Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamat nevelési tanácsadóba...

Kisfiamat nevelési tanácsadóba vittem, mert nem tudtam kezelni, az oviban szót fogad az óvónénik és egy ismerős anyuka szerint is aki beszoktatja a sajátját a csoportba, nekem miért nem fogad szót mégsem?

Figyelt kérdés

A tanácsadóban azt mondták legyek szigorú vele.Itthon nagyon mozgékony,folyton bohóckodik,nem teljesíti a kéréseimet elsőre mindig,én már el is könyveltem,hogy biztosan hiperaktív,de azt mondták csak enyhe figyelemzavara van.

Az oviban bekapcsolódik a csoportfoglakozásba,együttműködik,eszébe nem jut,hogy ne fogadjon szót.

Az ismerős anyuka aki a saját gyerekét szoktatja be a csoportba azt mondta ,hogy mintha nem ugyanaz a gyerek volna amikor velem van és nem fogad nekem szót és amikor az óvodában teljesen képes megfelelni.


2012. okt. 8. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ahhoz látnunk kéne,hogy viselkedsz vele,mennyire vagy határozott stb..!

Gondolom látja és érzi rajtad,hogy könnyű belőled hülyét csinálni,ezért tojik a fejedre.

Amikor fegyelmezni akarod,akkor úgy hangsúlyozz,hogy komolyan vegye,és ha nem fogad szót legyen valami következményei is a tetteinek

2012. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek jobban viselkedik "idegenek" vagy akár nagyszülők felügyelete alatt. Olyankor fegyelmezik magukat. Ez nagy önuralmat kíván tőlük. Este otthon (akárcsak mi) ők is eleresztik magukat. Megtehetik, hiszen olyankor már annak a személynek a felügyelete alatt vannak, aki akkor is szereti őket, ha rosszak.


Azért jól tetted, hogy elvitted nevelési tanácsadóba. Jobb biztosra menni, nézze meg egy szakember, így interneten keresztül, látatlanban csak okoskodni lehet :)

2012. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szakember majd eldönti. Minket meg azért küldtek nevtanba, mert a gyerek az oviban egyáltalán nem fogad szót, nem vesz részt semmiben, nem játszik senkivel. Nekem meg szót fogad. Csodálkoztak is, hogy csak szólok a gyereknek és csinálja. Ha nem a saját szememmel látom, hogy földhözvágja magát az óvó néninek, el sem hiszem.
2012. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mézes-mázos ,megengedő,alázatos stílusban nevelem

:-/ ,sajnálgatom,ha valami miatt sír,hogy miért nem szabad,nagyon várt gyerek volt,sajnos elég komoly autoimmunbetegsége van .

Előfordult,hogy ha a testvérem ,vagy a barátnőm erélyesen rászólt,hogy elkezdett zokogni és az ölembe szaladt,mert annyira nincsen hozzászokva ,hogy indulattal reagáljam le a viselkedését.


Kedvesség,türelem még nem elég a sikeres gyerekneveléshez,belőlem pedig teljesen hiányzik az,hogy másokkkal konfliktusba legyek képes kerülni,nem vagyok képes magamat megváltoztatni,mindig tutyi-mutyi ember leszek sajnos,ilyen vagyok alapból.


Sosem leszek sajnos más ember és ennek lehet,hogy a gyereke issza majd meg a levét.

2012. okt. 8. 14:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Felesleges ostoroznod magad, természetes, hogy egy beteg gyerekkel másképp bánik az ember. Viszont ezen érdemes elgondolkodni, hogy ha azt az utat választod, ami neked könnyebb, és nem azt, ami a gyereknek jobb, annak ő viseli majd a következményeit. Azt hiszed, hogy jót teszel ezzel, pedig nem.
2012. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, a gyereknek nyugodt, meleg légkör kell, de emellett következetesség. Nem kell kiabálni vele, csak legyél határozottabb. Neki tetszel jót vele.
2012. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Nem kell kiabálni vele, csak legyél határozottabb. Neki tetszel jót vele."


Ismer már annyira a kisfiam,hogy tudja milyen vagyok,próbáltam eljátszani ,hogy én most nagyon határozott és következetes vagyok,rendszerint megmosolygott a gyerekem ebben a szerepkörben .

Talán a gyerek érdekében képes leszek hitelesen képviselni a szülői tekintélyt,de ehhez rengeteget kell dolgoznom magamon,nagy hiányosságaim vannak ezen a téren.

2012. okt. 8. 14:20
 8/14 A kérdező kommentje:

"természetes, hogy egy beteg gyerekkel másképp bánik az ember. Viszont ezen érdemes elgondolkodni, hogy ha azt az utat választod, ami neked könnyebb, és nem azt, ami a gyereknek jobb, annak ő viseli majd a következményeit. "


Lehet ,hogy ez is csak egy kifogás nálam,hogy erre hivatkozok,hogy de hiszen beteg és hát mégsem bánhatok vele túl szigorúan,lehet,hogy nem is olyan beteg ,mint amilyennek kezelem és csak magamat takargatom ezzel is,hogy a könnyebb utat választva ne kelljen erőfeszítéseket tennem, a gyerekembe pedig beletáplálom,hogy "szánalomraméltó beteg",érzem,hogy nagyon tévúton járok és nem lesz jó vége annak amit én gyereknevelés címén művelek.

2012. okt. 8. 14:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem az az érzésem, túlzottan marcangolod magad. Nem kell mindent ezerszer átgondolni. A te fejedben kell eldőljön a dolog. Te vagy az anyukája, a te felelősséged, hogy milyen lesz, teljesen mindegy, ha először kinevet, attól még te vagy a felnőtt és te tudod, hogy mi a helyes. Vagy ha nem helyes, mert néha rosszul dönt az ember, akkor is a te döntésed, neked kell ott és akkor reagálnod. Ha saját magad előtt sincs tekintélyed, akkor őelőtte sem lesz.
2012. okt. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

így már teljesen érthető a kisfiad viselkedése!

azt írod,hogy:ismer már a kisfiad,hogy milyen vagy. hát akkor ne csak eljátszd egy-két percig,hogy te most szigorúbb vagy,hanem tarts is ki emellett. előszőr még mosolyogni fog és megróbál kizökkenteni de ne hagyd magad.

Fegyelmezés nélkül csak egyre nehezebben fogsz tudni vele bánni.most még javíthatsz ezen de pár év múlva már nagyon nehéz lesz!!

2012. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!