Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyerek mellé...

Másfél éves gyerek mellé korai labradort venni? Jobb lenne ha várnánk még egy évet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 25. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Magadnak először tedd fel a kérdést: be tudok vállalni + egy gyereket? Egy kölyökkutya annyi energiát emészt fel mint egy kisgyerek. Állandóan figyelned kellene, mert hebrencskedik, véletlenül is feldönti a gyermeked, ha nincs lefárasztva rombol. Jóól gondold meg! A labrador amúgy is egy nagy mozgásigényű kutyafajta. Ajánlom figyelmedbe Marley-t (ez egy film)....
2012. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ha nem lenne magyar vizslánk bizony vettem volna egyet s a gyerekkel nött volna fel jó őtlet csak kint tartsd a blökit sok bajtol megovod magad s babádat
2012. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Az 1.jól írta. Neked kell felmérned, hogy jut-e majd rá elég idő? Ha bent lenne a kutyus, a szobatisztaságra nevelés nem kevés energiát emészt fel+mindent szétrágnak kölyökként+rosszalkodnak, nagy a mozgásigényük. Sétálni tudnál vele minimum napi 2-3x félórát? (Minimum!!!)

ezek fárasztó dolgok, de ott a másik oldal is, hogy egy kutyus sok örömöt, nevetést, boldogságot hoz a családba+a gyermek könnyebben megtanulja tisztelni az állatokat me úgy önmagában a tiszteletet (persze ha erre tanítod is)

mérlegelj és úgy dönts!

2012. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Amikor a lányom született 2 éves volt a labradorunk, jobb kutya nem is lehetne mellette.

Vigyáz rá mindig, állandóan játszanak.

A kutya kint van az udvaron, sokat futkároznak a lányommal, ha rászólok a lányomra akkor a kutya nyüszít hogy ne szidjam le.

Szuper kutya, most 4 éves és már most félek hogy egyszer "elmegy ".

Ha az udvaron lesz a kutyus akkor szerintem nyugodtan belevághattok.

Egy fekete fehér foltos labrador gazdija

2012. aug. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Azt még elmondom hogy a labrador egy nagyon érzékeny lelkivilágú kutyus.

Az enyém például fél a dörgéstől, a nagyobb zajoktól,ha leszidom bepisil, és nem tudom megsétáltatni, mert nem mer messzire menni a házunktól és megijed a többi kutya ugatásától az utcán.

Olyan mint egy kisgyerek, szó szerint olyan mintha ő lenne a második gyermekem.:)

2012. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. én nagyon szeretnék, a férjem fél kicsit h feldönti a gyereket. egyébként van nagy kert szóval ilyen gond nincs.
2012. aug. 25. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha volt már kutyátok, és tisztában vagytok azzal, hogyan kell fegyelmezni, tisztán tartani, tanítani, akkor hajrá. De kezdő kutyatartóként nem ajánlom, mert erős gazdi kell hozzá ahhoz, hogy ne olyan legyen, mint Marley a filmben. :) Ha már retriver akkor inkább az aranyszőrűt ajánlom, ő valamivel nyugodtabb típus, mint a labrador retriver, aki sokkal energikusabb, mozgékonyabb. De mindkét változattal sokat kell törődni. És egyáltalán nem olyan, mint egy gyerek, hanem pontosan olyan, mint egy energiabomba. EZ nagyon fontos, hogy ne gyerekként kezeljétek, hanem kutyaként, különben a fejetekre nő, és lehetetlen lesz fegyelmezni!


Sok sikert!

2012. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. aug. 26. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!