Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdenek el a kicsik...

Mikor kezdenek el a kicsik beszélni?

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiú még egyetlen egy egész,értelmes szót sem mond. Mi lehet a baj?Ha a szülők nem beszélnek hozzá sokat, akkor is kialakul a beszédkészség?
2009. aug. 3. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen idősen már kéne, bár hallani néha olyat, hogy 3 évesen még egy szót sem beszél, aztán hirtelen folyékonyan, értelmesen kezd beszélni. Ha nem beszélnek hozzá, nincs mitől fejlődni a beszédkészségnek. és egyáltalán ha beszélnek hozzá, azt megérti?
2009. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha beszélnek hozzá, azt megérti, felfogja és ha kérnek tőle valamit, akkor úgy is csinálja. De csak egy egy betűtmond ki, vagy éppen csak nyögdécsel. Nagyon szomorú ezt látni és nem tudom, hogy milyen tanáccsal tudnék segíteni az anyukának, hogy nagyon rossz irányba halad és másképpen kellene, ha ez nem normális.
2009. aug. 3. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Beszélni kell hozzá sokat. Ha nem érzi szükségét, miért csinálná? De lehet, hogy ő lesz a fenti kivétel.
2009. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak megkésett volt a beszédfejlődése,31 hónaposan 10 szó volt a szókincse.Mindenre csak mutogatott,de megértett mindent.Korai-fejlesztő központba vittük Sopronba,és 5 hónap alatt behozta a 13 hónapos lemaradását,így áprilistól(3évesen) mehetett oviba.Azóta nem igen jutunk szóhoz.

Sokat olvastam neki mesét,újságot,könyvet,bármit.Sokat beszéltem hozzá,énekeltem,ment a zene folyamatosan,mégsem tudott magától kibontakozni,kellett egy kis segítség,amit megkaptunk ingyenesen,és azóta le se lehet lőni,dől belőle a szó.

2009. aug. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szomszéd kislány három éves koráig úgy beszélt, hogy még az anyja sem értette. Gagyogott, meg halandzsázott, de mintha egy vad idegen nyelvet beszélt volna. Aztán elkezdtek beszokni az oviba és szinte két hónap alatt megtanult tökéletesen beszélni. Náluk volt a családban olyan aki későn kezdett beszélni. Esetleg ennek is utána lehetne járni a nagyszülőknél, hogy nem volt-e valaki náluk.
2009. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!