Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igazam van? Vagy túl reagálom?

Igazam van? Vagy túl reagálom?

Figyelt kérdés
Fiam most hétfőn fogja kezdeni az óvodát, és ha rágondolok már görcsbe a gyomrom. Nem féltem,illetve csak kicsit, hogy nem tud beilleszkedni,mert közvetlen, és nagy dumagép, az ovónőkben is teljesen megbízom,csak hogy is mondjam, fáj, hogy valószínűleg nem fog sírni utánam Tudom, hogy örülnöm kellenne, hogy vidám kis krapek, de nem megy. Ti hogy éltétek meg,(ha van tapasztalat erről), hogy látszólag nem is hiányoztatok neki?
2012. aug. 30. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem, hogy nem fogok hiányozni a lányomnak, mert alig várta az ovit és nem egy bújós gyerek. Amikor elkezdődött az ovi, nem is sírt utánam, a beszoktatást inkább hagyjuk, mert hazaküldött, hogy én nem kellek oda. Mégis megváltozott, mert bújós lett, sokkal többször mondja, hogy anya szeretlek. Elvan az oviban, nagyon szereti, de azért hiányzom neki és ezt mutatja is, és ez nekem nagyon jól esik.

Biztosan te is fogsz hiányozni a fiadnak, és valahogy ezt mutatni is fogja.

2012. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem hogy nem fog sírni a kisfiam a bölcsibe utánam és már a 4.hét végén vagyunk és még mindig sír!

Pedig itthon önálló,okos,napokat volt nagyszülőkkel,barátnőmmel,testvéremmel és soha nem sírt utánam és tessék!

Még mondtam is a bölcsibe beiratkozáskor hogy vele nem lesz gond,nem fog sírni most meg ott tartunk hogy a nehéz esetek közé tartozik:))

2012. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon rettegtem attól, hogy az utánam síró gyerekemet a hátam mögött kell hagynom az oviban. Bele voltam betegedve a gondolatba, hogy sírni fog utánam, kérni hogy ne hagyjon ott, én meg otthagyom...


Ehhez képest hálistennek semmi gond nem volt a beszokással. És én ennek nagyon örülök, neked is erre kéne törekedned, mert az érted síró gyereket ezerszer rosszabb "magára" hagyni, mint nem hiányozni neki néhány órán keresztül.

2012. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál-))Jó tudni, hogy volt valaki hasonló helyzetben.Bízom benne, hogy nem én leszek aki sír, mert szeretném ha jól érezné magát, és örömmel menne, csak olyan érzésem van, ahogy mindenki meséli a beszoktatásról, hogy így sírt, úgy sírt a gyereke, hogy ha nekem nem sír, akkor nem is szeret.Ajjaj, szerintem én jobban parázok, mint ő:-))
2012. aug. 30. 15:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Második, harmadik válaszoló nektek is köszönöm,igazatok van, inkább ne sírjon, majd én itthon:-))
2012. aug. 30. 15:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

szia,

volt itt a minap is egy ilyen kérdés, és a bnőm ugyanígy van a napokban mint Te.., szal nem vagy egyedül...:-)

Én még csak ennyit tudok hozzáfűzni, mert a lányom majd csak novembertől megy bölcsibe, nem vagyok még képben a lelki részével...

de el tudom képzelni, hogy nagyon rossz lehet, hiába jó. Most ez egy paradoxon, de igaz...:-)) Én is elképzeltem már, hogy milyen lesz, és tuti mindenképp fáj, ha könnyen megy, ha nem akkor is.

Itt sztem ugyanarról van szó, amit én a szoptatás abbahagyásakor éreztem, és a járás, bölcsi, az ovi, beszéd, stb. is ilyen sztem, hogy amint látjuk, érezzük, hogy a gyerekünk képes nélkülünk is létezni, és mindig 1-1- lépéssel távolodnak tőlünk, ez nagyon fáj...hiába tudja az ember, hogy ez természetes, sőőőt!!! kívánatos is egy egészséges szülő-gyerek kapcsolatban, belegebedünk..

Most kezdem érteni anyukámnak miért van "olyan" feje az összes esküvői képen...:-DDDD

bocs, hogy elkanyarodtam...

2012. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az talán lemaradt, hogy ez hullámzó is lehet/lesz.Pl. jól érzi magát, de két hónap múlva sír, mert tele épp valami miatt a hócipője. Vagy mert akkor esik le neki, hogy ez most már tényleg "minden nap" így lesz. Vagy valakivel konfliktusba keveredik és azért nem akar menni...

Ezer féle variáció van, előre nem kiszámítható.

A lényeg, hogy mindig biztos legyen afelől, hogy nagyon szereted, és azt kell sugározni felé, hogy neki az oviban tök jó dolga lesz. (Még akkor is, ha nem így gondolod magadban)

Amúgy nekem a másodikom kezdi hétfőn, én is kicsit izgatott vagyok. :o)

2012. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabad előre aggódnod ezen. A beszoktatás az elválás mindenkinél másképp megy. Ne parázz előre!!!!!!!!
2012. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hmm...nekem a gyerekem parázik, és nem is tudja. 4 és fél éves, nem járt még közösségbe, mostanra sikerült bekerülni oviba és így is protekcióval :S Szóval én biztatom, hogy milyen jó lesz, együtt mentünk nyílt napra, beiratkozni, ismerjük az óvónőt, mindig mondja a kicsim, mennyire várja, izgul. De...

pár napja, mióta felfogta, hogy igen, most van a nyárnak vége, őszi cipőket pakoltuk, eltettem a nagyon nyári kis ruhákat, és beszéltük, hogy ősszel ovi, kicsit fura lett. Hisztisebb, akaratosabb, bújósabb, éjjel felriad. Szóval benne lehet a feszültség, tényleg igyekszem teljesen pozitív és alig-várós izgulós lenni, sokat vagyunk együtt, sok helyre viszem, foglalkozom vele, de tuti, hogy érzi hogy nem úgy lesznek a dolgok, ahogy eddig voltak.

Szerintem annyira tetszik neki majd, hogy "elfelejt" engem, ezt szokta tenni a mamáéknál, strandon, játszóházban is, nem esik nekem rosszul, de azért biztos egész nap ő jér majd a fejemben, mikor oviban lesz, vajon jól érzi-e magát, ő is gondol-e rám, a tesójára, stb..

2012. aug. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindegyikőtöknek köszönöm a választ, és biztatást, hát majd meglátjuk mi lesz Kisfiam mindenesetre tegnap óta valamit megérezhetett, mert sokkal bújósabb, ragaszkodóbb, pedig amúgy már teljesen "nagyfiús" volt. Biztatom, sokat mesélek neki, és majd meglátjuk:-)) Majd ha érdekel titeket leírom hétfőn mi hogy alakult, addig is nektek szép hétvégét, és jó készülődést ovira:-)))
2012. aug. 31. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!