Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Cserben hagytak a barátaim....

Cserben hagytak a barátaim. Vagy én vagyok rossz barát?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van 2 legjobb barátnőm, akikkel már 5. óta legjobb barátnők voltunk. De most nyáron az egyik osztálytársam (legyen A) egyszerűen "ellopta" őket tőlem. Röviden az a lényeg, hogy eddig mi hárman jártunk el bowlingozni, még talán meghívtunk pár embert (beleértve A-t is), de most A már másodjára hívja meg őket nélkülem piknikezni, de még kiírja nagyba facebookra, hogy piknikparty nálunk with B, C ( a két barátnőm), C ( az ő barátnője) és D (a barátja). Még direkt kiírja :(...És rosszul esik. Még csak meg se merem senkivel beszélni, mert itthon nem akarok a barátnős bajokkal foglalkozni, a többi barátom pedig nem megbízható, biztos rajtam csámcsognának és már bennük csalódtam titoktartás és megbízhatóság terén. Csak B és C, ők ketten voltak igazán megbízhatóak, akikkel kiálltunk egymás mellett, de...még csak nem is szólnak, hogy gyere már Te is :'(...de most nem csak arról van szó, hogy nem hívnak meg, hanem eddig egymást hívtuk telefonon, írtunk facebookon, és a suli utolsó hónapjaiban is már egyoldalúan csak én kerestem őket :'( Most nyáron pedig semmi. Gondoltam, hogyha nem hívnak vissza, nem is vagyok fontos, hiszen akinek fontos vagy, tudja, hol keressen. Semmi :'( Mit rontottam el?


Ja, a másik lány (A)? Ő egy olyan túl domináns, vezető típus, mindenkit irányítani akar. És a két barátnőm épp olyan könnyen manipulálható típus. Én sosem akartam irányítani őket (de azért domináns voltam), és ez a csaj (A) nekem is mindig parancsolgatni akart, mindig többnek gondolta magát mindenkinél, de engem meg főleg megalázott. Nem mondtam meg a szemébe, mit gondolok róla, még csak ki se beszéltem (pedig mások megtették), egyetlen bűnöm volt: nem hagytam, hogy csicskáztasson és kihasználjon, mint másokat. Na akkor már nem is vagyok jó. Sőt, bosszúból már csak azért is elveszi a barátaimat. Talán nem is voltak igaz barátok...Vagy ez az egész arra megy ki, hogy kinek van több kapcsolata, ismerőse? De ez olyan...felszínes! És az emberek nem tárgyak, hogy adni-venni lehetne őket.


Olyan csalódott vagyok! Egyedül érzem magam most nélkülük! :'( Persze, tipikusan mutatok egy erős női arcot, aki teljesíti a követelményeket, kitűnő tanuló, orvosira jelentkezik jövőre, még a külsejével is törődik, de belül...teljesen más lakozik. Amit sose vallana be idegennek (csak így névtelenül). Olyan rosszul esik! :'(


18/L



2012. aug. 7. 22:18
 1/9 x) válasza:
Ha csak így otthagynak a barátaid akkor nem igaz barátok. A 3 barát az egyébként is túl sok. Előbb-utóbb a 3-ból 2 lesz és a harmadik sérülni fog. Vagy pedig megy mindenki a maga útján. Inkább keress egy olyan barátot aki tényleg igazi. Akit lehet vinni azt viszik. Olyat keress akit nem lehet. Mint egy párkapcsolatnál. Egyébként azt sem várhatod el tőlük hogy mindig csak veled legyenek, nem sajátíthatod ki őket. Ezt a kedves "A"-t pedig nagy ívben... sosem lesznek igaz barátai, csak 1-2 éves, kibeszélős-utálkozós "barátságai" lesznek mert túl domináns hogy bárkinek az érdekeit a sajátja elé helyezze. Pont ezért ne féltékenykedj.
2012. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen igaz tényleg: hármas barátság nem létezik :( Csak félek újra bízni! Én olyan típusú vagyok, akinek nehezen gyógyulnak a sebei. Majd 1 év múlva egyetemen próbálok barátkozni. Ja és még1 dolgot megtanultam: ha azt akarod, hogy egy titokról senki se tudod, ne mondd el senkinek, mert senki se megbízható! Mindenesetre köszönöm! :)
2012. aug. 7. 22:36
 3/9 anonim válasza:
Tudod,én pont ugyanígy èrzek.Egyszerűen nem lehet kiigazodni egyes embereken...de hogy még legjobb barátnőn sem. Ilyenkor ugye az ember gondolkodik,én is így tettem..szóval,hogy kerestem a hibát,de még most sem találom.És végül arra jutottam,( amellett hogy tisztában vagyok vele,h nem vagyok hibátlan) higy nem igazi barátok.És igen,így van,egy Igazi barát nem ilyen . Én is most nyáron döbbentem rá,ugyanez a szitu,egy harmadik személy....és nálam már betelt a pohár,h mindig én hívjam ide oda stb.ő meg visszaírni is sz@rik... Én azt tanácsolom , h egy ideig megéri utánamenni,esetleg mondani neki,h mi van,de ez nem mehet mindig..
2012. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Olvasom-olvasom,és a végén meglepve olvasom hogy 18/L..

