Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről a nagyszül...

Mit gondoltok erről a nagyszülői magatartásról?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves múlt.


Anyósom nem sokat játszik vele, ha eljönnek hozzánk, akkor inkább csak ül és nézi miket csinál a gyerek, és ezt kommentálja, de úgy konkrétan nem kezd el vele játszani, pl. nem csikizi, nem mesél neki kerekecske-gomocskát, meg stb. Szóval nem okoz a lányomnak nagy örömöket.

És akkor egyszer csak fogja magát és kijelenti "Ez az én babám, hazaviszem" (játékbabára) vagy pl. legutóbb odament az ágyához és kijelentette "Én itt fogok aludni". Még amikor cicizett a lányom olyat is csinált, hogy fogta az egyik játékbabát és odatette a saját melléhez, mondván ő most megszoptatja a babát.

Amikor ezeket csinálja közben figyeli, hogy mit reagál rá a gyerek. Nem tudom mit vár, nem értem miért provokálja, mit akar ezzel elérni?

Lányom a legtöbb esetben nem veszi a lapot, de legutóbb amikor be akart feküdni az ágyába elég ideges lett, sírt (ráadásul akkor ébredt és még szeretett volna kicsit visszadőlni).

Lányom anyósom felé irányuló viselkedése egyébként olyan semleges, míg a másik nagyanyjával nagyokat bohóckodnak és majd megőrül ha meglátja. Anyósom szokott is panaszkodni, hogy őt nem szereti ez a gyerek. Hát nem tudom, nem értem, akkor miért provokálja ilyenekkel, így nem is fogja megszeretni, ha mindig valamivel felbosszantja, valamit el akar tőle venni.

A kérdést azért írtam ki mert érdekelne, hogy vajon a lányom túl érzékeny, vagy az anyósom túl érzéketlen?



2012. szept. 3. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

A gyereknek mindig is az lesz a vonzó személy,aki játszik,beszélget vele.Esetleg újat mutat neki,még ha az a szülő szemében hülyeség is :)

Anyósod ezek közül egyet sem csinál,nem tudom mit vár,így nem fogja a gyerek megkedvelni.

Nem akarok a családi életetekben turkálni,de férjednek nincs testvére,mi? Mert amit leírtál,erre tudok gondolni,hogy férjed egyke kisgyerek volt és mindig csak a komoly dolgokkal foglalták el.

2012. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vicceskedni próbál, csak nem jön át a kislányodnak. De legalább próbálkozik. Nem minden nagymama az a típus, aki önfeledten tud játszani az unokáival. Ez nem érzéketlenség, egyszerűen más világ. Az én nagymamáim sem voltak ilyenek, mégis nagyon szerettem őket, főleg ahogy egyre nőttem.
2012. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

OKé, azt én is tudom, hogy vicceskedni próbál, de még nem vette észre, hogy ez nem vicces a gyereknek?

Az érzéketlent úgy értettem, hogy nincs hozzá érzéke, nem empatikus a gyerekkel.

Páromnak van egy bátyja, de az ő családjukban, mindig ő volt a rossz fiú párom meg gyerekként sokat volt kórházban és ő lett a kis kedvenc.

2012. szept. 3. 14:05
 4/13 chrishu ***** válasza:
Hány éves az anyósod?
2012. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez lett volna a 2. tippem,hogy párod vagy egyke vagy csak fiútestvére van.Meg is oldódott a probléma,egyedül annyi a gond hogy anyósod nem tud mit kezdeni egy lánnyal :) Mivel neki 2 fia volt.Adj neki tanácsot mivel szeret lányod játszani,mi érdekli.Így össze fognak barátkozni rövidesen.
2012. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Anyósom egyébként mindig is kislányt szeretett volna, de a párom is fiú lett. Nagyon örült, hogy végre kislány született a családba.
2012. szept. 3. 14:34
 7/13 A kérdező kommentje:
62
2012. szept. 3. 14:34
 8/13 ava87 ***** válasza:
100%

Nekem az egyik nagymamám csinálja ezt a fiammal néha, de emlékszem, amikor mi voltunk kicsik a tesómmal, velünk is csinált ilyeneket. Hogy pl. mentünk hozzá ebédre, megígérte, hogy túrós palacsinta lesz, mert az a kedvencünk, aztán amikor odaértünk, azt mondta, inkább tökfőzelék van, és figyelte mit reagálunk, úgy gondolta, ez vicces. A fiammal is szokott ilyeneket csinálni, hogy ahogy te is írod, "provokálja" a gyereket. Én amúgy nagyon szeretem a nagymamámat, de az ilyen húzásai gyerekként is idegesítettek, meg most is.

Szerintem azt gondolják, hogy ez a gyereknek is vicces, és nem értik meg, hogy nem az. Na jó, mondjuk nekem szerencsém van a nagymamámmal, mert ő szokott játszani is a dédunokával, csak akkor talál ki ilyen hülyeségeket, ha épp kifogyott az ötletekből.

2012. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozik szerencsétlen anyósod, de pont rossz irányba.

Én anyósom sem dumál a gyerekeimhez, emiatt sokszor unják őt. Például egyszer a lányom odavitt neki egy mesekönyvet, erre anyósom: "na idehoztad a könyvet?" aztán lerakta, ahelyett, hogy elolvasta volna a lányomnak, a lányom meg csak nézett rá hülyén.

Anyósom inkább csak őrzi a gyerekeimet, mint szórakoztatja őket. De legalább nem csinál nagy galibát velük, az is valami.

Esetleg próbálj kedvesen szólni, hogy "ne tessék már ilyeneket mondani, vagy ne mondj már ilyet, mert megijed a kislány, hogy tényleg elviszi/elviszed a babát" (nem tudom tegezed-e) Még esetleg kedvesen mondhatod, hogy "tessék olvasni neki, azt szereti, vagy tessék vele babázni, mert azt is szereti" hátha veszi a lapot. Ha meg nem, akkor ő ilyen. A kislányod pedig egyre kommunikatívabb lesz és majd ő maga fogja mondani, hogy mit szeretne vagy nem szeretne.

2012. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez a fajta poénkodás nekem sem tetszik.Nálunk is van ilyen rokon,aki mindig kicsit felhúzza a fiamat ilyesmivel,hogy elviszem,most az enyém az ágyad...stb.Én nem is értem miért gondolják,hogy vicces,szegény gyerekek megijednek ettől.Gondolom nem tud nagyon mit kezdeni a kislánnyal,de mivel próbálkozik,ezért segíts neki.Adj tippeket,hogyan játsszon vele.Nálunk anyós az ellenkező eset,ő kicsit "túljátssza"szerintem a szerepét.Mondjuk a fiúk végülis csipik,csak engem idegesít...:)
2012. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!