Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez gonoszság, vagy csak...

Ez gonoszság, vagy csak következetesség?

Figyelt kérdés
2 éves a kicsim, utóbbi időben óriási cirkusz övezi a délutáni alvást, ami korábban gyönyörűen ment magától. Szüksége van az alvásra, ebben teljesen biztos vagyok (látszik a szemén és a viselkedésén is). Viszont minden nap 10-20 perc üvöltés előzi meg... Kéri a mesét, de folyton felkel, elvenné a könyvet, mindent csinál, csak húzza az időt (és az idegeimet). Kéri, hogy ne a kiságyban feküdjön, hanem a heverőjén, én feküdjek mellé. De ekkor meg felkel, elszaladgál, szintén időhúzás, bosszantás. Vagy altassam el, de akkor is csak ficánkol, tekereg, le akar menni az ölemből. Nem érzem jól magam tőle, de mióta ez van, többnyire az a vége, hogy a kiságyban végzi, és álomba hisztériázza magát. Mert hiába mondom, hogy ha szépen hallgatja a mesét, nyugodtan fekszik mellettem, elpihen az ölemben, akkor én is örülök és szeretném, de ha ellenkezik, akkor irány a kiságy. Többedik "figyelmeztetés" után jutunk ide mindig. Hogy tudnám ezt kíméletesebben vagy okosabban csinálni? Egyrészt úgy gondolom, hogy kell egy határnak lenni, és tartsuk magunkat bizonyos szabályokhoz, ne az legyen, hogy ő irányítson, és zsarnokot neveljek belőle. De sz.rul is érzem magam, hogy nem tudtam eddig hiszti nélkül megoldani, mióta ez van :(. Tudtok tanácsolni vmit ? Köszönöm előre is.
2012. szept. 8. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Inkább következetesség, mint gonoszság. Nem kell hallgatni senkire, az a lényeg, h aludjon, mikor alvási ideje van. És inkább most tanulja meg, mint 3 évesen rádöbbensz, h semmivel nem irányítható.....

2012. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mikor ébred reggel és ehhez mérten mikor altatod délután?

Az én fiam ha korábban kel fel reggel, korábban is alszik el délután. Ha tovább alszik reggel, akkor hiába erőltetném nem aludna el előbb sem. Nem lehet hogy nálatok is ez a gond? Hogy még nem elég álmos. Még csak kezd álmos lenni amikor altatni akarod és azért nem alszik el, mert még nem elég álmos. Amikor így kínlódik, szerintem próbáld meg fél órával vagy egy órával később altatni és akkor talán gond nélkül elalszik. Én ha megvárom azt az időpontot, míg tényleg igazán elálmosodik a fiam, még magától is elalszik teljesen egyedül, ott sem kell lennem. Csak ha épp olyan napja van, akkor igényli, hogy feküdjek mellé, de kb. 3 perc alatt akkor is elalszik.

2012. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 wartburg353s ***** válasza:
67%
Szerintem se gonoszság, bár tudom, milyen nehéz következetesnek lenni, ha keservesen sír a poronty. Néha én is gonosznak érzem magam. Általában az én fiacskám se akar lefeküdni, de hamar belenyugszik, hogy nincs más választása. Nálunk ez vált be: lefekszem mellé, szorosan átölelem, hogy ne tudjon elmászkálni (ilyenkor néha méltatlankodik, sír, de elég hamar megnyugszik), megsimogatom, esetleg kicsit beszélgetünk, de pár perc múlva kijelentem, hogy most már alszunk, becsukom a szemem, és úgy teszek, mintha aludnék. Ha nagyon izeg-mozog, rászólok, hogy nyugodjon el, mert így nem tudok aludni, de igyekszem úgy tenni, mintha tényleg aludnék. Ilyenkor néha még szólongat, vagy piszkál, csikiz, aztán feladja, és alszik. Mindez lezajlik általában negyed óra alatt, amikor elaludt, halkan fölkelek, és jó másfél órát szundikál, tehát igényli az alvást.
2012. szept. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem következetesség. Előbb-utóbb beérik a gyümölcse.
2012. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
én lehet szigorú vagyok, de szerintem 2 évest már épp itt az ideje leszoktatni, hogy ölben alukáljon el. ha nem most akkor mikor? szóval nem gonoszság, csak sajnos már elég nagy ahhoz, hogy ezt sírás nélkül tudd megtenni :(
2012. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy vagyok vele, hogy elalszik majd, mikor álmos. Ebéd után csendesen lehet játszani (rajzolás, meseolvasás, a lényeg, hogy csendben), ha álmos, úgyis ki fog dőlni, ha nem, akkor minek erőltessem... Nem vagyok híve a kényszerítésnek, eszik, amikor éhes, alszik, amikor álmos, így legalább nem utálja meg az alvást :)
2012. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen következetesség. Ilyen korban nagyon rafináltak, nem szabad engedni, mert bevisz a zöld erdőbe, és utána leshetsz, mert nem tudod majd irányítani. Ha látod rajta, hogy álmos, akkor nincs mese, irány az ágy. persze, hogy húzná az időt, mert annyi klasszabb dolgot lehetne csinálni, de ha hagynád, akkor csak nyűgösebb lenne, és még nagyobb hisztiket produkálna.
2012. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gonoszság. Nagyon nem vagyok a gyerek sírni hagyásának a híve, de ez egy olyan dolog, hogy tényleg az ő érdekében kell, és írod, hogy hajlanál te a gyengédebb módszerekre, de ha azoknak ellenáll, akkor nincs mit tenni. Aludnia kell. De nem azért, hogy ne legyen zsarnok, meg ne ő irányítson, hanem azért, mert egy 2 éves kisgyerek fejlődő szervezetének még szüksége van arra az alvásra.
2012. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!