt vele a 2,5 év alatt, de a pohárral nem jutunk előbbre már 1,5 éve.
2012. aug. 15. 14:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomat úgy tanítottam meg, hogy 2 kortyonként öntöttem a poharába a vizet, fogtam én is a poharat, egy idő után már csak Ő fogta a poharat én csak "kísértem", most 2 éves 1 hónapos és kb. másfél hónapja simán 1 dl-t is megiszik egyszerre, nem fuldoklik, nem önti ki. Próbáld Te is így, lehet, hogy túl sok a víz a pohárba és megijed.
2012. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És, ha tényleg szomjas, akkor sem boldogul? A kényszer nagy úr. Tehát pl (drasztikus, de hátha beválik) egyszerűen nem adsz neki cumisüveget ebéd utánra már biztos elég szomjas lesz, hogy muszáj legyen inni.

Egyébként érdekes, mert az én gyerekeim még egy évesek sem voltak, amikor pohárból egyedül ittak már. Viszont a fiam köpni 2.5 évesen tanult meg kb.

Mondjuk tény, hogy nálunk cumisüveget életükben nem láttak (csak más gyereknél).

Az előttem szóló kortyolós megoldása egyébként nagyon jónak tűnik. Sok sikert!

2012. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!


Nem, sajnos akkor sem boldogul, ha nagyon szomjas. Ráadásul már mindenből próbál inni, a fürdőjátékaiból is, de akkor is csak fuldoklik. A kortyolós módszer sem vált be. Ahogy látom nem a mennyiséggel van a baja, hanem a nyelés kivitelezésével, csak nem értem, ez mennyivel másabb, mint a cumisüvegből folyó víz lenyelése, mert abból pl. játékból is kiszív fél deci vizet, tartogatja a szájában, majd lenyeli. Akkor nem fuldoklik, de amint bármi másból akar inni, azt "letüdőzi". :(

Neki sajnos a cumisüveg volt a táplálékforrás, mert nekem egy csepp tejem sem lett.

2012. aug. 28. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!