Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsőde vagy inkább nagymama?...

Bölcsőde vagy inkább nagymama? Érvek és ellenérvek?

Figyelt kérdés
2 hét múlva kezdeném a beszoktatást, csak 4 órába mennék vissza dolgozni, ha én dolgozok akkor a mamával csak otthon tudnak lenni a lakásban, mert nem tudja levinni sehová. 27 hónapos fiú. Minden pozitív ill. negatív dolog érdekelne a bölcsivel kapcsolatban.
2012. szept. 15. 16:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bolcsi. Fiam másfél éves, előtte nem beszélt, most minden nap mond újat. Egyedül eszik kanallal, sokkal többet elvan a jatekaival, jobban érti, hogy most várni kell. Két dalt is probalgat énekelni. Én is rengeteget foglalkoztam vele itthon, de a többiektől elles mindent. 7 napot sírt reggelente, azóta úgy szalad be, hogy puszit is elfelejt adni. Kimondottan jót tesz neki. Amúgy a dadus szerint 2 év körül már beindul a baratkozas is, szerintem nálatok már az is lenne.
2012. szept. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%
én már kivárnám az ovit. Legalább még több emléke lesz a nagyival. A család az első. Nemsokára 3 éves, majd jövőre elkezdi az ovit,addig ráér a közösséggel. Azért a bölcsi nem leányálom. rengeteg kicsi gyerek. azért egy 27 hónaposnak még nem létszükséglet a gyerektársaság. Ha muszáj, akkor ok a bölcsi,de ha van más lehetőség,akkor inkább ne.
2012. szept. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

pozitív: önállóbb lesz, hamarabb leválik rólad

negatív: betegségek, rengeteg frusztráció - megélni, hogy várni kell, késleltetni kell a vágyait, nem mindig van,aki megvédje. Ez még egy ovisnak is nehéz, nemhogy egy bölcsisnek

nincs anya, nem megszokott környezet


Természetesen minden gyerek megszokja, de ha nem muszáj,akkor ne vidd. Nem marad le semmiről, had maradjon még baba és fejlődjön a családi melegben a saját ütemében. Én össze tenném a két kezem, ha megadhatnám ezt a lányomnak és nem kellene visszamennem dolgozni. Mindenki megtanul beszélni, mindenki szobatiszta lesz és mindenkinek lesznek barátai, tök mindegy, hogy 3 vagy 4 évesen. De az otthon melegét sosem lehet pótolni.

2012. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%

Mivel 4 órában, én a bölcsit javaslom. Ez elég neki, de kell is neki. Nem csak a gyerektársaság miatt, hanem mert ott csomó mindent megtanul: alkalmazkodni, várni, azt hogy napirend van stb.


Ha meg nem működik, nagymama :-)

2012. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%
16:47 vagyok, jelzem, hogy a 16:45-ös választ nem én írtam,csak véletlenül egyezik a százalékunk . Tehát feleslegesen nullázták le azt a választ is azok, akik a bölcsődének szülik a gyereket, nem pedig a családnak.
2012. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk tényleg gyerekes, ha nem egyezik a véleményem attól még senkit nem pontozók le. Az is egy vélemény és a kérdező a véleményre kíváncsi.
2012. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok ismet.

A sajat tapasztalatombol mar 1 eves kora körül jot tesz egy gyereknek, ha közben mas gyerekekkel "együtt jatszhat" (nem jatszanak meg egymassal, csak egymast figyelik), es az idealis lenne, ha ezt az idöt fokozatosan lehetne emelni.

Nalunk nem igy volt, 3 evig szinte semmi, meg jatszoter sem volt a lakohelyünkön (egy kis külföldi faluban kapcsolatom sem volt mas anyukakkal, akik min. 10 evvel fiatalabbak voltak). Ha barhol alkalom volt, azonnal elt vele es jatszott a gyerekekkel, igy azt hittem, siman menne az ovi. Elköltöztünk, ovoda, es gondolod, hogy 3 evesen amit annyira vartunk: "vegre gyerekközösseg", olyan könnyen beszokott? Szerintem idealis az lenne, ha fokozatosan menne, az ö ütemük szerint, csakhogy ez nem egyenre szabott, hanem az intezmenyhez kell nekik alkalmazkodni!