Tényleg 18 éves vagy?? Végig azt hittem hogy egy 13 éves panaszkodik akinek még fogalma sincs a barátságról..

Erre jön a meglepi..

Na mindegy..Úgy látszik ma már a lányok is igen későn érnek be (legalábbis agyilag)

De egyet mondhatok.

A barátokat nem lehet elcsalni,nem lehet kioltani belőlük a barátságot. Mondom a barátokról van szó, és nem pár osztálytársról vagy haverról. Egy igaz, jó barát nem hagy cserben. Végül is neked bár tévesen hitted amit hittél nem is voltak igaz barátaid..

Azt hogy rajtad csámcsognak,és direkt kiír dolgokat az A.. Nos aki magára veszi,az meg is érdemli ha fáj neki.. Nem kell velük foglalkozni,nem kell olvasgatni a dolgait,és nem fog fájni a szíved..

Tessék kitörölni a facebookról akik idegesítenek, vagy tessék pofátlan lenni,és rákérdezni,hogy "HÉÉÉÉÉ ENGEM MIÉRT NEM HÍVTATOK MEG??? ESETLEG BÜDÖS VAGYOK VAGY MI??? VAGY MEGBÁNTOTTAM VALAKIT???"

2012. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves #4!


Már csalódtam korábban is, de tudod én szoktam 2. esélyt adni az embereknek, és ez nem az agyi fejletlenségemet jelzi. Inkább úgy fogalmaznék: 15 éves koromig erősen vallásos voltam, aminek tanítása, hogy "csalódni fogsz az emberben, de mégis bízva bízz". Ezeket az eszméket ma már feladtam és inkább kezdek az ateistákra hasonlítani...


Mindezt félretéve...már miért ne esne rosszul, hogy nem hívtak meg? Főleg, hogy kiírta A, hogy a legjobb barátnőim is elmentek? Ja, és én nem nézegetem az adatlapját, csak véletlenül bukkantam rá, hogy friss események: 5 perce írta ki A hogy...


Volt már olyan, hogy 5.-ben pont a B barátnőmmel csak ketten voltunk (eleinte) legjobb barátnők, de volt egy másik barátnőm másik osztályból, bemutattam őket egymásnak, és hirtelen az ő kapcsolatuk szorosabb lett, mint az enyém és B-é...őt hívta meg szülinapra helyettem, neki mondta el ki tetszik, nem nekem...aztán mikor új osztálytársunk érkezett, X és én segítettük beilleszkedni, aztán hirtelen X és az új csaj jobban kijött egymással...miért én vagyok mindig a kirekesztendő harmadik? Ó...pedig én nem akarok senkit se irányítani (annyira nem, mint A), segítek másoknak, rendezek bulit, és úgy jófej is vagyok... talán pont ez az emberségem tett tönkre mindent!

2012. aug. 7. 22:51
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok..


Kedves...Olvasd már el újra és újra amit írsz.. Hiszen te panaszkodsz.. Miért foglalkozol velük..Csak írod hogy mi minden bánt. Miért?? Nem voltak sosem a barátaid, akkor miért zaklat fel ennyire??? Könyörgöm, ha nem érdekelne, nem néznéd a kiírásait(le is lehet tiltani az "A" összes hozzászólását,és nem fog felugrani az oldaladon hogy 5 perce írta ki)

Miért ezzel töltöd az idődet??? Miért idegesíted magadat feleslegesen?? Attól jobban érzed magad???

