Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sos. Hogy szoktassam 1 kis...

Sos. Hogy szoktassam 1 kis önállóságra a 2,5 éves fiamat? Nemsoká szeptember, és megy oviba.

Figyelt kérdés
nagyon anyás,valamilyen szinten érthetö,hisz csak velem van,nincs sajnos nagymama,1-ik meghallt,másik cseszik rá.a lényeg,hogy nem alszik egyedül,ugy kell altatni,melléfeküdni,simizni stb.nem beszél,csak pár szot,nem eszik önállóan,mert azt akarja etessem,mindenhova követ a lakásban is fogja a kezem,bennt is egésznap.mit csináljak?tudom részben az én hibám,mert mindig babusgattam,nem hagytam sirni sem.most már kezdem megelégelni a dolgot,meg az ö szempontjábol nézve muszáj lenne önállositanom,de hogyan?mit csináljak?

2012. aug. 20. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem, hogy köze van a sírni hagyáshoz, én is mindig babusgattam a fiamat, nem hagytam sírni, össze vissza puszilom egész nap, de egyedül eszik, iszik, egyedül fürdik le, hajat most (persze ott állok és dirigálok hol hagyta ki :D), egyedül megy a wc-re, utána se megyek mert kitörli utána, lehúzza, kezet is most szappannal, egyedül öltözik, vetkőzni még csak deréktól lefele tud, ő is 2,5 éves, kisfiú.

mi egymás mellett ülünk, én az enyémet eszem, ő az övét, még egy éves sem volt mikor már csak akkor etettem ha nem boldogult el. fürdés, fogmosás, wc-zés a dac korszak miatt alakult úgy, hogy ő egyedül, sok vitánk is volt belőle mert 2 perc mire kinyitja a fogkrémet majd újabb 2 perc volt mire kinyomta de azt ő egyedül... én meg beletörődtem és hagytam.

öltözést-vetkőzést azt folyamatosan tanítjuk neki mert decemberben ovi és megmondták, hogy nincs idejük ilyenekre, tanítsuk meg mi. comb középig lehúztam a naciját és kértem, hogy próbálkozzon, majd belejött. most a felsőket tanuljuk, segítek kihúzni a kezét majd ő húzza át a fején, ilyesmi. pohárból inni a fürdőkádba tanítottuk. de pl. mikor reggel csináljuk a teáját akkor leteszem a földre a kancsót a forró vízzel, én fogom nehogy magára borítsa ő meg belekanalazza a cukrot, belelógatja a filtertt, citromot nyom bele, nagyon élvezi, igaz sokkal több idő, de legalább addig se az asztal tetején ugrál ;)

kakaót is ő teszi bele a tejébe. mikor megjövünk a bevásárlásból akkor leteszem a szatyrokat és mondom neki mit hova tegyen, ő meg ügyesen elpakol :)

a játékait is neki kell helyre tennie ha jövünk fel a kertből vagy megyünk el, szintén mondom mit hova, ő meg csinálja :)

beszédben szerintem ezek mind nagyon sokat segítenek, enyém is kicsit le van maradva, mondjuk ő mindent mond, de még mindig inkább csak ismétel utánam, szóval ebben nem igen tudok tanácsot adni :/

2012. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, rettenetesen ügyes kisfia van az előttem szólónak. Az én fiam 3 éves, de közel sem jár ezen a szinten. Szerintem csak nagyon lusta, és azért nem akarja csinálni. Mi is azon a szinten vagyunk, mint a kérdező :(((

Nincs türelmem kivárni amíg megcsinál dolgokat, pedig az ő dolgát nehezítem meg, mert az oviban ebből probléma lehet/lesz. Bele kell húznunk!!!!

2012. aug. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!