Egy helyen azt olvastam, hogy igazabol meg az ovoda is egy megprobaltatas egy kisgyereknek, a sok pozitiv oldala mellett, es ha megoldhato lenne, hogy pl az anyukak nem dolgoznak - gyerekkörnyezetet megis biztositjak, akkor az lenne a legjobb. (Röviden.) A gyerek meg nem tudja megmondani, hogy erzi magat, milyen jo es nem jo hatasok ertek aznap. Nem tud meselni rola, hogy elte meg, nem tudja megbeszelni a nehezsegeket, atelt elmenyeket. Most ismerkedik a vilaggal. Nem ismeri az orat, az idö pedig relativ. Csak varja, nezi az orat, es közben ki tudja, mire gondol... (Ahogy az en ovisom hol gyakrabban, hol ritkabban kerdezi: mikor jön haza apa? Hol hosszabbnak, hol rövidebbnek tünhet neki.)

Egy pelda: mostanaban büszken mondta a kislanyom, hogy ma nem sirt az oviban, "akkor sem, amikor az ovoneni kiabalt". Kerdeztem, miert kiabalt? "Mert merges volt." Miert? "Mert egyszer ez, egyszer az sir." Az ovonö, ha akarja, szegyellnivalonak allitja be ezeket a feltörö erzeseket. Nem vigasztalja, hanem arra kenyszeriti a gyereket, hogy nyomja el az erzeseit. (Kerdes: a nagymama? Ök allitolag nagyobb esellyel megvigasztaljak - anyosom: meg pici babakent a kezeben sirni kezdett, erre atfutott vele a masik szobaba, minel messzebb tölem.)

Egyszerüen "idegen" hatasnak teszed ki ezekben a fejlödeseben kiemelkedöen fontos evekben, ami utana nem vagy csak nagyon nehezen valtoztathato. Pl a mi ovinkban mintha kerülnek a dicseretet, nem tudom, miert. Mintha nem lenne erzeke ilyesmihez az ovonönek. Egy szelsöseges pelda: olvastam egy 70 eves bacsirol, aki kesön lett szobatiszta, de akkor egyik naprol a masikra, amikor egy rokona vigyazott ra. Kesöbb kezdödtek a vizeletvisszatartasi problemai, a mai napig (!) - es senki sem tudja, hogyan törtent ez a leszoktatas... Aprosagok, eletet meghatarozo dolgok törtennek az elsö evekben. Es pluszban, amit irtak, meg nem kepes megerteni, miert kell a meleg csaladi környezet helyett mindennap egy darabig mashol lenni. A bölcsisek, ovonök ragaszkodnak a modszerükhöz, es elvarjak, hogy a gyerekek igazodjanak, Te is igazodj hozzajuk. Egy ilyen hatas nagyon nem mindegy szerintem!

A szomszedunk privat, spec. oviba viszi a gyerekeit. Kisebbet fel eves koratol. Ott akar honapokig is ott maradhatott vele, akkor ment el az anyuka, amikor kedve volt. (Nem privatban ezt nem lehet!) Igy szerinte fokozatosan szokta meg, szerinte jol erzi magat akar delutan 5-ig is. Masfel eves, meg nem beszel. Rengeteget hallom sirni, ami persze mas okbol is lehet, de en nem lennek ilyen biztos benne a szomszed helyeben...

Ugyanakkor, a nagymama mellett sem tudok allas foglalni: kerdes, mennyit voltak eddig együtt? Ha pl csak szülinapokon, karacsonykor latta, akkor hogyan tudna a gyereknek az eddig megszokott biztonsagerzetet, meleg otthon erzetet biztositani? Attol függetlenül, hogy nem tudja levinni, mondokazik-e vele, foglalkozik-e vele? Szerintem, ha nyugdijas, akkor azt a 4 orat be tudja ugy osztani, hogy (szinte) csak vele - kerdes, igy akarja-e? Vagy mennyit foglalkozik vele? Vagy csak gyerekmegörzes?

A nagymamak mellett olyan erveket szoktak meg felhozni, hogy mivel a gyerek a "vere", ezert eleve nagyobb szeretettel all hozza, mint egy "idegen", a közössegi intezmenyekben jobban "beskatulyazzak", ott a közösseg az elsö es nem ö.

6.

2012. szept. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!