Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítesem a beszédfejlő...

Hogyan segítesem a beszédfejlődését a kislányomak?

Figyelt kérdés

Most 3 éves, jövőre megy oviba. Modatokat még nem igazán alkot, csak kisebbeket mint pl. itt a bicikli, jóreggelt anya, köszi a csőröst...

Próbálok neki olvasni, de nem nagyon érdeki, mondókákat is mondok, az se nagyon érdekli. Mostanában azt csinálom hogy olasok a 8 hónapos lányomnak és (szerintem féltékenségből) de úgy odajön ő is hallgatni a mesét.

szeretném ha mire oviba megy már beszélne, ere van egy évem.

Van valami tanácsotok nekem hogy hogyansegítsem a beszédfejlődését?


2012. szept. 9. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell siettetni. Eleget beszélsz hozzá, meg mások is eleget beszélgetnek a környezetében, ő ezeket hallja és megjegyzi, és előbb-utóbb ő is beletanul. Miért, mi lesz akkor, ha az oviban nem fog még hosszabb mondatokat alkotni? Kirúgni nem fogják emiatt, akkor meg mi a gond? Nálunk is volt már az oviban olyan gyerek, akinek még nem ment olyan szinten a mondatalkotás. Semmi probléma vele, minden gyerek más ütemben fejlődik.
2012. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiam nagyon érdeklődő kisfiú, sosem hagyta hogy meséljek neki, mert mindig kikapta a könyvet a kezemből és nézegette, mondókázni pedig nem mondókáztam neki, csak rengeteget beszéltem hozzá, mindent elmagyaráztam, ki mit miért szokott csinálni és mivel nagyon fogékony is volt, így még nincs 2 éves sem, de már összetett mondatokban beszél és tisztán. Most már a mondóka is megy.:) Én így csináltam.

Elég az, ha hallja ahogy beszéltek hozzá és ő majd szépen elkezdi ismételni, majd pedig tudatosan használni a szavakat, majd pedig ahogy tőletek hallja, úgy majd használja is mondatokban is. Az óvodában pedig majd főleg megtanul szépen mondatokban beszélni. Az óvónők is gondolom sokat segítenek ebben.

2012. szept. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a baszédfejlödést nem lehet siettni ha eleget beszélsz hozá akor majd beszélni fog ö is .
2012. szept. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egészítsd ki mindig a mondatait, de úgy, hogy kijavítod.

pl:

-itt a bicikli

-igen, itt van a zöld dudás biciklid!


-köszi a csőröst

-szívesen a csőröst, finom teát tettem bele


minden játék szituációban tudod csinálni :)

és kérdzgesd is, tehát a biciklis párbeszédre tudod mondani, hogy szeretnél felülni rá? megpróbálod tekerni egyedül vagy toljalak?


finom a tea ami a csőrösben van? megiszod mindet? kérsz hozzá egy kekszet?


ha meg nem nagyon válaszol akérdésekre (nálunk ez a gond most) akkor halkan mond ki a válasz első betűjét mg ilyenek :)

2012. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor nincs nagyobb gond hogy még nem beszél rendesen?

Csak ezt a választ a környezetemben még nem hallottam, inkább azt hogy mondják nekem mndenhol, hogy hát már beszélnie kéne,mert xy már 2 évesen úgy beszél mint egy felnőtt, a te lányod meg már 3!

Egyedül a védőnő mondja azt hogy vannak ilyen gyerekek, hogy lasabban tanul meg beszélni...

2012. szept. 10. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!