Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdenek el beszélni a...

Mikor kezdenek el beszélni a kisgyerekek? Azt tudom, hogyez mindenkinél változó, minden gyermeknél más.

Figyelt kérdés
De az én csemetém(22 hónapos és kislány) csak az első két betüt mondja ki az általa ismert szavakból.Nem kicsi a szókincse,de nem akar töbet mondani.Ha kérem tőlle,akkor ideges lesz egy idő után.Néha meg egy szót kimond kissebb kérlelés után,de lehet,hogy csak ajándéknak szánya mert többet nem hajlandó kimondani.Eröltetni nagyon nem merem mert félek,hogy végűl még enyit sem fog mondani.Azt kimondja,hogy anya apa hinta,papa mama de többet nem mond végig.Csak tulreagálom lehet de zavar nagyon.Kinek mikor kezdettel beszélni a gyermeke?
2009. okt. 13. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, tényleg mindenki máskor kezd el beszélni, de az első gyereknél én is nagyon aggódtam. A lányom semmit sem mondott még 22 hónaposan és állandóan az orvost nyaggattam, hogy mi baja a gyereknek. Ő csak annyit mondott, hogy ne értsek meg mindent rögtön. Tehát ha mutogat, vagy ö-zik stb. úgy kell tenni, mintha nem értenéd. Én mindent rögtön adtam neki, amire rámutatott. Aztán váltottunk és próbálkoztunk azzal, hogy úgy tettünk mintha nem tudnánk mire mutat. Pl. babát mutatott, mi odaadtuk a macit stb. Ezt eljátszottuk párszor és hamarosan elkezdett beszélni. MÉghozzá rögtön mondatokban stb. Fiam viszont már 1 évesen mondogatott néhány szót.

Lényeg, hogy előtte ne beszéljetek sokat arról, hogy miért nem beszél és ne kérjétek, hogy mondjon valamit mert úgysem fog :)

2009. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dettó
2009. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Barátnőm lánya hamar kezdett szavakat mondani, de ezek mellett a szavak mellett voltak ö... meg aaa.. meg egyéb töltelék szavak is. Barátnőm nem érette ezeket a rövid szavakat. Aztán a kislány megunta és elkezdett rendesen beszélni. Ha pár szót ki tud mondani, akkor a többit is.
2009. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!