Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek kérni fognak...

Szerintetek kérni fognak orvosi igazolást ebben az esetben? Egyáltalán érdemes mondani?

Figyelt kérdés

Ma második napja van itthon a 4éves fiam velem, mert tegnap előtt éjjel már jött a hurutos cucc belőle. Előtte 3 napig csak náthás volt, de simán csak átlátszó, kevéske volt az orrában, nem köhögött, nem volt rossz közérzete. De amint a sűrű váladék megjelent, már nem akartam vinni. Felhívtam az ovit, de nem mondtam, hogy beteg lenne (nem viszem orvoshoz) Csak hogy csütörtök-péntek nem megy, majd csak hétfőn.

Nem vittem dokihoz, mert nem köhög, jól van, nem lázas, semmi baja a zöld váladékon kívül, ilyenkor nem kapna antibiotikumot, viszont tele van a gyerekorvosi váró, várni kell a betegek között órákig a nagy semmiért. Maga a gyerekorvos tanácsolta, hogy ne vigyem, amíg nincs:

-láz, vagy

-erős, ugatós köhögés, vagy

-hasmenés, vagy

-hányás, vagy

-kiütés.

Szerintetek az oviban megmondhatom, hogy azért nem ment, mert ki szerettem volna a nátháját normálisan kúrálni, de mivel dokinál nem voltunk, nincs igazolásunk? Vagy inkább ne is beszéljek az egészről? Ha nem jön rendbe hétfőig, persze nem viszem be, hanem elmegyünk dokihoz.


2012. szept. 28. 08:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
én elviszem mindig a gyereket ha már ilyen zöld takony jön az orrábol ,de a rendelési idö elejére ,legtöbször ugy hogy én legyek,az 1-2 dokinéninél.
2012. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem óvodája válogatja, hogy hogyan állnak hozzá. Én amíg megtehettem, simán megmondtam, hogy otthonfogom a gyereket pár napig. Egy kis tea, orrcsepp,C vitamin és gyakori hatékony orrfújás hatására pár nap alatt gyógyul. Csak ezért nem vittem el orvoshoz, az ovink nem is kért ezért igazolást. Most már dolgozom, így nem tehetem meg ezt, így addig meg oviba, amíg nincs hőemelkedése,láza, vagy nem köhög csúnyán. Sajnos ez van.

Csak egy darab papírért nem vittem el orvoshoz.

2012. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban "remegnek" az igazolásért, szinte be sem engedik a csoportba, amíg oda nem adjuk. Szinte mindig kell vinni, ilyen kis takony után is.
2012. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amikor még bölcsis volt a fiam, akkor ott is két-három nap hiányzásnál már kérték az igazolást (kivéve mondjuk nyáron, ha elutaztunk, akkor nem kérték).

Az oviban most ilyen gond nincs. Múlt héten volt hasonló helyzet, akkor pénteken amúgy sem ment volna, ezt tudták is már a hét elején, viszont szerdán én már elég taknyosnak láttam, meg köhögött is, volt egy kis hőemelkedése. Úgyhogy csütörtökön nem vittem már oviba, telefonáltam is, hogy már aznap sem fog menni. Péntekre semmi baja nem volt, de azért elvittem a dokihoz, hogy nézzen rá ő is, meg amúgy is már át akartam vele menni egy másik dolog miatt, ami nem volt sem sürgős, sem nagyon fontos, de ha már ott voltunk, akkor azt is megbeszéltem vele. Na, a náthájára annyit mondott, hogy ezzel nem tud mit csinálni, mehet oviba nyugodtan, mert ez nem fertőz, aztán majd kiderül, hogy mi lesz, de egyelőre felesleges otthon tartani. Már itthon jöttem rá, hogy igazolást nem is kértem, a dokibácsi is elfelejtette kérdezni, úgyhogy az nem is volt. Hát nem kicsit voltam ideges, amikor mentünk hétfőn oviba, és nem volt papír, mert akkor már nekem mennem kellett dolgozni, nem tudtam volna arra a napra is otthon tartani aztán délután orvoshoz menni még igazolásért. De senki nem kért semmit :) Bár én megemlítettem, hogy voltunk orvosnál, mert gondoltam, hogy a gyerek majd úgyis elmeséli, de erre sem mondtak semmit, na meg tudják is rólam, hogy nem szoktam betegen bevinni, és amúgy mindig viszek igazolást, amikor meggyógyult.

2012. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!