Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassuk be az óvodába?

Hogyan szoktassuk be az óvodába?

Figyelt kérdés
3 éves fiunk eddig még egy napot sem tudott bennt tölteni, mert néhány óra után mindig belázasodott, hányt (ezt hiszti közben is szokta csinálni, de itthon már leszokott róla) és haza kellett hoznunk. Útál óvodába vagy egyéb közösségbe menni. Az orvos szerint csak az izgalom miatt lázasodik be (az apja is ilyen volt gyerekként), viszont így végképp tehetetlennek érzem magam.
2012. szept. 28. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez arra is igaz, ha bent vagy vele? Próbáld úgy, hogy bent maradsz vele először végig, aztán csak az ebéd ideje alatt mész ki, aztán haza szaladsz valami otthon felejtett dologért és egyre több időt leszel távol szép fokozatosan. Mindig mondd meg neki, hogy hova mész, mennyi időre, mikor mész vissza, hátha így elfogadja. Óvónők mit javasoltak? Próbáld velük is megbeszélni, biztosan volt már ilyen kisgyerekük...
2012. szept. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

legjobb lenne az ovónótől tanácsot kérni,hogy ilynkor mi a teendő.

vagy: ha ennyire nem megy és még nem fontos visszamenned a munkába,akkor várnék vele még félévet,és utána újra kezdeni.közbe sokat beszélni az oviról,stb

2012. szept. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár ovinál nem, de nagyobb alkalmakkor,ahol izgulhat előtte, az én fiam is belázasodott vagy hasmenés,rosszullétféleség, hasfájás jött rá.

Előszöris tapasztalat alapján azt mondom, hogy gyakoroljatok mamákkal, hogy nála hagyjátok. Ott belázasodhat, mama majd ellátja. De mindenképpen gondold át, hogy te segítségére vagy-e, nem aggódsz-e, lazán kezeled-e. Na, ezt tudom, könnyű mondani, iszonyú nehéz ráhangolódni komolyan, a gyerek rögtön leveszi, ha neked is nehéz a leválás. Ha van olyan a családban, aki lyukat tud beszélni a gyerek hasába, az már jó. Párom öccse kb. 5 percig dumált a fiammal, ő nem parázott, hogy "beteg", nem akar menni a farsangra vagy ilyesmi. Megdumálta és indultunk is. A hasfájása érdekes módon elmúlt és a "direkt" megemelt hője is szép lassan lement. Pedig nagyon-nagyon igazi rosszullétnek tűnt.

Sok oviban nem szeretik a beszoktatást, nem minden szülő tudja megtenni és nem igazságos másik gyerekkel szemben esetleg, így senkinek nem engedik meg.

Ebéd után is hazahozhatod egy ideig. Megmondod neki, hogy most ittmarad az oviban, te addig elszaladsz megvenni a beígért sütihez a hozzávalókat vagy valami számára is érhető húdefontos dolgot elintézel. Semmiképpen sem azt mond, hogy hazamész rendet rakni, vagy gyorsan kiporszívózol vagy főzöl finomat, mire hazamegy, mert az úgy nem igazságos, hogy te otthon bulizol, ő meg ott szenved.

Az óvónővel pedig beszélj, hogy segítsen összehozni másokkal. Ragadja meg a kezét reggel és tartsa szóval. Ha ebéd után mész érte, akkor egyszer-kétszer mondhatja neki félidőben, hogy jó, felhívom anyát (kamu), hogy jöjjön érted. Telefonon azt üzened, hogy tényleg jössz és ebéd után tényleg ott is leszel érte. Inkább hamarabb, még ebéd előtt is érkezhetsz és ha észrevesz, akkor bíztathatod, hogy te itt ülsz, nézze meg, olvasgatod ezt a kis szórólapot, egyen nyugodtan, megvárod.

2012. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor is belázasodik, ha ott vagyok vele. :(

Hiába tereli el játékkal a figyelmét 1-2 óra alatt belázasodik. Már azt is próbáltuk, hogy kimegyünk az oviból, akkor hamar lemegy a láza, majd visszamegyünk, de ugyanaz a helyzet.


Az óvónők csak annyit tudtak mondani, hogy lázasan nem mehet oviba, hiába viszek számtalan papírt a gyerekorvostól, hogy semmi baja.


Az apja is ilyen volt gyerekként és számtalan dolgozatot és felelést úszott meg "betegség" miatt. Akkoriban viszont még nem vették ilyen szigorúan az óvodában a dolgokat. Anyósom szerint nem csináltak belőle ügyet, ha lázas volt. Nem is foglalkoztak vele.


A nagyiéknál és egyéb ismerősöknél (nagynéni, nagybácsi, dédi) is belázasodik, de már nem foglakoznak vele, így néhány óra múlva magától elmúlik, de az oviban ezt nem várják ki. :(

2012. okt. 2. 11:39
 5/8 A kérdező kommentje:

Még nem fontos visszamennem dolgozni, mert a tesóval vagyok itthon, de félek, hogy később még nehezebb lesz.

A bölcsiből már így is eltanácsoltak minket, mert akkoriban a hisztit hányással tetézte és nem fért bele az idejükbe, hogy egész nap a fiam után takarítsanak (ezt maximálisan meg is értettem).

2012. okt. 2. 11:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Szegény:(.

Barátnőméknál segített az intézményváltás, egészen más légkörű az az ovi, ahol a kislánynak semmi baja nem lett, esetleg próbáljátok meg.

De ha otthon tudna maradni, én azt tartom a legjobbnak. Közel sem biztos, hogy rosszabb lesz, hiszen az idő alatt tudnátok fokozatosan eljárogatni más közösségbe, illetve a kisgyerekek hónapok alatt is rengeteget fejlődnek érzelmileg, agyilag, érnek a "feladatra", szerintem jót tehet ha adsz neki még időt:).

2012. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha otthon vagy, akkor nem vinném.

Hidd el, az idő nagyon sok dolgot megold.

Addig meg járjatok nagyon sokat szervezett foglalkozásra, gyerektársaságba.

Ringató, gyerektorna, vmi sport, stb...

Csak hogy szokja a társaságot.

Ahol laktok, ott van ilyen lehetőség?

2012. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kivenném, nem is beszélnék az oviról. Én ezt tettem, pedig a lányom nem lázasodott be, csak nem ment a beszoktatás és feladtuk. Mindegyikünk. Ugyanígy itthon voltam a kicsikkel, nem volt fontos, mint neked. 3,5 évesen ő mondta hogy akar menni, vettem, és mondtam neki, hogy most már ez a munkahelye, menni kell. Kicsi sírás volt, most nyáron nem ment, most lesz 4 éves, és imád menni!
2012. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!