Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért visztek állandóan...

Miért visztek állandóan ajándékokat a dadusoknak, óvónéniknek?

Figyelt kérdés

Annyira kíváncsi vagyok, mert egy csomó kérdést látok itt ezzel kapcsolatban. Őszintén szólva, nekem soha eszembe nem jutott ajándékot vinni az oviba (még csak a kiscsoportot járta ki a fiam, holnaptól középsős).

Igaz, a mi két óvónénink borzalmas, egyik szipirtyóbb, mint a másik, egyáltalán nem voltam velük megelégedve, át is akartam íratni a fiam másik csoportba, de nem lehetett.


Szóval Ti azért ajándékoztok, mert

1. szokás

2. meg nagyon vagytok elégedve / szeretitek őket

3. ezzel akarjátok "lekenyerezni" az óvónéniket, hogy a Ti gyereketek legyen a kedvenc?


Bocsi, tényleg nem kötekedésből kérdezem, csak kíváncsi vagyok. Olyan jó lenne, ha nekünk is kedves óvónénijeink lennének... :(



2012. szept. 2. 23:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én év végén vettem nekik egy-egy szál virágot köszönet képen, amiért ilyen lelkiismeretes munkát végeztek egész évben!!!!!!
2012. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Hát rendkívül korlátolt aki a pedagógusoknak az egész évi munkájáért szívből adott ajándékra azt mondja, hogy paraszolvencia. Ezt baromira nem így kell felfogni szerintem.

Alapvető emberi magatartás, hogy aki ilyen szinten szível -lélekkel végzi nap mint nap a munkáját, azt igyekszünk a magunk módján,valami jelképes figyelmességgel meghálálni. Ők is emberek, jól esik nekik a visszajelzés.

2012. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes dolog. Eleve nem minden óvónő érdemli meg, másodszor nem mindenkinek telik arra, hogy 2 óvónőt és a dadust megajándékozza. Az apróság is 1000 ft-nál kezdődik, ha otthon csinálsz valamit, alapanyagot kell venni, szintén nem, olcsó.

Marad a pár szál virág, de én ismerek olyan óvónőt, aki kijelentette, hogy neki vágott franc nem kell, és csoki se. Neki normális ajándékot vigyenek a szülők...

2012. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Szerintem egy olyan pedagógusnak aki aranyos, szereti a gyereket, foglalkozik vele, neveli ,igenis lehet egy szál virágot, apróságot vinni a jelesebb alkalmakra.Ha más nem a gyerek által készített rajzot, kis tárgyat. Hogy miért? Szerintem azért mert az év igen jelentős részében ő felügyel, vigyáz, foglalkozik a gyerekeddel, nevelgeti, tanítgatja. Persze ha undokok, az más. Nekünk nagyon aranyos óvónénijeink voltak először, és mikor a lányom elment másik csoportba, mert összevonások voltak, ők a saját pénzükön vettek nekik ajándékot, ezek után alap, hogy mi is vittünk virágot. Meg nem tudom nekem ez szimplán jó modor is.
2012. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

nálunk csak alkalmakkor szokás:

nőnap

karácsony

évzáró

de akkor is csak apróságok,virág bonbon.

eszembe sem jutott ezt nyalizásként csinálni,pusztán "kell".mert plusznak nem veszik,de ha csak én nem vinnék-azt megjegyeznék.

2012. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hát nem lepődtem meg, hogy már megint lepontoztak, akik - megismétlem, hogy megint le lehessen pontozni -annyira korlátoltak, hogy sajnálják a pénzt egy apró figyelmességre, de azt bezzeg elvárják, hogy az Ő gyerekük legyen minednekfelett.

Szánalmas, komolyan mondom...

Sera79! Már most tudod, amikor még csak 10 hós a lányod, hogy mit hogyan fogsz csinákni, ha ovis lesz? Remlem, ha eljön az ideje, belátod, hogy aki a gyereked pótanyukája a nap egy részében, annak már csak udvariasságból is illik alakalmakra valamivel kedveskedni, figyelmesnnek leni.Ha akkor sem fogsz eljutni erre a szintre, akkor tényleg korlátolt vagy.

2012. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

Az éremnek mindig két oldala van.

1. szülőként is egyetértek azzal, hogy évente minimum egyszer ajándékozzuk meg a gyermekeink nevelőit, akár gondozónő, akár óvónő, akár tanár. Hiszen a gyerek egész nap velük van, valami szerepük csak van a gyerek formálásában. Nálunk tavaly a bölcsiben fejenként 300 Ft-ot adtunk, és karácsonyra így kaptak egy kis ajándékot a gondozónők. A pedagógus nap és az év vége egybe esett, egy kis apróságot vittem nekik. Ezen kívül én sem tartom szükségesnek az ajándékozást. Volt pl. olyan szülő, aki még a közös karácsonyi ajándékon kívül is vitt valamit, na ezt én sem értem. Ha te dolgoznál ilyen helyen, ilyen kevés kis pénzért, neked is jól esne, ha egy szál virággal honorálnák a munkádat, mert ezek olyan foglalkozások, amihez elhivatottság kell.

A másik része a dolognak, hogy középiskolában tanítok. Most már egyre ritkábban kapunk valamit. Korábban év végén /pedagógus napra kaptunk egy csokor virágot, vagy desszertet, illetve a végzős osztályoktól valamit. És jól esne, ha évente egyszer jelképesen honorálnák a munkámat. Nem az anyagi értéke miatt, hanem csak azért, mert nagyon nehéz munka ez, sok mindent megtesz az ember a diákokért, és egy szál virág azt is mutatja, hogy megérte, értékelik a munkámat. Szóval ezért.

