Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam alig tud...

2 éves kisfiam alig tud beszélni miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat foglalkozunk vele. a beszédje nagyon gyenge pár szot tud beszélni és persze azt se tisztán. Szerintetek vigyen orvoshoz vagy csak lusta ?
2008. máj. 16. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

egyik barátnőm kisfia is már elmúlt kettő, de még csak 2-3 szót mond. Mindent megért, mert ha mondasz neki valamit megcsinálja és kézzel lábbal ő is megérteti magát...

én azzal nyugtattam, hogy volt egy ismerősünk akinek gyermeke szintén csak kézzel lábbal értette meg magát, majd 3 éves kora körül szinte egyik pillanatróla pásikra olyan szép folyékonyan beszélt. Szerintem ne aggódj, de ha az megynugtat elviheted orvoshoz, de szerintem már nem kell sokat várnod, és majd pont az ellenkezője lesz.:) Be nem áll majd a kis szája:)

2008. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Ranschburg Jenő szerint a fiúgyerekeknek 3 éves korukig jogukban áll nem megszólalni :)

Vagyis akár 3 éves korig ha nem beszél, az belefér.

Az én fiam is 2 évesen csak a NEM szót mondta, semmi mást, most 4 éves, selypén ugyan, de nagyon választékosan fejezi ki magát ;)

2008. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj,az egyém is most múlt 2 és most "indult be".

Már szinte mindent megpróbál mondani, persze felét sem értem.Van amit én nem,de az 5éves nővére megért.Sok szóból,csak a magánhangzókat mondja.Pl:Köszönöm-kö..ö..ö.Ezt következtetve megértem,de ami nem kapcsolódik semmihez azt nem mindig.

2008. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia

én 3 éves koromig alig beszéltem és akkor is érthetetlenül. szüleim elvittek dokihoz aki azt mondta hogy ne aggódjanak majd bepótolja. és ez így lett, nagyon szeretek beszélni, és ennek köszönhetem hogy 2 idegen nyelven is megtanultam. mert érzékem nincs de a mind két nyelvkörnyezetben életem és mivel imádok beszélni így gyorsan ment, de a suliban mindig rossz voltam nyelvekböl.

2008. máj. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így voltam,nagyon meg is ijedtem akkor.

Mivel mi angol nyelvterületen élünk a fiam,mindkét nyelvet hallja és azóta aktívan használja is,most 4 éves.Olyan mint egy kis szószátyár.Ne aggódj,egyik napról a másikra fog fejlődni a szókincse.

Ezen kívül mi nagyon sok mese és zene kazettát(cd-t) hallgattunk,ez is sokat segíthet.

2008. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Az én fiam is 2 éves és már kezd beszélni. Eddig csak pár szót tudott, de lassan belejön.
2008. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aTeE válasza:
75%
A kisuncsim 3 és fél évesen mondta ki az első szót(kislány).Ma már be nem áll a szája :D
2009. jan. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát én is csak 2 és fél éves koromban kezdtem el beszélni ,felkellet vágják a nyelvem allatt.De az orvos azt mondta hogy lehet ha még nem beszél a gyerek ,de mikor megszolal mondatokban fog beszélni..mennnyetek el orvoshoz :-h
2009. dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!