Most komolyan.. Nem kötekedni akarok,csak rá akarlak ébreszteni arra,hogy olyasmikkel foglalkozol aminek semmi értelme..

Higgy nekem..Nincs értelme ilyeneken rágódni,mert csak a te lelked fárad el..

Abban meg nem adok neked igazat,hogy senkiben nem lehet megbízni.. De meglehet. Vannak igaz barátok is. Tudom mert nekem is van több mint 20 éve tartó igaz barátom.

Nem csak bízni kell másokban, hanem meg kell tanulnod,ki kell tapasztalnod,hogy kinek ad a bizalmadat. Ha csak panaszkodsz,és másokkal foglalkozol,akkor semmi nem fog változni.

Egyébként eszedbe jutott már az,hogy az illető "A" tudja hogy pontosan hogy reagálsz a dolgaira?? Mert ha igen,akkor valószínű hogy az arcod egy nyitott könyv,és ezért csinálja amit csinál. Talán magad is meglepődnél ha észrevennéd az "A" savanyú ábrázatát amikor rájön,hogy téged nem érdekel az ő szurkálódása, mert te boldog vagy,mosolyogsz,és te is élvezed az életet.


Ne foglalkozz velük,keress más programokat,más társaságot akikkel jól érzed magad.. 1 életed van,ne ilyen hülyeségekre pazarold már el..

2012. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak...mindenkinek vannak barátai, nekem meg ebben a 24 fős osztályban 7 év alatt nem sikerült találni 1 normálisat!
2012. aug. 7. 23:11
 8/9 anonim válasza:
18 éves fiú vagyok. Falun lakom és általános iskolába 13 fős osztályom volt. Ballagás után mindenki más merre ment, (fel városba) így a barátságok megszakadtak. Nekem közel 3-4 éve nincs barátom, csak haverok az osztályból (mostaniból) akikkel nem szoktam szünet közben találkozni. A szüneteket egyedül töltöm. Sokáig faját (lehet bu.isnak hangzik), de megerősít. Rájöttem, hogy a mai baráti társaságok nem baráti alapon köttetnek (vagyis ritkán), inkább haveri. Ezt látom a környezetemben így nem is akarok belefonódni semelyik társaságba. 1 évem van érettségiig, átmegyek estire, hogy pénzt tudjak keresni. Utána vagy külföld vagy egyetem (ez az érettségitől függ, rossz tanuló vagyok, nem azért , mert hülye vagyok csak lusta). Ha külföldre megyek akkor ott nagy eséllyel találok olyan embereket mint én, ill., ha egyetemre, akkor olyan szakra megyek ami érdeke,l így szint úgy találok hasonló érdeklődésű embereket. Lazulj el és ne görcsölj. Igazi barátok lettek volna akkor nagy valószínűséggel nem csinálják ezt, akkor miért törődsz velük? Értem én, hogy rossz, de ne ezzel törődj. Ezen a téren még látszik elég éretlen vagy, ha túl teszed magad ezen, megerősödsz (tapasztalat). Ahogy látod a volt barátaid éretlen libák (már elnézést a kifejezésért), ilyenekért kár görcsölni is. Ne magadba keresd a hibát, ha igazi barátságok csak látható hibán mennek tönkre (nagy hibákon).
2012. aug. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Külföldön sem jobb a helyzet. 21/F éves vagyok,és 15 éves korom óta Angliában élek. Itt kint ugyanolyan nehéz barátot szerezni mint otthon. Vannak osztálytársaim akik inkább haverok mint barátok. Amíg tart a suli akkor is csak néha jövünk össze egy focizás miatt, vagy hétvégente meccs nézés miatt. Legtöbbször mindenki magával van elfoglalva,és dolgozik, vagy lusta kimozdulni mert esik az eső (ez bizony Angliában előfordul)

Nyáron meg szinte mindenki hazamegy látogatóba vagy dolgoznak..

Én is hazaszoktam járni nyaranta. Ha nem tenném halálra unnám magam ott kint a nyári szünetben

2012. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!