Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lett volna a leghelyesebb...

Mi lett volna a leghelyesebb ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kétéves kislány, utóbbi 1-2 hónapban nagyjából kezelhetetlenné vált. Gyönyörűen egyedül aludt el kb. fél éves kora óta napközben is, este is. Azon már túl vagyunk, hogy hiába ordít a semmiért. Legújabb: szétbontja az ágyat. Ma nekem is nagyon rossz napom van, nála is betetőzött a dolog. Kilocsolta a cumisüvegből a tejet, kihajigálta a párnát, takarót, még a lepedőt is lebontotta, letépte magáról a ruhát. Szépen csendben mindezt. Úgy éreztem, hogy ha teszek egy lépést felé, akkor kékre-zöldre verem, úgyhogy inkább ott hagytam úgy ahogy volt a kupleráj közepén félpucéran.

Megőrjít, semmi türelmem nincs már hozzá egyébként se, és egyik aljasságot találja ki a másik után, hogy bosszantson. Mit tehetnék, nem akarom bántani, de nagyon nehéz már uralkodni magamon :(.


2012. szept. 29. 14:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Ekkor már látszott a szemén a fáradtság, tehát nem unaloműzés volt, hanem egyértelműen arra ment ki a dolog, hogy felmérgesítsen... :(
2012. szept. 29. 14:19
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"egyik aljasságot találja ki a másik után, hogy bosszantson"


Úgy látom,hogy annyira kimerültél,hogy irreálisan látod a dolgokat már,egy kétéves kis tündérkéről beszélünk ,aki próbálgatja a határokat,valószínű érzi ,hogy anya feszült ,neki is jót tenne ha egy kicsit feltöltődnél valahol nélküle és utána más színben láttnál mindent.


Amit most csinál azt az életkora indokolja,pár év múlva együttműködő,szófogadó,alkalmazkodó,megfelelnivágyó kislány lesz .

2012. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyermeked semmiképpen nem ellenséged,nem direkt a te bosszantásodra teszi amit csinál,tőled függ ,kiszolgáltatott ,ő csak egyszerűen egy 2 éves GYEREK,a legtöbben hasonlóak ennyi idősen :-) .
2012. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ekkor már látszott a szemén a fáradtság, tehát nem unaloműzés volt, hanem egyértelműen arra ment ki a dolog, hogy felmérgesítsen"


Így nyűglődik nagyon sok gyerek,ha álmos,saját magát még képtelen szabályozni,kontrollálni ,tehetetlen ,én próbálom ilyenkor megnyugtatni az enyémet,hogy tudjon elaludni,nekem sem sikerül mindig.

2012. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok... Épp ez az, hogy már kezdem elveszteni a realitást, nagyon ijesztő, és még ennél csúnyább dolgok is jutnak eszembe :((((

Szeretnék segítséget kérni, mielőtt tényleg baj lesz. Látom magamon, hogy már az elmebaj határán vagyok. A másik kérdés is az enyém, amiben pszichológust keresek.

Nem jó ez így, nagy baj van. Nem akarok rosszat szegénykének, de tényleg olyan, mint ha egy szörnyeteg lakna bennem... :(

2012. szept. 29. 14:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor érzem azt,hogy 2.5 évesemet kivágnám az ablakon :( Kikészít! DE hidd el,hogy szinte mind ilyen ebben a korban!És nagyon jó,hogy beláttad,hogy nem tudod egyedűl megoldani a helyzetet!Keress szakembert!Könnyebbek lesznek a napjaitok,és ha Te nyugodt vagy,Ő is lenyugszik valamennyire.....nekem is pszichológus barátnőm segít "átélni"ezt a korszakot!
2012. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban ennyire rossz a helyzet ,akkor minél előbb fordulj szakemberhez,lehet ,hogy csak a GYES-el járó enyhe depreszióról van szó,de az is lehet,hogy komolyabb,főleg ha te magad is úgy érzed,hogy "az elmebaj határán" vagy .


Én egyszer borultam ki,amikor olyan kb 3-4 hónapos lehetett a kislányom és sehogyan sem tudtam megnyugtatni egész nap sírt,biztosan fájt valamilye,a mai napig lelkiismeretfurdalásom van azért amit akkor éreztem az ártatlan,kiszolgáltatott ,magát szóban még kifejezni képtelen kicsilányomra.

Felvettem és idegesen ringattam,iszonyat visszagondolni is,most ő is két éves mint a tiéd és imádom,mai napig szégyenlem azt a reakciómat és ezek után nem ítélek el egy anyukát sem,ha a tűrőképessége határára kerül !

2012. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kommenteket egyelőre. Megdöbbentő, amit írsz, jól teszed, hogy kikérsz véleményeket. Javaslom, hogy szakember véleményét is kérd ki, bár sok esetben nem pszichológus a megoldás. Bár a gyermeked érdekében tedd rendben a megbomlott lelki egyensúlyodat, javaslom, akár pszichológus segítségével.


Az 5. életév alatt egy gyermek sem tesz az ég világon semmit tudatosan, ennél fogva nem manipulál. Az 5. életévtől -ritkábban a 4. vége felé- kezd életében először tudatosan cselekedni, OLYKOR manipulálni másokat, a felnőtteket főleg.


Addig azonban szinte teljesen ösztönös.


A dackorszakról általam írtakat, kérlek, sürgősen olvasd hozzá - köszönöm. :) Kitartást kívánok, együtt érzek veled, és sürgősen tedd rendbe a lelkivilágod valami módon, kérlek...:


Ezt írtam ott: 2012.szept.30., 11:29 :

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!