Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol kicsi a korkülönbség:...

Ahol kicsi a korkülönbség: mennyire élvezitek a babázást?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy én most nagyon élvezem a babázást a lányommal (játék, sétálás, cicizés, együtt alvás, fürdés) de úgy látom hogy ahol kicsi a korkülönbség ott a második babánál ez kimarad és csak a túlélésre törekszenek az anyukák.


Ezt csak kívülállóként látom így?


2012. jún. 15. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Jaj, de rossz példák lehetnek a környezetedben, szegény csöppségek, szegény anyukák. :(


Nekem másfél éves ikreim vannak, (szóval a korkülönbség 2 perc :)), és hulla fáradtan valóban nem élvezem, ha egyiküket kergetem pelenkázáshoz, és közben a kakis fenekét mindenhova odadörgöli, a szemem sarkából meg látom, hogy másikuk épp a fejére akarja rántani az építőkockákat pl, meg még van sok egyéb is, de mindig igyekszem úgy szervezni a dolgokat, hogy a gyerekeknek tartalmas, kiegyensúlyozott, boldog napjaik legyenek, és ez csak akkor működik, ha én is ilyen példát mutatok, hogy így kell élni.

2012. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja, és akarunk kistesót nemsokára
2012. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálunk 15 hónap korkülönbség van. Nem így terveztük, így alakult, de nagyon élvezem a babázást a nagyobbal már "nagyobbasan" a picinél még babásan :) Persze az nyilvánvaló, hogy kevesebb idő jut mindkettőre, mint ha csak 1 lenne. És néha ki vagyok feszülve, és hulla fáradt vagyok, de nem csinálnám másképp.
2012. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en kornyezetemben 4 baratno is van, akinek a gyerekei kozott nagyon kicsi a korkulonbseg. Es igen kedves kerdezo, a tulelesre torekszenek. Faradtak es tulterheltek. Az egyiknek az ikrei 1,5 evesek a kisbaba meg nemreg szuletett.
2012. jún. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nem olyan kicsi a korkülönbség, de én is csak túlélésre játszom, ennyi telik tőlem. Éjjelente azon elmélkedek, milyen szar anya is vagyok én.

Tegnap este odamentem a nagyobbikhoz, mondtam hogy elalvás előtt olvasok neki egy mesét, válasszuk ki. Mondta hogy nem akar mesét. Én mondtam neki, hogy az anyukákat általában akkor mondják jónak, ha mesét olvasnak a gyereküknek este, és én úgy érzem, nem csinálom ezt az anya dolgot valami jól. Ezért talán jobban érezném magam, ha olvashatnék neki. Erre bölc, komoly arccal felnézett rám az ágyból, és azt mondta, jól van. De csak a felét olvassam fel, az elég.

Felolvastam a felét, igyekeztem nagyon. A végén megkérdeztem, jó volt-e, ő mondta, hogy jó. Én mondtam neki, hogy köszönöm, hogy ezt mondta, pedig tudom hogy nagyon unta. Majd adtam egy éjjeli puszit és kijöttem a szobából.

2012. jún. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiaim között 1 perc a korkülönbség. :-)) Viccet félretéve nem könnyű két kisgyerekkel, akkor sem ha mondjuk van köztük 1 év. Fizikai képtelenség, hogy mindig mindegyikre ugyanannyi idő jusson és soha ne legyen lelkiismeret-furdalásod. De azért ez nem akkor tragédia. Nagyobb korkülönbség esetén is felmerülhet ez a probléma, az időt, energiát akkor is meg kell osztani a gyerekek között.
2012. jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az első időszakot jobban élvezem a második babával. Még úgy is, hogy a másfél éves nagy ugrál közben a fejünkön.

Vele sajnos a depresszió meg az oktalan para eléggé beárnyékolta az első hónapokat.

Vannak napok, mikor én is a túlélésre játszok, és úgy érzem, hogy az őrület határán állok, és ha vmelyik megnyikkan az elkövetkező 5 percben, akkor kiugrok az ablakon.

Többnyire viszont jól elvagyunk, és megy minden a maga útján. A kicsim napjait már eleve a nagyhoz próbáltam igazítani, persze amennyire neki is jó. A nagyobbacskámnak pedig igenis használ, hogy tanul egy kis türelmet, és nem csak körülötte forog a világ. Nem csinálnám másképpen. Csak azt döntöttem el, hogy jó pár évig nem szeretnék újabb babát. Eredetileg 4-et akartunk, de kistesó a tervezettnél hamarabb jött. Ezek után viszont azt mondom, hogy ha majd a körülmények engedik, a következő 2 is jöjjön hamar egymás után vagy egyszerre.

2012. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én nagyon élvezem, 16 hónap a korkülönbség, a kicsi most 7 hónapos, én semmi negatívumot nem tudnék felsorolni, este fáradt vagyok, de nem vészes,jut energiám a páromra is.
2012. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!