Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aftára házi praktika? Vigyem...

Aftára házi praktika? Vigyem holnap orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnap kiírtam egy kérdést 3 évesemmel kapcsolatban.Aftája lett, Corsodyllel kezeltem neki este, de ma reggelre már láttam újabbakat.Holnapig ha megint jön elő másik a kezelés ellenére elvigyem az ügyeletre?30 km-re van a legközelebbi:(

Jah, az állán látok 3 halvány piros foltot. Azok is hólyagok lesznek?Mindenét fertőtlenítem.

Eddig is volt néha aftája, de csak 1, max. kettő szokott lenni.



2012. szept. 22. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ügyelet, ez nem sürgősségi eset.

Az állán nem hiszem, hogy afta van, inkább csak nagyon savas a nyála, az marhatta ki. Hétfőn vidd le a gyerekorvoshoz, majd ír ki rá ecsetelőt. Szegény, nem irigylem, mikor nekem aftám volt, az nagyon kellemetlen volt. :(

2012. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem kell ügyelet.

viszont ha az állán is látsz foltot akkor nem sima aftája van, hanem vírusos szájfertőzés, az terjed a nyállal a bőrre is, néha még a talpon is lesznek foltok :(


mindent fertőtleníteni kell, még az evőeszközöket is, minden nap ágynemű húzás, lepedő csere, a ruháit is vasald át.

fogat ne mossatok míg van afta, lehet ettől terjedt el így, ezekre figyelj!


corsodilt csak az aftára használd, fülpálcikával kend le, megelőzésre ne!

tantum verde spray fertőtlenítő, azzal naponta többször befújhatod a száját de a fogzásra való alkoholos szájkencék is tökéletesek fertőtlenítésre.


mivel vírus ezért gyógyszer nincs rá, illetve a c-vitamin, nekünk ilyenkor az orvos rutascorbint ajánlj, naponta 2x1-et, ez recept nélkül kapható, én tésztába teszem bele, de összetörve szörpivel is be tudod adni, elég pici bogyó :)

2012. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 22. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!