Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek rossz anya vagyok,...

Szerintetek rossz anya vagyok, amiért nem hagyok a gyerekek közelében veszélyes dolgokat?

Figyelt kérdés
Nálunk dugó van a konnektorban, nincsenek elöl a kések és az üvegpoharak, és nem csapok rá, ha gyufával játszik, ugyanis a gyufa is el van téve előle. Szerintetek ezzel rosszat teszek?
2012. szept. 5. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Én nem igazán értem a kérdést.

Előbb-utóbb úgyis megtalálja, mert felmászik, kitúr, kipakol. Megtalálja az ollót és megkérdi mi ez, te meg elmondod. Látja nálad a kést és rákérdez, nyilván nem vak, hanem egy érdeklődő gyerek.

Ha nem titokban csinálsz mindent, ami egy gyerek számára veszélyes, akkor ő is meg fogja tanulni, hogy mit szabad és mit nem.

2012. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen,nagyon rossz anya vagy. Nem ám :D

Ez így van rendjén,majd úgyis talál olyat a gyerek amit nem szabad,örökké a dugók se lesznek a konnektorban,és akkor majd elmagyarázod hogy ezt miért is nem /és akkor már megérti/,mivel már nagyobb lesz.

Fogja még eleget feszegetni a határokat,ha nem ezzel,majd mással.

Az én lányom sem ezekkel játszott,helyette kipakolta a ruhásszekrényét még én nem figyeltem,vagy kiszórta a kókuszreszeléket ami az alsó szekrényben volt. De volt hogy odaadtam neki az edényeimet amit szintén alul tárolok,mert azzal nem baj ha játszik,azt szabad. Mindent úgysem tilthatunk neki.

2012. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális dolog, hogy a közvetlen veszély jelentő tárgyakat elpakoljuk, elzárjuk a gyerek elől. Találnak így is elég veszélyforrást, ami miatt aggódhatunk. Hiszen egy törött műanyag játékkal is megvághatják magukat, de azokat mégsem dugjuk el. :-)
2012. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Rossz anya ezért tuti nem vagy! Jézus, ki mondott neked ilyet???


Viszont én a 2 éves lányomnak mostmár fél éve mindent megmutatok, megfoghatja, elmondom, hogy veszélyes, megmutatom, hogy szúr, éles, stb.

A konnektorban még jó hogy dugó van, ezt nem lehet nekik még elmondani..

Én azt gondolom, hogy ezt mindenki maga érzi, hogy mennyit enged a gyereknek, és gyereke is válogatja, mert a lányom 2 nap után tudta, hogy az ollóhoz nem szabad nyúlni, még ha ott is van előtte, míg a szomszéd kissrácnak hiába mondogattuk, mutogattuk, szúrtuk meg enyhén az ujját, nem fogta, és simán rohangált vele mint egy baltás gyilkos...:-DDDD persze csak 3 másodpercig.


Én azt gondolom, hogy minél előbb érti meg, hogy vmi veszélyes rá, annál jobban fog tudni vele bánni később.

Pl. a sógornőm nem engedte a fiának soha az olllót, meg csomó dolgot, oviban látott először olyat, és a mai napig nem tud vágni vele, 10 éves...érted? nem engedte a konyhába 4 éves koráig ha főzött, nehogy leforrázza magát, nem látta őt kenyeret szeli, és a gyerek hót szerencsétlen minden ilyesmiben... Nekem a 2 éves lányom odatolja a széket, és elmosogatja az üvegpoharat segítség nélkül, majd beteszi a csöpögtetőbe. ezzel nem akarom azt mondani, hogy a gyerekem egy csúcs, csak hagyni kell sztem, hogy lássa megfogja a dolgokat, hogy tudja hogyna vislekednek, tapasztalja meg, hogy törik, vág, szúr, stb. Ha nem hagyod, akkor sztem később fogja az üvegpohárral megvágni amgát, akkor se lesz jobb élmény, meg most sem. Tehát hogy Te ismered a gyereked, ha úgy látod, hogy kész rá, akkor mutass meg neki dolgokat, hogy tudja van olyan, így, vagy úgy kell használni, de CSAK HA ANYA IS OTT VAN!!!


bocs, hosszú lett, és kusza...

2012. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem, sőt, nem is szeretem a rossz anya vagyok-e kezdetű kérdéseket. :) Csak azért tettem fel, mert egy másik kérdésnél előjött, hogy nem szabad elpakolni a gyerek elől ezeket, mert akkor soha nem tanulja meg, hogy bizonyos dolgokhoz nem szabad nyúlni. Kíváncsi voltam, hogy ha fordítva teszem fel a kérdést, akkor annak mi lesz a végkicsengése.

Köszönöm szépen! :D

2012. szept. 5. 14:27
 6/15 anonim ***** válasza:

Most azt vártad, hogy fényezzenek a válaszokkal? :)

Szerintem ez tök alap dolog. Aztán úgyis eléri, felmászik, megtalálja, kipakolja...

2012. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1.v

Megnéznék egy olyan családot, ahol minden olló és kés elöl van. Én még vécére se mernék elmenni, mert attól félnék, hogy épp ledöfi magát a gyerekem.

Egy 2 év körüli gyereknek például még nincs veszélyérzete, ő nem fog megijedni egy nagykéstől...

Muszáj elpakolni ezeket, de amikor elöl vannak, akkor azért magyarázni, hogy mit lehet és mit nem.

2012. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem azt várom, hogy fényezzenek, mivel ezek tök alap dolgok. :) Mint írtam, máshol mindenki azt írta, hogy neveletlenek azok a gyerekek, akik elől ezeket a dolgokat elpakolják, ezért voltam kíváncsi, hogy ha így teszem fel a kérdést, vajon idejön-e valaki azt mondani, hogy ne dugjam be a konnektort, inkább neveljem meg a büdös kölyköt. Ennyi. :)
2012. szept. 5. 14:33
 9/15 anonim ***** válasza:

Veszélyérzete nem biztos hogy nincs egy 2 év körüli gyereknek. Az én lányom /27hónapos/ akkor miért nem nyúl a rózsához? Mert tudja hogy szúr,bár még sosem szúrta meg,de tudja,és nem is fog soha hozzányúlni elhiheted. De már 1,5 éves korában sem nyúlt hozzá. Ugyanez a "nem szaladunk ki egyedül az utcára,mert..." ,és mindig megvár megfogja kezem és együtt indulunk el.

Minden gyerek más,van amelyiknek mondhatod úgyis csak a saját kárán tanul,és van az elővigyázatos/az én lányom nagyon ilyen/ akinek ha elmondom hogy azt miért nem szabad akkor megérti,ennyi.

2012. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

4es vagyok:

bakker, ezért írtam ennyit neked a pihi-időmben?????? :-)))

szuper, köszi...:-)))

2012. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!