Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éve gyermeket már éjjelre...

Két éve gyermeket már éjjelre egyedül lehet hagyni a szobájába?

Figyelt kérdés

1 éves kora óta van saját szobájába saját ágyba de valahogy én is ott rekedtem

vajon megérett rá hogy egyedül legyen éjjel is?


illetve ha februárba megszületik a tesoka odategyem hozzá abba a szobába vagy a szülői szobába legyen az újszülött pár hónapig

illetve ezt a nagy hogy fogja lereagálni hogy a kicsi velem aludhat ö meg nem?


2012. szept. 18. 14:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

8 hónaposan költözött a szobájába, azóta egyedül van hagyva, sosem aludtam ott.

Most 13 hónapos.

Kistesó szintén februárban születik, hozzánk költözik, és majd ha átaludja az éjszakát, akkor költöznek közös szobába. (legalábbis ez a terv, bár nem biztos, hogy a 2. is olyan korán átaludja, mint az 1. gyerek...)

2012. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az én fiam két hónapja töltötte a kettőt, 6 hónapos kora óta alszik egyedül a saját szobájában.
2012. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én se értem, miért kéne őrizni amikor alszik. Újszülött korától külön szobába lehet tenni és egyedül hagyni amikor alszik, más kérdés, hogy eleinte nem túl kényelmes, amíg sokszor ébred. De mit lehet csinálni mellette, amikor alszik? Úgy értem, én mindig akkor csináltam mindent, amikor aludt a fiam, ő bent volt az ágyban, én meg mentem főzni, fürdeni, filmet nézni, stb. hiszen ezeket csak ilyenkor tudtam csinálni, na meg amúgy is, miért aludtam volna én is már este nyolckor?


A tesó meg majd ha megszületik, akkor meglátjátok, hogy kényelmesebb mindenkinek. Én nem tenném őket egy szobába addig, amíg a pici nem alussza át az éjszakát, mert valószínűleg a nagy is felébredne, az meg nem túl jó. Bár az én fiam mellé egy elefántcsordát is be lehetne rakni, sose ébred fel semmire :D

Én is két és fél éves voltam, amikor az öcsém született, és élénken emlékszem rá, hogy közös szobánk volt, de anyukám mondta, hogy csak később került be az "én szobámba" öcsém, amikor már nem ébredt fel éjjel. Jó, mondjuk ez nála pár hónap volt, akkor még azért az volt az irányvonal, hogy lehetőleg minél előbb aludja át az éjszakát, ha kell, némi rászoktatással is. De onnantól kezdve mi jól elvoltunk a közös szobánkban kb. 8 éven keresztül :)

2012. szept. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
24%
Simán, már rége rég egyedül kéne aludni. Újszülött kora óta. A kicsit pedig ne a ti szobátokba tedd és ne is a tesójéba hanem a sajátjába.
2012. szept. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

"A kicsit pedig ne a ti szobátokba tedd és ne is a tesójéba hanem a sajátjába." - :))))

Szerinted ma Magyarországon hány család él olyan lakásban, amelyikben 3 lakószoba van?????

2012. szept. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
16%

elég sok

Mondjuk ha valakinek nincs helye, nem tudom miért vállal több gyereket, de itt nem ez volt a kérdés.

2012. szept. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%
Faluhelyen azért nem olyan ritka a 3 szobás ház. Sőt, inkább az a ritka, ha kevesebb van.
2012. szept. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nyilván sokan, de azért sokan vannak azok is, akik nem tudják külön szobába tenni a gyerekeiket, vagy nem azonnal teszik külön. Ettől ők rossz szülők? Nekünk is közös szobánk volt tesómmal sokáig, mert két és fél szobás lakásban laktunk, a legnagyobb szoba sokáig nappali volt, a félszoba meg anyuék hálószobája. Csak akkor költöztek ki a nagyba, amikor már úgy látták, hogy tényleg szükséges a külön szoba. Ez miért olyan bűnös dolog?
2012. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

nálunk a 2 nagy van együtt, a picink a hálónkba jön legalább 1-2 éves koráig,mert szerintünk biztonságosabb. nagyok is még kicsik,mindenkinek jobb így. mi a hálónkat elfeleztük-függöny-fele a háló,fele a babarészleg,de csak minimálisan,kiságy,pelenkázó,alap dolgok,minden más a nagyok szobájában..


mint írtad nálatok 1 gyerekszoba van,akkor te is a hálóba tedd magad mellé a kiságyát.

2012. szept. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

fiam születése óta külön szobában alszik.soha nem volt ebből gond.míg kicsi volt,volt légzésfigyelő,hogy én is nyugodtan tudjak aludni.először két éves korában aludtunk egy szobában,amikor nyaraltunk,legközelebb három éves korában.nagyon fura volt.

szerintem már most szoktasd hozzá,hogy egyedül alszik,mert az lesz a vége,hogy te a két gyerekkel külön,meg a férjed is külön.szerintem egy feleségnek a férje mellett a helye,mert nem csak anya,hanem feleség is

2012. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!