Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni hiszti ellen?...

Mit lehet tenni hiszti ellen? (2 éves)

Figyelt kérdés
Eddig soha nem hisztizett, vagyis csak ilyen kisebb hisztik voltak, de egy hete olyan hisztiket csinál, hogy nem tudok vele mit kezdeni! Elkezdi a hisztit, és mintha megszűnne neki létezni a világ, bármit mondok, bármit csinálok, csak hisztizik! Ha szépen, halkan beszélek hozzá, az sem hat, ha rászólok erélyesebben, az sem hat, egyszerűen semmi! Van valakinek ötlete, hogy mit kell ilyenkor csinálni, hogy abba hagyja a hisztit?
2012. szept. 20. 15:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem azért hisztizik, mert el lett kényeztetve, és mindent megkapott! Nem olyanokért hisztizik! Pl. olyanért, hogy ő az utcán akar játszani, nem az udvarban, ő nem szandiban akar lenni, hanem papucsban, meg ilyenek! Nem játékokért, csokiért, stb...
2012. szept. 20. 15:28
 2/4 anonim ***** válasza:

2 évesen tipikus a dackorszak, olvass csak vissza. Nálunk is eljött, nem volt könnyű :)

A lényeg, hogy nem engedtünk neki, ha megkezdődött a balhé, hónom alá kaptam és betettem a szobába.

2012. szept. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem is 2 éves, és semmi nem segít. Én azt csinálom, hogy elmondom, hogy "imádlak, de most kimegyek, és szólj, ha megnyugodtál".

Nincs ötletem hogy mitől hagyná abba, én is próbáltam már szépen, csúnyán, halkan, hangosan, semmi nem segít, néha az, ha elterelem a figyelmét. Pl. olyankor előkapom a titkos láncgyüjteményemet, vagy ilyesmi...:-((

2012. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Remélem,hamar túl leszünk rajta!Legbosszantóbb,amint felcseszem az agyam,hogy a kedves szomszédom,aki 70éves,és soha nem volt gyereke,oda jött hozzám,amikor kint elkezdett hisztizni,és azt mondta nekem,hogy jól meg kell ilyenkor verni a fenekét,biztos elkényeztettétek!Pedig tényleg nem az az elkényeztetett gyerek!
2012. szept. 20. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!