Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért visztek állandóan...

Miért visztek állandóan ajándékokat a dadusoknak, óvónéniknek?

Figyelt kérdés

Annyira kíváncsi vagyok, mert egy csomó kérdést látok itt ezzel kapcsolatban. Őszintén szólva, nekem soha eszembe nem jutott ajándékot vinni az oviba (még csak a kiscsoportot járta ki a fiam, holnaptól középsős).

Igaz, a mi két óvónénink borzalmas, egyik szipirtyóbb, mint a másik, egyáltalán nem voltam velük megelégedve, át is akartam íratni a fiam másik csoportba, de nem lehetett.


Szóval Ti azért ajándékoztok, mert

1. szokás

2. meg nagyon vagytok elégedve / szeretitek őket

3. ezzel akarjátok "lekenyerezni" az óvónéniket, hogy a Ti gyereketek legyen a kedvenc?


Bocsi, tényleg nem kötekedésből kérdezem, csak kíváncsi vagyok. Olyan jó lenne, ha nekünk is kedves óvónénijeink lennének... :(



2012. szept. 2. 23:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
utolsónak írnám,hogy lehet te jól végzed a munkád,de az óvónő neveli a gyereked.többet van vele,mint te.igaz,hogy három éves koráig alapozódik meg egy gyerek személyisége,de nagyon fontos,hogy hogy foglalkoznak vele évekig az oviban.nem azért kell ajándékot adni,hogy jobban foglalkozzon a gyerekkel,hanem azért és akkor,és csak akkor,ha valóban meg vagy elégedve a munkájával.én meg vagyok elégedve maximálisan a gondozónők elmúlt egy évben végzett munkájával,ezért kapnak egy kis ajándékot most,hogy jövő héten megy a fiam oviba.ez hála,és nem lekenyerezés,nyalizás,mert most már nincs miért.ennyit megérdemelnek,mert ők vigyáztak arra,akiért az életemet adnám.szerették,babusgatták,megvédték,fejlesztették,ápolták,gondozták.rengeteg mindent tanítottak neki.a pedagógusok munkáját szerintem ne hasonlítsuk össze senkiével
2012. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
én sem értek veled egyet utolsó előtti.én is adtam névnapra az óvónőknek és év végén az utolsó napon a dadusoknak.nem előre mert kis csopis volt és figyeltem hogyan bánnak velük,és nálunk nem rendszeres volt aki nem vitt névnapra mégis szeretik a gyereket,nekem jó érzés olyan valakire bízni aki szereti és egy tábla csoki nem vág földhöz,én bent a munkahelyemen is kapok prémiumot ha jol végzem a munkám.elismerik.igaz kevés,de de van.nem érezném magam kellemetlenül ha nem tellene rá és nem vinnék senkinek semmit.de ennyire még fut,megérdemlik és örülnek is.
2012. szept. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Bár kicsit későn találtam a kérdésre mégis hozzászólnék...


Most középsős a kisfiam. Kiscsoportban mi az utolsó napon ajándékoztuk meg az óvónéniket és a dajkanénit. Szándékosan olyan ajándékot kerestem amit nem én adok, hanem a kisfiamtól kapnak. Így esett a választás egy szép versre és egy szál virágra (a vers részben erről szól) + megkapták a verset kinyomtatva egyszerű fehér lapon amit a kisfiam díszített fel. Sokkal-sokkal többet érdemeltek volna, de úgy hiszem a szeretetük és a törődésük ajándékkel és tárgyakkal, pénzzel nem kifejezhetők. Szuper óvónénik egyrészt imádják a kisfiam :) másrészt nagyon megkönnyítették az év eleji extra küzdelmes beszoktatást, ráadásul egész évben ők valóban a gyerekeknek éltek. Hihetetlen mennyit fejlődtek a kezük alatt. Remélem a kicsinek is hasonló óvónénik jutnak.

2012. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!