Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyszülői gyerekfelügyelet,...

Nagyszülői gyerekfelügyelet, de egyszerre csak egy?

Figyelt kérdés
Van két gyermekem, nagyobbik fiú 6éves, kisebbik, leányzó, és négy éves. Külföldön élünk, így elég ritkán találkozunk a nagyszülőkkel. De mind a négyen imádják a gyerekeket. Most voltunk apóséknál húsvétkor, aki benyögte, hogy szeretné, ha mehetnének hozzájuk a gyerekek a nyáron, de egyszerre csak egyet vállalnak be! Azt azért megjegyzem, hogy apósék nagyon fiatalosak, végül is fiatalok is. Mindketten dolgoznak tanári pályán. Eddig is mentek mindig a gyerekek nélkülünk nyaralni, de ezen most nagyon kibuktam, hogy nem akarják a kettőt bevállalni. Ráadásul, nem is rosszak, szófogadóak, szépen elvannak együtt is, egyszerűen nem értem mi a bibi. Ja, de nálunk viszont a nyári szünet az öszz-vissz egy hónap, július! Így nem akarom őket elengedni, mert szeretném hogy itthon is legyünk, meg nyaralni is menjünk, de apósékat se bántsam meg. Másnál sem vállalják be az unokákat egyszerre? Én még emlékszem mikor négyen voltunk a mamáéknál nyáron, akik sokkal idősebbek voltak, falun laktak, volt is meló bőven, de sose mondták, hogy nem menjünk egyszerre! Ez normális így, vagy csak nekem furcsa?
2010. ápr. 27. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a párom is azt mesélte, h gyakran 5-en voltak a nagyiéknál és hát a többség fiú, a rosszabbik fajtából.....ez nekem is furcsa, nem mondtak indokot?
2010. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak neked furcsa , nekem is az . Két gyerek ( vagy több ) mindig jobban elvan mint egy . Ha csak egyikük megy akkor állandóan rá kell majd figyelni , vele kell foglalkozni , arról nem is beszélve , hogy hogyan magyarázod meg addig a másiknak hogy te most itthon maradsz . Próbáljatok beszélni a nagyszülőkkel , lehet hogy nem gondolták át igazán .
2010. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
engem is az érdekelne elsősorban, mi az indok?
2010. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

szia!


Az indok az volt, hogy nagyon elfáradnak. Bár hozzáteszem, apósom ötször annyit van a gyerekekkel mint anyósom. Ő mindig a konyhában pepecsel. Após viszi őket játszira, usziba, bicajozni, fürödni stb. És csak ez a két unokájuk van. tehát még az sincs hogy mások lefársztják őket. Ráadásul két hónapot vannak otthon, mikor nincs suli. Egyszerűen semmi dolguk, és nem bírnak ketten két gyerekkel?

2010. ápr. 27. 15:06
 5/10 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, h két gyerek nem kétszer annyi program és a gyerekek együtt is elvannak valameddig,ha csak az egyik gyerek menne, a másikra még kéne vigyáznotok otthon szerintem ez is rossz....talán nem gondolták át ezt a dolgot, mi lenne ha a férjed beszélne velük, h ez a helyzet?....lehet h beijedtek?
2010. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hm. így tényleg furcsa. Mert azt még megértem, hogy pedagógusok, állandó gyerekzsivalyban élnek.....de ráadásul külföldön éltek, gondolom ritkán találkoztok, és két hónapból egy vagy max két hét sztem megoldható lenne. A nagymami meg néha foglalkozhatna az unokákkal is, nem hiszem, hogy egész nap a konyhában kellene ülnie(: Valahogy nekem annyira nem jön be ez az imádom a gyerekeket, de csak messziről, ha már kicsit vigyázni kellene rájuk, hol marad az imádat? Én biztos, hogy vállalnám kettőjüket együtt.
2010. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy beijedtek. A kiscsaj már egy évesen is volt náluk. És akkor azért sokkal több meló volt vele. Szerintem csak elkényelmesedtek. Élek kettecskén, szép nyugiban a kis életüket, nem mennek sehova, nem jár hozzájuk senki, csak elvannak mint a befőtt. Így mondjuk kisit megnyugodtam hogy nem csak nekem furi. Lehet majd óvatosan rákérdezek, aztán meglátjuk mi sül ki belőle.
2010. ápr. 27. 15:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom csajok! Anyám, aki ráadásul bölcsibe gondozónő, simán bevállalja a gyerekeket egyedül, mert a családi vállakozásuk miatt apám nem nagyon ér rá nyáron. Anyósék középsuliban tanítanak, úgyhogy anyira már nem vészes a gyerekzsivaly.
2010. ápr. 27. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Én így tutira nem vinném és nem is erőltetném a témát többet.

Ezek után mégha végül azt is mondják nagykegyesen h najó, jöjjön a kettő majd megoldjuk valahogy. Az már olyan béna... az már nem jött szívből. Érted, ugye mit akarok írni?!!?!?

2010. ápr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát mamáméknál mi anno minden nyáron egy hetet voltunk, az öcsém meg én, és a két unokatesóm. Két fiú, két lány. Nem voltunk áldott jó gyerekek. Mégsem volt szó arról sose, hogy csak egyesével mehetünk. Nekünk is így volt buli az egész, hiszen közel egykorúak voltunk mind a négyen.


Azt meg pláne nem értem, hogy az apósodéknak miért kevésbé fárasztó egyesével vigyázni az unokákra. Mivel jobb az, ha mondjuk odamegy az egyik egy hétre, aztán hétvégén csere, és akkor a másik megy egy hétre, mintha egy hétig lennének ott ketten.

Oké, nekem is fiatal az anyukám és tanár, szóval nem olyan vészes a munkája, de tudom, hogy ő is el tud fáradni, mert nem 20-30 éves, hanem bizony már majdnem 50. Szóval a fiatal nagyszülők is lehetnek fáradtak, de ebben az egészben amit itt leírtál, a logikát nem értem. Mert ez szerintem így sokkal fárasztóbb is.

2010. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!