Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyes reakció ilyenkor?

Mi a helyes reakció ilyenkor?

Figyelt kérdés
3 éves fiam 1 hónapja elkezdett utálatosan viselkedni az emberekkel,kiabál,parancsolgat,az unokatestvérét bántja.A dackorszakon túltesz ez a viselkedés.Sokszor elmagyaráztam neki,hogy miért nem szép dolog és ne csinálja."jó pillanata" szinte már nincs is,az állandó gonoszkodás megy.Ölelés,puszi megszűnt létezni,holott én mindig kimutatom az érzelmeimet.Próbáltam határozottan,keményen rászólni.Volt,hogy a kezére/fenekére is csaptam.Egyik se vált be,ugyanúgy viselkedik mint eddig.Elkeserít hogy ilyen a gyerekem és félek,hogy maradandó lelki sérülést okoz neki ez a korszak.Hogy kezeljem,mit csináljak?
2012. aug. 18. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Menj könyvesboltba a Szuperdada című könyvért. Azonnali megoldásokat ígér. Gyorsan olvasható, világosan és röviden magyaráz mi a teendő. Ki kell alakítanod a büntetéses módszert, pár nap és visszaáll a rend, jönnek majd a puszik.
2012. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem néz túl sok tv-t? Az is szülhet agressziót. Próbálj meg pár napot tv nélkül. Keress tudatosan olyan meséket amibe semmi agresszió nincs, tehát a farkas nem falja fel Piroskát csak hogy egy példát mondjak.
2012. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem elég, hogy rászólsz, ha nincs következménye, és nem pofonokról meg fenékre pacsiról beszélek, hanem határozottan sarokba állításról. Annyi percre kell büntibe tenni, ahány éves (tehát 3 perc a te esetedben), elmagyarázni neki, hogy miért van büntiben és otthagyni. Ha elcsámborog a büntihelyről, akkor egy szó nélkül vissza kell vinni, ezt addig ismételni, amíg ki nem bírja azt a három percet nyugton. Utána visszamész hozzá, elmagyarázod, hogy miért volt büntiben és bocsánatot kell kérnie. Aztán mehet a dolgára. De ezt nagyon következetesen mindig be kell tartani!


Másrészről az is megoldás, ha minden egyes csúnya viselkedésért megvonsz egy játékot. Pl nem tudom hány játékja van, de én begyűjteném az összeset egy nagy ládába, és feltenném egy szekrény tetjére. Kiválaszthat minden nap tíz darab játékot, amivel játszhat, és ha rosszalkodik, figyelmeztetés ellenére is, akkor egy játék visszakerül a dobozba és csak akkor kapja vissza, ha valamit ügyesen, jól csinált.


Harmadrészt pedig azzal tudod kimutatni a legjobban az érzelmeidet, hogy ha megjutalmazod egy dícsérettel, ha jól viselkedik, vagy ügyesen csinált valamit. Kell szánnod rá legalább 1 órát, minden nap, hogy együtt játszhasson veled, akár kifestőset, akár gyurmázás, de ki is találhatsz játékot, pl kincskeresés. Akkor igazán izgalmas, ha vele együtt játszol, keresed a kincseket, fejtitek meg a rejtvényeket.

[link]

Itt egy link, ez pl jó kezdetnek. Ez annyira lefárasztja, egyúttal boldoggá teszi majd, hogy el is felejt rosszalkodni.


Végül pedig vigyázz, hogy hogyan beszélsz vele. Lehet, hogy a parancsolgatást épp hogy tőled tanulta. Persze lehet, hogy nem, de figyelj oda, mert te vagy a mintája, és leutánoz téged. Pl ha sokszor kiabálsz vele, akkor ne várd, hogy csendesen kérjen tőled, vagy mástól. Ha ráversz a fenekére, akkor ne csodálkozz, hogy bántja az unokatestvérét, vagy akár mást is.


Remélem megoldódik a helyzet!

2012. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
d.
2012. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!