Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomnak minden antibiotik...

Kislányomnak minden antibiotikumos kezelés után folyása van, túrós, fáj és viszket a nunija. Ilyenkor újra antibiotikumot kap, ez viszont egy ördögi kör. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

4,5 éves múlt, a nyáron esett át egy újabb tüszős mandulagyulladáson, amire antibiotikumot kellett szednie. Előtte is szedett már ilyen gyógyszer, de akkor nem lettek hasonló tünetei. Most, és azóta már másodszor is a fenti tünetek jelentkeztek rajta. (A gyógyszer mellé természetesen kapta/kapja a Normaflore-t) Az első alkalommal a gyerekorvos kamillás ülőfürdőt és Canesten krémet javasolt, de az nem használt. Így elvittem a gyereket gyereknőgyógyászhoz, aki nagyon leszidott a Canesten miatt, azonnal antibiotikumot adott és kenőcsöt írt fel. Ez használt is.

Viszont épp szerdán fejeztünk be egy újabb antibiotikum-kúrát, megint tüszős mandulagyulladás miatt, és mára ismét jelentkezett a folyás, szúrás, viszketés, pirosság. Vagyis ismét mehetünk a gyereknőgyógyászatra, mert a gyerekorvosunk a kamilla+Canestenen kívül nem mond mást.

Nyilván nem felülbírálni akarom egyik orvost sem, csak kétségbe vagyok esve, hogy akkor ez már mindig így lesz? Mert ehhez még nagyon kicsi a lányom, és nem szeretném, ha később ebből még komolyabb baja lenne. Van kiút ebből az ördögi körből? Van, akinek sikerült megoldást találnia a problémára?


2012. szept. 29. 20:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Vannak olyan gyerekorvosok, akik teljesen ellene vannak a mandulaműtétnek, anyukámnak mindig azt mondták, hogy eszébe ne jusson kivetetni az öcsém manduláját, mert akkor világvége lesz, ennek az lett az eredménye, hogy a gyerek évekig szenvedett 2 hetente beteg volt. Idő után meguntuk és magunk kerestünk szakorvost, 2 hét múlva műtét, azóta a tesómnak egy évben 1x van mandulagyulladása.
2012. szept. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
nem tudom hol laktok,de ajánlanám DR. Hamvas Ferencet! A LEGJOBB! az orvostudakozo.hu oldalon tudsz tőle kérdezni is! nagyon nagyon készséges, kellőképpen jártas!
2012. szept. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 30. 06:39
 14/23 anonim ***** válasza:

meg fogod keresni?

írj,ha kaptál tőle jó tanácsot, vagy időpontot!

2012. szept. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A mandulaoperációról lebeszéllek, hacsak nem akkorák, hogy alig kap levegőt miatta, és/vagy csökkent hallást okoz. Más esetben több a kára, mint haszna, akár a későbbi életére nézve. Tapasztalat.


Valamint átgondolandó is egyben: a felesleges intenzív beavatkozás -értsd: pl. műtét- mellőzendő. Nem kell barmolni a szervezetet, csak ha muszáj.

2012. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha egy évben már 2x van valakinek tüszős mandulagyulladása az igenis indok lehet, hogy kivegyék. Nekem is így kezdődött, eljutottam arra a pontra, hogy ÁLLANDÓAN tüszős mandulagyulladásom volt és tályogos is lett a mandulám, amellett nem tudtam folytatni a sportot és hullott a hajam.
2012. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem kétszer van egy évben tüszős mandulagyulladása, hanem legalább 3-4 alkalommal, már 10 hónapos kora óta. A gyerekorvost kérdeztem, menjünk-e fül-orr-gégészetre, nem javasolta. Eddig bíztam benne annyira, hogy hallgattam rá-most megint rá fogok kérdezni.
2012. szept. 30. 18:08
 18/23 anonim ***** válasza:

3-4 alkalom, jézusom, én a helyedben orvost váltanék.

Meg is kerülheted és szerintem mehetsz rögtön a szakorvoshoz.

2012. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám még a kamillás intim törlőkendőt a nunijára, nem csak most, mikor beteg, hanem rendszeres használatra is!
2012. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
4-es vagyok, és eszembe jutott még valami. A barátnőm gyermekének krónikus arcüreggyulladás miatt volt visszatérő mandullagyulladása, s ezt az orvos nem vette észre,(pedig 2-3 havonta vitték hozzá,) csak egyszer egy helyettesítő nagyon-nagyon öreg dokibácsinak tűnt fel, hogy valami nincs rendben.
2012. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!