Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bolcsi-szobatisztasag: Itthon...

Bolcsi-szobatisztasag: Itthon semmi gond, de bolcsiben nem szol?

Figyelt kérdés

Mit tennetek, ha helyemben lennetek?

Eloszor is Angliaban elek, es ennek azert van jelentossege, mert kislanyom nem erti meg az angolt. Itthon mar egy honapja szobatiszta nappalra. Egyaltalan nincsen baleset. Ha en a kozelben vagyok, akkor csak velem hajlando pisilni. Tegnap egesz delutan az apjaval volt egyedul, nem volt baleset, pedig odavoltak havernal. Most a heten vegig delutan 3-fekvesideig apjaval lesz egyedul. Azt hiszem ez jo gyakorlat arra, hogy massal is lehet pisilni, nem csak anyaval.

A bolcsit a mult heten kezdte, elotte beszoktatason volt. Csak delelott van bolcsibe. Mult heten arrol szamoltak be a dadusok, hogy jol el van, jol erzi magat, hetvege fele egyre tobb etelt fogadott el. A het kozepen volt egy baleset, bepisilt. Tobbi napon egyaltalan nem pisilt, amig bolcsiben volt. De foleg het elejen minden nap, ahogy hazaertunk pisilt. A daduskaja probalta parszor elvinni pisilni, de o nem akart pisilni. Nagy valoszinuseggel inni se ivott a bolcsiben, mert ahogy kiertunk a bolcsibol rogton szomjas volt. A heten tegnap es ma volt egy-egy baleset, es nem kezdte azzal a gyerek, hogy szomjas. Valoszinu, most mar iszik a bolcsiben, ezert is pisil be. Szerintem eddig azert nem ivott, mert nem tudta mondani, hogy szomjas, de valoszinu mar megtalalta a modjat, hogy kerjen inni.

Amiota elkezdtuk a bolcsit, kicsit nyugos, almosabb. Betudom az uj kornyezetnek.

A kerdesem az, a hosszu bevezeto utan, hogy ti mit tennetek, visszaadnatok ra a bugyipelust az ovoda idejer?

Nekem abszolut nem gond, hogy napi egy kisbugyit kisnadragot es egy par zoknit ki kell mosnom, a dadusok is azt mondtak, hogy nekik se gond, hogy bepisil. Inkabb a gyerek reszerol aggodom, hogy nincs e ez ra rossz hatassal.

Itthon tovabbra sincsenek balesetek, semmi gond vele semmilyen teren, csak kicsit nyugos.

(egy-ket szot mar felkapkodott angolul)

Arra gondoltam, hogy ezt a hetet meg kivarom, bugyit adok ra. Adjak neki meg hosszabb idot? Abszolut nem ereztetem vele, hogy rossz volt, amiert bepisilt, vagy ilyesmi. A dadusok se reagalnak ra rosszul, inkabb ok szoktak elnezest kerni, hogy megint nem sikerult.

Hogy lenne a legjobb a gyereknek?


2012. szept. 11. 13:39
 1/3 A kérdező kommentje:
A lanyom kora kimaradt: 2 eves mult julius vegen.
2012. szept. 11. 13:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne add rá vissza a pelust!az én lányomnak nem kellett itthon alváshoz pelenka,a bölcsibe meg vissza adták rá,mondván,hogy a gyerek nem beszélget a gondozónőkkel és biztos nem fog szólni,ha pisilni kell.Természetesen belepisilt a pelusba az alvásnál,de hát miért ne?!

Vittem be gumilepedőt,ami vízhatlan és mondtam nekik,hogy inkább minden nap hazaviszem az ágyneműt kimosni,csak ne adják rá vissza a pelenkát!

És nem adták rá vissza a pelenkát,és egyszer sem pisilt be alvás közben:)


Remélem hasznos választ kaptál :)Türelem! :)

2012. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én lányom is ilyen bölcsibe nem szol ha pisilnie kell itthon igen vagy magátol ráül biliére azt kész .bölcsiben rendszeres megkérdezik vagy ráültetik a bilire van hogy sikerül pisis ruhanélkül hazajöni a bölcsiböl hazajöni van hogy nem .De én direkt kértem a gondozonéniket hogy ne adjanak rá pelust ,inkább visszek neki mindig tiszta ruhát be .
2012. szept. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!