2012. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat megtudtam belőle. Kicsit irigykedem, hogy ennyi kedves, aranyos óvónéni van, miért csak a fiam ilyen peches?? :(

Kicsit panaszkodom a mieinkre, ha szabad:

Első találkozásunkkor 20 percet beszélgettem az egyik nénivel, a fiamat le se tojta, és ennyi idő alatt egyszer nem bírt elmosolyodni (amúgy az elmúlt 1 évben, talán ha 1x láttam rajta valami mosolyfélét).

Októberben lett a fiam 3 éves, akkor kezdtük az ovit, rögtön taknyos lett, így nem is vittem az első napon, nehogy kikapjak. 2 nap múlva bementünk vmit megkérdezni, az o.néni kioktatott, hogy ha nem lázas a gyerek, akkor nem is beteg, de ezt nekem is tudnom kéne, hiszen orvos vagyok (hát pont ezért nem vittem, de mindegy).

Közölték, hogy ne is szoktassam be, csak dobjam be, mert - higgyem el - ez jobb a gyereknek. Ennek ellenére SOHA egyetlen szót nem voltak képesek mondani mit csinál a fiam egész nap az oviban, hogy érzi magát, stb, 2 hétig kizárólag azzal tudtak b@szogatni, hogy a gyerekem nem öltözik egyedül, nem eszik egyedül, és tanítsam már meg, mert így nekik mennyire baromi nehéz! Rá vár az egész csoport, stb.

Ezek után megtartottam a tisztes távolságot, mosolyogva köszöntem nekik, ha mentem a fiamért és ennyi. Még a fontos információkat se tudták átadni, majdnem lemaradtam a közös húsvétolásról is, stb.

Egyszerűen rosszul vagyok tőlük, és iszonyú nehezemre esik beküldeni a fiamat oviba, amikor reggel rájön a nyafogás, hogy nem akar menni.

Úgyhogy tényleg eszembe se jutott az ajándékozás, bár beadtam a közösbe én is, mikor gyűjtöttek rá... De ennél többre tényleg képtelen vagyok.

Amikor tavaly utolsó nap odalépett hozzám az öregebbik néni (egészen sokkot kaptam: "úristen, mondani akar valamit"),közölte szomorúan, hogy elmegy nyugdíjba. Hát, mint mondjak nagyon nehezemre esett, hogy ne kezdjek el iszonyúan vigyorogni és örömtáncot lejteni!!!


Úgyhogy most nagyon bízom benne, hogy az új óvónő normális lesz. Annyira jó lenne!! Mert hát igazatok van, ők nevelik a gyerekemet a nap nagy részében...


Bocsi, hogy hosszú lett.

2012. szept. 3. 15:27
 19/23 anonim ***** válasza:

Én az előző oldal vége felé válaszoltam egyszer (nem tudom hanyas voltam), nekem a kisebbem óvónői PONT ilyenek amit írsz épp ezért is becsülöm meg a nagyobbam tündéri óvónénijeit. Sajnos szerintem ritkább az ilyen jó óvónéni pláne hogy MINDKETTŐ ilyen legyen...és az a gyakoribb amit te írsz...

Én arra jöttem rá hogy embert kell választani nem pedig ovit. Mert lehet akármilyen tagozatos vagy tök közeli vagy menő felkapott ovi ha közben meg ÉPP a te gyereked óvónénijeivel nem jó a viszony. Nálunk a második gyereknél sajnos ez volt a szempont hogy egy helyen legyenek a naggyal mert 3 gyerkőcünk van és iszonyú macerás lenne más városba hordani őket 3-at 3 felé mondjuk. Így maradunk, tűrünk. És néha ajándékozunk. Ha lenne ilyen közös csoport ajándék amit előttem is írtak az tök jó lenne és sokkal értelmesebb dolgot tudnánk venni összefogva amúgy mint minden szülő külön külön, dehát nálunk ilyen nincs...

2012. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
44%

Azzal értek egyet, aki ellenzi ezt a dolgot. "Megfizetett" szeretet, kedvesség. Oviban, iskolában, egészségügyben. Gyerekként láttam, hogy az iskolában mindenki pénzéből vették az ajándékot, de csak a csókos gyerekek adhatták oda. Szerették is őket a tanárok. Látszólag. :-)

Ha az életben mindenkinek ajándékot adtok, aki a munkáját végezve aranyos, kedves stb. akkor biztosan sok pénzetek lehet. Tudjátok, a lányomat magán úton KELL hordanom szemészhez, pulmonológushoz, mert TB kereteken belül elkezelték volna. Az utolsómat oda adnám értük, de ez a fajta "hála" nekem kicsit csöpögős. Azért szeressék a gyereket, aki, és ne azért, mert adok. Nem tudom ki hol dolgozik, de az én munkahelyemen fizetésért dolgoztam és nem kaptam ajándékot semmilyen alkalomból sem, pedig jól dolgoztam. Ebből kellene kiindulni. Mindannyian fizetésért dolgozunk, ők is. Értem én, ha év végén a nagyon aranyos óvónénit néhány szál virággal, bonbonnal ajándékozzák, de ez a sok alkalom?!

Akinek meg nem tetszik nyugodtan pontozzon le, már megszoktam. :-)

2012. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!