Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért visztek állandóan...

Miért visztek állandóan ajándékokat a dadusoknak, óvónéniknek?

Figyelt kérdés

Annyira kíváncsi vagyok, mert egy csomó kérdést látok itt ezzel kapcsolatban. Őszintén szólva, nekem soha eszembe nem jutott ajándékot vinni az oviba (még csak a kiscsoportot járta ki a fiam, holnaptól középsős).

Igaz, a mi két óvónénink borzalmas, egyik szipirtyóbb, mint a másik, egyáltalán nem voltam velük megelégedve, át is akartam íratni a fiam másik csoportba, de nem lehetett.


Szóval Ti azért ajándékoztok, mert

1. szokás

2. meg nagyon vagytok elégedve / szeretitek őket

3. ezzel akarjátok "lekenyerezni" az óvónéniket, hogy a Ti gyereketek legyen a kedvenc?


Bocsi, tényleg nem kötekedésből kérdezem, csak kíváncsi vagyok. Olyan jó lenne, ha nekünk is kedves óvónénijeink lennének... :(



2012. szept. 2. 23:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mert ez hagyomány. De csak alkalomra. 1. Pedagógusnapra, 2. névnapra. Esetleg karácsonyra. Máskor nem. A többi szerintem hízelgés.:)
2012. szept. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én Karácsonyra vittem csak ajándékot, de így is majdnem elsírták magukat, a nyakamab borultak.

ezen kívül csak a gyerekenek szokatm vinni apróságokat: gyümölcsteát, matricát stb.

2012. szept. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
fú még nagyon reggel van, bocs a helyesírásért...
2012. szept. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
az óvónénik a névnapra kaptak, a dadusok meg az nyári szünet előtti utolsó napon.És mindenki azért mert 1.nagyon megvagyok velük elégedve 2.szeretik a fiamat,és ez látszik rajta,rajtuk is.3 sokat tettek azért hogy zökkenőmentes legyen az ovi kezdés,sokat dolgoztak az állandó bepisilésein.igen,megérdemelték,nem nagy ajándékokat kaptak,de nagyon örültek neki.
2012. szept. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
a fiam még bölcsis.én Karácsonyra vittem a gondozónőknek,meg most fogok a héten,mert hétfőtől megy oviba a fiam.én azért viszek,mert nagyon meg voltam velük elégedve az elmúlt egy évben,anyjuk helyett anyjuk voltak a a gyerekeknek.olyan szeretettel gondoskodtak róluk,ami példaértékű.Én úgy gondolom,hogy a fáradozásukért megérdemelnek egy kis ajándékot.Jó tudom,én sem kapok ajándékot,ha jól végzem a munkám,nem is kaphatok,nálunk nem szabad,de az én gyerekemről van szó.Tehát én nem lekenyerezésből,mert ettől függetlenül jól gondját viselték a fiamnak,nem csak a testi szükségleteit elégítették ki,hanem a kis lelkét is.
2012. szept. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

én biztosan nem fogok vinni

az orvosnak sem vittem aki végezte a császármetszést

a varratszedés után sem adtam semmit

és ez nem azt jelenti hogy nem vagyok hálás

őszintén megköszöntem de nem adtam semmit


és ha ovis lesz a lányom akkor sem fogok venni egyik gondozónak sem semmit


azért érzitek hogy az oly sokszor szidott paraszolvenciát maguk az emberek tartják életben...

2012. szept. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sem vagyok egy ajándékozós típus, de mivel az én kisfiamnak a gondozók legalábbis 3-ból kettő vett ajándékot a szülinapjára a saját pénzükből, ezért én is vettem nekik a névnapjukra. A 3.-nak nem. Egyénként, csak nőnapra kaptak virágot. 2 hét múlva kell vennem valamit, mert vége lesz a bölcsis időszaknak és búcsúzóul biztos kapnak majd valamit. Virág, csoki szerintem.
2012. szept. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

év végére


ami egyben volt a ballagás és a pedagogus nap is

vegyes csoportba jártak így minden évben volt ballagás :-)


valami személyes kézzel készített ajándék amit a gyerekekkel készítettünk + cserepes növény esetleg

2012. szept. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez egy nagyon jó kérdés én most fogok ezzel szembesülni hogy mit is lenne helyes tenni.

Merthogy. A fiam óvónénijei a legjobb óvónők a földön, nagyon örülök hogy hozzájuk került a gyerekem, szívükön viselik a gyerekem sorsát, odafigyelnek rá mindenről tudnak ami vele történik sosem sajnálják az időt beszélgetésre vele kapcsolatban vagy ilyesmi.

Emberileg is kedvelem őket így nekem természetes volt hogy pedagógus napon virág, karácsonykor pedig kis csomag a karácsonyi ünnepély után.

Viszont a kisebb gyerekem óvónőjei egyáltalán nem szimpik, ég és föld a két "gárda" hogy úgy mondjam, nem tudom nekik fogok e adni vagy adjak e. Egyrészt problémás mert egymás mellett van a két csoport tehát látják hogy a másik óvónőknek viszek, másrészt meg nem érzem hogy szívből jönne az ajándék. Ugyanakkor sajnos ez is benne van hogy ha engem nem kedvelnek és bunkónak tartanak akkor a gyerekemmel se lesznek túl kedvesek.

A vicc egyébként az egészben az hogy a kisebb gyerekem önálló, kedves, nyugodt visszahúzódó nincs vele baj így közösség szempontból. A nagyobbam meg sok szempontból tök problémás.

2012. szept. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Hát van hátsószándék az tuti, az én lányom tünemény de ha megborul akkor ott kő kövön nem marad. Muszáj mert én így vagyok nyugodt.

Mondjuk én nem veszek hanem csak egy kis süti, egy láda alma /van almásunk/ ilyenek.

2012. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!