Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » NEM BÍROM TOVÁBB? (! )

NEM BÍROM TOVÁBB? (! )

Figyelt kérdés

Kislányom 20 hónapos.

Szerintem ennél akaratosabb, hisztisebb, türelmetlenebb gyerek a világon nincs!!!Én nem tudom hol rontottam el..? :( Már nagyon kivagyok.30 hetes terhes vagyok, nem tudom hogy oldjam meg a lányom hisztijeit..egyszerűen kikészít de komolyan.Kb 5 perc nem telik el az ordítása nélkül.Ha éhes azért, ha nem azért, ha nem lehet valamit azért, ha nem ér el valami játékot azért, ha elmegyünk itthonról azért, ha hazajövünk azért, ha aludni kell azért, ha fel kell azért, ha fürcsi van azért, ha ki kell jönni azért!!!

És az a végtelen türelmetlenség kikészít.A kismotorral már megy mint állat, de ha a legkisebb akadály van, azonnal csapkod és fülsiketítően ordít.Ilyenkor mondom neki, hogy mit csináljon akkor könnyes szemmel megcsinálj és megy tovább..de az első akkor is hiszti!!!

Lehet már a hiszti korban vagyunk???Nem korai még?Vagy ez még rosszabb lesz?

Már nem tudom mit csináljak..az egész napom a NEM, és a NEM SZABAD szavakból állnak.

Hogy kezeljem??A szép beszéd nem segít..

Vigyem orvoshoz?Normális ez egyáltalán?



2012. szept. 12. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

:DDD


Benne vagytok a hisztiben nyakig.:)

Próbáld meg nem felkapni a vizet, és úgy mondd el neki mit kell tenni, nyugodtan, lassan, higgadtan.

Próbálj mindig nyugodt maradni, és nevess a hisztijén.

Mondd azt magadnak, azért sem idegesítesz fel!

2012. szept. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

persze,hogy normális..! nem minden gyerek egyforma. ez egy nagyon nehéz korszak. de nincs veszve minden,hiszen te magad is irod:

"Ilyenkor mondom neki, hogy mit csináljon akkor könnyes szemmel megcsinálj és megy tovább..de az első akkor is hiszti!!! "

próbáld ki azt,hogy amikor elkezd otthon hisztizni valamiért,akkor ne vegyél róla tudomást,menj is el onnan.ha 1órán keresztül csinálja is,akkor is előbb útóbb abbahagyja.és amikor lehiggadt,akkor megbeszélni vele a dolgot,s hogy mennyire szereted amikor okosan viselkedik.

később már esetleg(amikor már nagyobb) egyéb bünti is szóba jöhet.

2012. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

20:14-es, neked tuti nincs saját gyereked. Ha pedig van, biztos egy földre szállt angyal,aki sosem hisztizik, különben nem írnál ilyeneket!

Szerencsétlen Kérdezőnek van elég baja, te még belerúgsz egyet... Jobb lett volna, ha megtartod magadnak a véleményedet.

Nem könnyű egy ekkora gyerekkel, pláne várandósan.

Tényleg türelem kell a gyerekekhez, de nincs a Földön olyan ember, akinek sosem fogy el a türelme.

Szerintem inkább ajánld fel, hogy vigyázol pár órát a lányára, hogy ő pihenhessen, ha már te végtelenül türelmes vagy -tuti megváltozik a véleményed:)

Bocs Kérdező, hogy nem adtam érdemleges választ, csak ezen kicsit felhúztam magam...

2012. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

kedves 2. de "rendes" vagy! Azért egy terhes nő sokkal érzékenyebb mint alapban, mikor terhes lett gondolom a gyerkőc még nem tartott itt, mert különben nem biztos hogy akkor vállat volna kistesót. Én terhesen még a papírzsepi reklámon is bőgtem... És ne legyen már senki se olyan álszent, hogy nem ismeri be legalább magának, hogy vannak napok, amikor szívesen leadná a nagyinak a gyerkőcöket, mert nem lehet velük bírni..

