Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válás vagy nem válás? Mi a...

Válás vagy nem válás? Mi a jobb a gyereknek?

Figyelt kérdés

Két éves kislányunk van, az apukájával nagyon megromlott a viszony a pici születése óta. Azóta nem vagyok önmagam, sokszor észreveszem, hogy a picivel is türelmetlenebb vagyok miatta. Nagyon sok a gond köztünk. Már többször megpróbáltuk, nem működött. Egy hete megmondtam, hogy válni akarok.

Párom most sír, hogy megváltozik. Eddig nem vette komolyan ezt a dolgot

Szerintetek mi lenne jobb? Pici miatt erőltetni a dolgot, vagy pont miatta ne?


2012. okt. 1. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Pont miatta nem kéne.
2012. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Várd meg, hogy változik-e a párod (amit én nagyon valószínűtlennek tartok).

Ha nem, és Te ennyire ki vagy borulva, akkor váljatok el.

Inkább éljen külön a két szülő szépen, nyugodtan, mint együtt, de mindketten idegbetegen.

2012. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Két év elég nagy idő, de ha van még bennetek szeretet, szerelem, vonzódás egymás iránt, akkor meg kéne újra próbálni, csak valami más módon, mint eddig.

Te el tudnád még képzelni a pároddal a közös jövőt?

Menjetek párterápiára, ha eddig nem tettétek volna. Talán egy külső szakember segítségével könnyebb lesz tisztázni az érzéseket, problémákat.

2012. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Adj egy bizonyítási lehetőséget a férjednek. Ha meg akar változni, akkor meg fog. Ha meg nem tartja be, akkor váljatok el. A gyerek érdeke nem a látszat család, hanem a béke és nyugalom és kiegyensúlyozottsőág. Ha ez külön érhető el, akkor menjetek külön.
2012. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem "csak" a gyerek miatt együtt maradni nem szabad. Viszont a döntést csak nagyon megalapozott esetben szabad meghozni. (Amikor már egyértelmű, hogy nem lesz olyan, ami mindkét fél számára jó. Mindkét fél kölcsönösen megtett mindent a kapcsolat helyrehozására, de ennek ellenére sem működik). És ha lehet még addig meghozni a döntést, amíg a gyereknek nincsen tartós memóriája- vagyis nem fog emlékezni, hogy milyen volt, amikor egy családot alkottak, mert ebből a szempontól minél nagyobb a gyerek, annál sérülékenyebb.


Minden eset, házasság, gyerek más. Mindenkinek a maga döntéseit kell meghoznia, és vállalni érte a felelősséget.

2012. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Kérdés, ígért-e már hasonló dolgot? Ha igen, akkor abból, ahogy álltok, nem tartotta magát az ígéretéhez. Én mindig amondó vagyok, hogy egy esélyt mindenki kaphat, de természetesen állandó ígérgetéssel, de be nem tartással sokra nem mész, arra már nem szabad adni. Véleményem szerint ennek megfelelően kezeld. A gyereknek egyedül a nyugodt otthoni légkör a fontos. Hogy ez apával vagy apa nélkül valósul meg, az itt nem oszt szoroz.
2012. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

tapasztalatból: kutyából nem lesz szalonna!

sztem válj el! jobb lesz utána! én 2 gyerekkel húztam h hátha..ááá nem..jobb lesz a nyugalomban nélküle.

2012. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
Mi a gond a pároddal? Biztos, hogy csak ő tehet a megromlott kapcsolatról? Mi is a válás küszöbén álltunk, de szerencsére nem adtuk fel, és úgy néz ki megmenekült a házasságunk. Azért szerintem magadba is nézz (én is ezt tettem), hátha pár dolgon neked is változtatnod kell. Ha iszik, agresszív ilyesmi, akkor persze egyértelmű: válj el minél hamarabb.
2012. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Magamba is néztem, vállalom is, amiben hibás vagyok. De ilyen vagyok; van, amit nem tud az ember megváltoztatni, mert az maga a lénye. Párom is így van. Vagyis nem 100%-ban őt hibáztatom, de úgy tűnik nekünk együtt nem megy. Sokszor megpróbáltuk, de a picit nem akarom kitenni folytonos feszültségnek.

Köszönöm a válaszotokat, hogy megerősítettetek

2012. okt. 2. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!