Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2011. augi gyerekemnek kötelez...

2011. augi gyerekemnek kötelező lesz az ovi 3 éves korától akkor is ha én addigra újra terhes leszek?

Figyelt kérdés

Tervezzük a harmadik babát(2013ban már szeretnék terhes lenni), 2008-as nagyfiam már elkezdte az ovit tavaly, dacára annak hogy én itthon vagyok. Meg tudtam beszélni az óvónőkkel, mivel csak 21 en vannak a csoportban hogy délutánig marad (18 km-re van az ovi buszközlekedés olyan hogy ha csak délig járna akkor kb.1 órám lenne itthon a kicsivel és már fordulhatnék vissza).

Ha 2014től kötelező lesz az ovi akkor mehet vajon a kisebb is, vagy ha itthon vagyok akkor nem?


2012. okt. 3. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

mindenkinek kötelező lesz, nem számít, hogy te mit csinálsz vagy mit nem.


de ettől függetlenül én úgy tudom, hogy maga a beíratkozás a kötelező, aztán különféle indokokkal otthon lehet majd tartani a gyereket, pl. ha beteges akkor az orvos tavaszig otthon tarthatja a kicsi miatt, de majd meglátjuk ez hogy is lesz.

bevallom, el se tudom képzelni, hogy 2 év alatt annyi új helyet létrehoznának, hogy az összes 3-6 évesnek lenne helye :O

mert eddig ugye annyit tettek, hogy az iskola kötelezettséget is levitték betöltött 6 évre...

kíváncsi leszek :)

bocs az offért :D

2012. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen erről tudok és hallottam. Itt nálunk nem egy túlzsúfolt az ovi egyenlőre legalábbis. Mint írtam a fiamnál is 21 en voltak mikor járni kezdett és most is "csak" 25 en lettek.

Azért is kérdezem hogy vajon ha kötelező elvileg akkor ha elkezdem vinni beszoktatom, szereti stb. kitalálhatják e hogy mégis inkább maradjon otthon ? Mert ez hogy én mit tervezek mikor szeretnék teherbeesni az egy dolog ugye és egy másik hogy mikor sikerül majd valójában.

2012. okt. 3. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok.

jaa, így már értem mire gondoltál :)

neem, most sem tehetik ki az oviból ha anya otthon van, az a bölcsi... ha oviba felveszik, akkor mehet. egyébként is csak akkor számít, hogy otthon vagy-e ha túl sok a jelentkező, rangsorolni kell, hogy ki maradjon otthon, de ha nálatok nincs helyhiány akkor ilyenről szó sem lehet, attól függetlenül, hogy kötelező lesz-e :)

2012. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én annyi rémhírt hallok már:)) Barátnőm is mesélte hogy náluk mondták neki hogy ha otthon van (álláskeresésin volt) akkor vegye ki a gyereket az oviból.
2012. okt. 3. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!