Szóval simán lehet ez a dackorszak, de szerintem elejeét lehet venni ha mindig következetes vagy vele. Bár elég nehéz lehet nagy pocakkal... Párodat kérd meg, hogy segítsen amiben csak tud, a kislányoddal, meg beszélgess sokat, a kistesóról, mert ha megérkezik lehet, hogy még jobban meg fogja viselni a nagy változás. az én kisfiam a napokban lesz egy éves, de azokat a földhöz vágós önkívületi hisztiket amiket tud alkotni, azokat bármelyik dackorszakos gyerkőc megirigyelné.Pedig nekünk elvileg még tényleg messze van ez az időszak. De hát ő ilyen típus. Verekszik, harap, dobálózik, va valamit nem szabad, persze állandóan a konnektorokat kerülgeti, virágföldet akar enni, és hasonlók... Én egyszerűen minden hiszti kezdetén beviszem a szoba közepére a szönyegre lefektetem melléülök, de nem szólok hozzá, csak arra figyelek ne tegyen kárt magában. És már kis rafkós , mert abbahagyja ha észreveszi hogy úgysem érdekel de ha odanézek azonnal rázendít újra. Persze először mindig megnézem, hogy miért sír, mert azért ő még pici, de általában olyanért vágja be a dilit, hogy nem engedem bemenni a wc-be hogy tépkedje a wc-papírt és hasonlók. A fürdésnél peluscserénél, és ilyen fontos napi rutinoknál nem tűröm a hisztit, üvölthet de akkor is megyünk a kádba stb.. Nem lesz egyszerű gyerek, mert már most képes verekedni más gyerkőcökkel, húzza a hajukat ellöki őket, ha neki kell valami... egyszerűen nem szabad engednem, hogy a fejemre nőljön, ezért ezekben a dolgokban nem lazítok, vannak szabályok már most és kész. Persze ettől még rengeteget szeretgetem, játszunk stb, de a hiszinél nincs elgyengülés részemről, és olyankor nem szólok hozzá amíg be nem fejezi, csak teszem a dolgom határozott mozdulatokkal.

2012. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
most extra erő kell,hisz terhes vagy és ilyenkor még a hormonok is működnek,igen ez a dackorszak,amit megtehetsz a magne b6,kérdezd meg szedheted e terhesen,ez sokat segít.a másik,hogy próbáld őt megérteni,igy tudja kifejezni magát,most kezdi érvényesíteni az akaratát,és még nem tudja hogy csinálja,ő nem megoldásra váró feladatokat lát,hanem akadályokat,falakat,és sok nem a sok tiltás még jobban frusztrálja,próbáld máshogy megközelíteni dolgot,hogy a nem minél kevesebbet legyen a szavaidba.próbáld terelgetni,elkerülni a rohamokat,sokat szeretgesd,sokat puszilgasd,és próbálj nyugodt maradni mert megérzi,hogy feszült vagy és ő is az lesz.
2012. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ez ennél csak rosszabb lesz:D majdnem 3,5éves a fiam, az én angyali lányom 20hónapos.

Csak a tegnap estémet írnám le, nagyapjukhoz mentünk át, ott éltek a kicsik, este a papa hazakísér minket. Na kitalálta, hogy egyik nap egyik gyerek másik nap másik gyerek a szentjánosbogár az elemlámpával. Tegnap este a lányom volt a bogárka. Gyönyörűen sétált, fogta a lámpát angyal volt, a fiam pedig őrjöngött, egy kis zseblámpát a földhöz vágott, mert ő nem kéri... (Előző este a kisasszony hisztizett, mert ő akart lámpázni, és tegyem le, vegyem fel, sehogy se volt jó neki.)

Kb 30percig üvöltött, és próbáltuk csitítani, ment volna mint a meszes... És miközben a nagy harcolt, addig mi felnőttek beszélgettünk. És ha nem a fiam csinál ilyen édes hisztit, akkor a csajosom. Kitartást, te se tudod mire vállalkoztál:) De ez egyszer elmúlik.

2012. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szabó-Vincze Kriszti válasza:
Nem lehet, hogy féltékeny a gyerek a tesóra? Lehet, hogy még nem tudatos, ilyen kicsinél, de azért megérezheti, hogy másik baba kerül majd a képbe, biztosan beszéltél már neki erről. A tesóméknál is így volt, a szülés előtt pár héttel "megőrült a 22 hónapos nagylány, kizárta mamát a szobából, ordított stb. 2-3 héttel azután. hogy hazakerült a huga megnyugodott, meggyőződött róla, hogy őt is szeretik még és elmúlt ez a hiszti dolog. Biztosan sokat beszélgetsz vele, a babáról is, én azt mondanám (16 hós dacos lány anyukája vagyok), hogy sokszor nyugtasd meg, hogy mennyire szereted és ez azután sem változik, ha itt lesz a tesó.
2012. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!