Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan elkezd már beszélni 19...

Lassan elkezd már beszélni 19 hónapos kisfiam, vagy még ne reménykedjek?

Figyelt kérdés

A baba szót hónapok óta, tisztán érthetően mondja, de azóta szinte semmi változás. Még a ne, de, te, Bá (ez minden ember, mi is, tehát anyát, apát sem mond) szavakat mondja. Viszont napok óta halandzsázik, egész nap be sem áll a szája. Ezért kezdtem reménykedni, hátha beindul most nála vmi? Szerintetek?

Annyit kell még őróla tudni, h picinek sem gagyogott valami sokat, viszont a mozgás terén rettentő korán ért. 3,5 hónaposan már forgott, 5 hónapos 1 hetesen elkezdett kúszni, 2 hetesen mászni, 3 hetesen felült, és pont 6 hónaposan felállt. 8 hónapos volt mikor teljesen egyedül elindult, és ezalatt nem azt értem mint sok szülő, ő egy percig nem lett vezetve, egyszerűen csak elengedte a bútort és megtette az első 6 lépést és onnantól kezdve nincs megállás. Most sem tud a fenekén hosszabb időre nyugodtan megülni.

Még az is aggaszt h ugye mondja a baba szót már kb 5-6 hónapja és azóta semmit.

nagyon szeret mondókázni, ha vmelyik eszébe jut jön és mutatja h mondjam, ő pedig csinálja. imád táncolni, szereti ha énekelek, és nem utolsó sorban meg van őrülve mindenféle járműért, de azokat is csak berregéssel nevezi meg. sok jelet kifejlesztett már, amivel megérteti magát.


2011. ápr. 11. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 21 hónapos, és még sajna ő sem beszél csak pár szót. (pá-pá, papa, baba, nem) Anya, apa ő se mondja. Neki megkésett volt a mozgásfejlődése is, Dévény tornán voltam vele 6 alkalommal, ami azért nem túl sok. Ő még ráadásul bölcsibe is jár, ahol minden gyerek többet beszél nála, pedig kissebbek is vannak nála. Sok mondókát hall, és mutogatja hozzá a dolgokat, ha mondókázok neki. Én is sokat gondoltam már rá, hogy elvigyem ezzel valahova, de 3 éves korig nem javasolják. Mutogatással megérteti magát, illetve amiket mondok neki azokat is érti, csak nem mondja.
2011. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát innentől akár fél év is lehet mire rendesen elkezd beszélni. Nagyon változó. Kisfiam már 21 hónapos elmúlt és már régen mondja, hogy apa, anya (nyanyu), mama, papa, cica, nna, baba, tátá (ha megyünk valahova), gyere (gyegye) meg még néhányat. De ennyi. pedig Ő is halandzsázik sokat:-)) Ez sajnos még nem annak a jele, hogy elkezd folyékonyan beszélni:-) Várunk türelemmel:-))
2011. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az enyém kb. 23 hósan kezdett halandzsázni, ő addig kb. 10 szót mondott, meg egy jópár hangutánzót, és 26 hósan kezdett el nagyobb mennyiségben szavakat mondani, majd most már egyszerű mondatokat is mond (2 éves 4 hónapos lesz nemsoká, de ő lány). amúgy fiúnál hogy 19 hónaposan elkezd beszélni nem átlagos, nem jellemző. náluk 2,5 évesen indul meg átlagban a beszéd. egyébként nem akarlak megijeszteni meg semmi, de zárójelben megjegyzem, a megkésett beszédfejlődés egyik korai jele lehet a kevés csecsemőkori gagyogás, gügyögés meg a sok hangutáznó. de ismétlem, fiúnál a 19 hónapos némaség nem extrém.

egyelőre bőven elég, ha te sokat beszélsz hozzá, sokat mondókázol neki, kommentálod hogy mit csinál satöbbi. aztn majd kialakul neki is a beszéde. ha meg nem, 3 éves kor előtt ilyesmivel tényleg nem foglalkoznak a logopédusok.

2011. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Két éves koráig a fiam alig szólt valamit, nem, apa, anya, autó, gyere, kb ennyi volt a repertoárja.

Egyik napról a másikra tanult meg mondatokban beszélni, két és fél évesen ilyeneket mondott, h -anya, már látom az otthonunkat:)

Pont tegnap a homokozóban közölte, h -anyuci, átstrukturálom a homokot, mi meg köpni--nyelni nem tudtunk :)

Szóval ráér még a fiad, nincs elkésve semmiről:)

2011. ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A mondókához annyit tennék hozzá, h mi azt csináltuk, h nem mondtuk az utolsó szót, ő pedig rávágta, ha vártunk egy kicsit, ezt már két éves kora előtt csinálta, de magában nem használta ezeket a szavakat.

Próbáljátok ki, meg fogtok lepődni, az összes mondókát tudja már szerintem fejből, csak lusta mondani:)

Egyik nap azzal örvendeztetett meg, h elkezdte mondani az Öreg néne őzikéjét, majdnem a felét elmondta, majdnem hibátlanul, pár sort cserélt fel.


Két és fél éves múlt.

2011. ápr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Várj türelmesen, hidd el előbb utóbb beszélni fog.Az én lányom 3 éves kora előtt kezdett el beszélni 2 hónappal, most pont három éves, és már ragoz, mondatokban beszél, sőt, olyanokat mondd, hogy nem is gondoltam volna két hónappal ezelőtt amikor még csak anya,apa,mama,papa, állathangok, és a sok halandzsázáson, meg a nem szón kívül nem tudott mást, szóval nem gondoltam volna, hogy be sem áll majd a szája, és nagyon értelmes dolgokat mondd.Egy örökkévalóság volt nála a beszédfejlődés meindulását kivárni, aztán egyszer csak megindult, és azóta le sem lehet állítani.Mindent visszamondd és megtanul amit hall.Jó látni, hogy hirtelen ilyen sokat fejlődött, mert nála már megkésett beszédfejlődésről beszéltünk.3 évesen terveztem vinni orvoshoz, ha addig nem beszélt volna.egyébként előtte három gyerekorvos is látta, és mind azt mondta, hogy várjuk ki, fog majd beszélni, hát így is lett!Majdnem beleőszültem:-), de végre el kezdett beszélni!:)
2011. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok, az én lányom már ilyeneket mondd, hogy: Anya ne mondjál már ilyet! én:Milyet?Erre ő:Hát, hogy eltört Eperke szemüvege.Valamelyik nap pedig nem öveztem be magam elinduláskor az autóban mert megtöröltem előtte a kezem egy törlőkendővel, és ő ezt észrevette, és azonnal rám szólt, hogy Anyuci övezd be magad!:)))Pedig soha nem beszéltünk neki az övezésről ez egy rutin, hogy elindulásnál övezés és indulás.Szóval rám lett szólva de rendesen.:)
2011. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó. Ennyi idősen az én fiam is itt tartott, most 26 hónapos és még mindig nem beszél, kb. olyan 15 szót tud kimondani, de az édeskevés. Állítólag már mondatokban kéne beszélnie, helyette halandzsázik egész nap. :o)
2011. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Remélem egyszer megered a nyelve
2011. ápr. 12. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!