Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejmentes reggeli? Tejmentes...

Tejmentes reggeli? Tejmentes pékáru? Tudnál segíteni:

Figyelt kérdés

Még csak harmadik napja vagyunk tejmentes nulldiétán, de már kifogytam az ötletekből. pláne, hogy nem szereti a gyerkőc a margarint. margarinból milyen krémet lehet csinálni egyébként kenyérre? hátha kutyulva vmivel megenné. t mit adtok reggelire? melyik felvágottat, virslit ehetjük? és melyik kenyeret, zsömlét, stb?

Sütnék is kenyeret, de ami receptem van, az nem valami puha. van jól bevált tejmentes kenyérrecepted, ami még másnap, esetleg harmadnap is puha? esetleg más pékáru vagy sütemény recepted? mert uzsonnával is bajban vagyok :-( most az uzsonna gyümölcs gyümölccsel :-( úgy, hogy nem rajong a gyümölcsökért... fel lehet dobni esetleg a gyümiket is valamivel?

21 hós a gyerkőc, szóval már mindenfélét ehetne



2012. aug. 25. 13:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Írtam privát üzenetet.
2012. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

A lányom tejallergiás( sokan a szóját sem bírják persze mi sem- így a szójatej kizárva nálunk.) Főzni a zabtejet használom, van növényi tejszín amit tejföl és tejszín helyett teszek a kajába. A délhúsnak van a csemege karaj, paprikás karaj, sült karaj és még hasonló nevű sonkái vannaka délhúsnak. Pick mangalica virsli és a nagyon drága, de mentes és sok húst tartalmazó Zimbó bécsi sertésvirsli ( Tesco- 400 mg 980 Ft) Két hónap alatt megszerettettem a tonhalat vele, sokszor eszi kenyéren. Tojást ehetünk, szerencsére szereti- rántotta, tűkörtojás, bundáskenyér( persze zabtejjel) . Csinálhatsz tojáskrémet is.

Hol laktok? Van jó allergiás bolt Budapesten és az Ecseri úti metró megállónál lévőhöz járok, műzlit is tudtam venni, azt is eszi heti két-háromszor. Sütöttem kakaóscsigát, tejmentesen, Liga margarinnal, olyan lett mint a Fornettis . Finom volt.

Kenyeret mi a Tescos zsemleveknit vesszük, alapja a vizes zsömle. Megkérdeztem, nincs benne semmi ami nem lenne jónekünk, de ki tudja.Ezt tudjuk szeletelni és iskolába toastot csinálok minden reggel símán kenyér margarin sonka. Teszek mellé zöldséget.

Nagyon finom a túrórudi pótló, Maroni(?) meggy lekvárral töltött gesztenyerúd, étcsokival bevonva( isteni, nem allergiás lányom is rászokott) Ugyan ez tartalmaz szójalecitint, de mindegy.

Amit találtunk a reggeli Nesquick kakaó helyett, csak sajnos 180 Ft, a 200 ml Biopont kakaós zabital , napi egyet kaphat ( emelt családi fele :(

A dokinénink szerint Ca-t is inni kell, pezsgőtabletta napi egy.

Nálunk sem nagyon megy a gyümölcs, 15 éves , de elé kell raknom, hanem nem eszi :(

Nekünk nyár elején derült ki, mi is tanuljuk, remélem valamit segítettem.

2012. szept. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Bocsi kicsit zavarosra sikeredett :(
2012. szept. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Hol szerzitek be ilyen olcsón a Biopont-os kakaót? nálunk 270 a 2 decis :-(

van táplálékallergiaboltunk (zala megye), de majdhogynem csak a zabtejszínt és a kakaós gabonagolyókat érdemes ott vennem, mert nagyon drága. :-(

2012. szept. 3. 14:42
 15/17 anonim válasza:
Biovita webáruház. Hogy vídékre szállítanak-e, nem tudom, mi a XV. kerületben veszük át. Legutóbb 72 napra. Egy fél vagyon :(
2012. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Közben megnéztem

www.biovita.hu


Van házhoz szállítás, de így már nem tudom, megéri-e 0-3 kg-ig 990 , az egész országban, futárcéggel.

2012. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ma szétnéztem a Lidliben , elég szép számmal van felvágott, amin minden hozzávalót feltüntet.

Saját pékségben találtam akár hot-dognak való bagettet. Itt is írja a hozzávalókat.

2012. szept. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!